odsavače par pro větrání

Mikroklima v domě závisí na kvalitě a účinnosti výměny vzduchu. V bytě, hlavní jednotka, která poskytuje tok čistého a odvodnění kontaminovaného kyslíku, tradičně zůstává digestoř pro kuchyň. Tato zařízení pracují na 2. zásadně odlišných schématech: autonomní recirkulační řešení a digestoře pro kuchyň s ventilačním potrubím.

Tyto modely jsou mnohem účinnější, protože produkují méně hluku a zaručují účinnou výměnu vzduchu, která je požadována pro montáž v souladu se stavebními a hygienickými normami.

Obsah
 1. Výhody a nevýhody zásuvek pro kreslení
 2. Typy větracích otvorů
 3. Možnosti výběru odsávacích krytů
 4. Velikost je důležitá
 5. Produktivita
 6. Hluk
 7. Jak neprovádět chyby při nákupu
 8. Druhy vzduchovodů
 9. Vlastnosti montáže kuchyňské digestoře s přívodem do větrání

Výhody a nevýhody zásuvek pro kreslení

Odpověď na otázku, která kapota je lepší pro typickou průměrnou kuchyni, odborníci preferují jednotky s výstupem vzduchu do ventilačního otvoru. Kontaminované hmoty jsou čištěny o 99%, zatímco tato vysoká rychlost je dosažena díky jejich výstupu do ulice.

Směr pohybu vzdušných hmot v extraktoru s ventilačním odtokem

Odsavače jsou mnohem ekonomičtější než jejich recyklované protějšky z hlediska servisu. Je toNení třeba časté výměny filtračních prvků. Nejčastěji jsou doplněny filtry druhého typu. Jeden z nich eliminuje nepříjemné pachy (plastový nebo akrylový mechanismus) a druhý zachycuje částice tuku (jedná se o kovovou síťovinu a speciální filtr). Čistí se v tekoucí vodě s detergentem.

Pokud hovoříme o nedostatcích zařízení, měli bychom zdůraznit:

 • charakteristický a dobře slyšitelný hluk během provozu, zejména při maximálních otáčkách;
 • složitost zařízení s rovnicí s jednotkou recirkulace.

Domácí jednotky, jejichž konstrukce není opatřena přívodem vzduchu, jsou mnohem jednodušší k zajištění a pro jejich instalaci nejsou zapotřebí žádné specializované dovednosti. Mají však také několik nevýhod: nízký výkon a náročná výměna drahých filtrů, účinnost nižší než u jednotek s odvodněním.

Druhy větráků

\ t

V 90% případů jsou odsavače umístěny nad varnou deskou nebo sporákem. Samotná zařízení jsou zabudována nebo pozastavena.

Rozmanitost sběrného výfukového potrubí:

 • ostrovy;
 • krby;
 • roh;
 • vloženo.

Ostrovní řešení jsou upevněna ve stropě nad varnou deskou bez dotyku se stěnou. Pro upevnění konstrukce použijte speciální závěsy nebo silné kabely. Ve formě jsou nejrozmanitější, ale tradičně kupující jsou populární kupole modely, vizuálně odrážel ve stylu s kuchyní.

Krbymožnosti udržet palmový šampionát na poptávce na trhu. Většinou se jedná o výrobky tvaru kopule. Připevněte přímo ke zdi.

Úhlové varianty jsou určeny pro umístění dvou stěn místnosti na křižovatce. Oprava na zeď. Tvar je obdélníkový, kopulovitý. Modely tohoto typu se vyznačují tím, že umožňují zachytit maximální množství páry a vyvést jej z místnosti v procesu vaření.

Pokud jde o zabudované modely, jsou určeny pro montáž do sklopné skříně nebo do bočního provedení ozdobného boxu. Samotná konstrukce je umístěna nad kamny. Je vybaven speciálním výsuvným panelem, který umožňuje zvýšit efektivní plochu výfukového systému během několika sekund. Jedná se o kompaktní zařízení používaná hlavně v malých bytech.

Možnosti výběru odsávacích krytů

Výběrem spotřebiče pro domácnost se začíná vybírat design kuchyně. Předem určené místo instalace varné desky a na základě toho zvolit zabudované nebo závěsné zařízení. Samotný kuchyňský extraktor by měl být vybrán na základě technických vlastností, výkonu a parametrů jednotky.

Velikost je důležitá

Ve svých rozměrech musí výfukové zařízení odpovídat velikosti varné desky a přednostně více. Pokud si koupíte malou jednotku, pak se připravte na to, co to může býtneporušují velký objem páry a malých tukových částic. V důsledku toho bude minimalizována jeho účinnost.

Produktivita

Úroveň výkonu závisí na výkonu ventilátoru, který zajišťuje průtok vzduchu za 1 hodinu. Stanovení optimální hodnoty může být nezávisle: objem místnosti (určený vynásobením výšky plochy) se vynásobí 10. A pro přesnější stanovení produktivity - vynásobte dalším 1.3 (s ohledem na dostupnou kontaminaci a vzduchový kanál).

Rada ! Jednotka je vybrána s malým výkonem, protože je velmi nežádoucí, aby fungovala na hranici možností.

Obecně by výkon jednotky měl být o 20% vyšší než vypočtená hodnota. Tato zásoba je dostatečná pro dlouhodobý a efektivní provoz.

Hluk

Cirkulace vzduchu během provozu zařízení je doprovázena určitou úrovní hluku. Měří se v dB (decibelech). Je důležité vzít v úvahu skutečnost, že každý člen rodiny reaguje jinak na trvalé akustické pozadí. Pro domácí spotřebiče je optimální hodnota v rozsahu 40 až 50 dB.

Dražší modely poskytují minimální hluk (díky několika ventilátorům), zatímco levnější zařízení při maximálních otáčkách tvoří pozadí, které přesahuje 70 dB. Pro 80% zákazníků však není hluk rozhodujícím faktorem. V tomto případě má smysl se opírat o cenově dostupnější modely.

Jak neprovádět chyby při nákupu

Jdeme k nejbližšímusupermarket domácích spotřebičů, je třeba vzít v úvahu řadu důležitých parametrů:

 • Produktivita jednotky.

Optimální hodnota výkonu je dána jednoduchou závislostí: objem místnosti se násobí množstvím výměny vzduchu pro kuchyň

 • a koeficientem minimální zásoby - 1,3. Pokud se plánuje odebrat takové množství znečištěného vzduchu přes vlnitou trubku, je účelné nastavit 10% kapacitní rezervy. Pro jídelnu, v kombinaci s kuchyní - + 30%. V technických pasech výrobci uvádějí maximální produktivitu.
  • Zabudované osvětlení.

  Téměř všechny agregáty mají tuto funkci, pokročilejší modely jsou poskytovány úpravou jasu světelnosti a zaostřování paprsků.

  • Ovládací panel .

  Existují dvě možnosti ovládání ovládacího panelu jednotky a jednoduchého tlačítka, které lze kombinovat s posuvníky. Dotykový typ vypadá stylově a moderně, vestavěný displej zobrazuje provozní režim.

  Ovládání tlačítek je jednodušší, ale jeho funkce fungují dobře.

  Velmi pokročilé modely se mohou pochlubit přítomností ovládacího panelu. Bez toho, abyste se dostali ven z křesla, můžete změnit úroveň osvětlení, režim provozu motoru nebo úplně odpojit zařízení.

  • Časovač.

  Přítomnost této funkce umožňuje nastavit dobu trvání práce. A existuje několik režimů vypnutí jednotky.

  • Materiál jednotky.

  Hlavní výrobci používají pro své výrobky tři druhy materiálu.

 • Leštěná nerezová ocel.
 • Kov s aplikací smaltu.
 • Sklo.
 • Leštěná nerezová ocel
  Kov s naneseným smaltem
  Použití skla

  Druhy vzduchovodů

  \ t

  Specialisté rozlišují 2 hlavní typy vzduchovodů: obdélníkové plastové kanály a kulaté vlnité trubky. Díky kulatému tvaru a pružnosti je výkon kuchyňské digestoře na ulici v porovnání s těmito kanály občas zjednodušen a zrychlen. K upevnění se používají pouze montážní svorky. Záhyby však mohou vyvolat další hluk.

  Schéma instalace s vlnitým vzduchovým potrubím

  Plastové otvory pro kapuce mohou mít nejen obdélníkový, ale i kulatý tvar. Na prodej jsou převážně bílé výrobky, které vám umožní "psát" je prakticky v každém stylu interiéru, kde se očekává montáž. Plast poskytuje dodatečnou hladkost stěn, díky čemuž se šířka pásma zvyšuje. Vzduch prochází s maximální možnou rychlostí a minimálním hlukem.

  Instalační schéma s plastovým potrubím

  Již bylo zmíněno, že uzavření extraktu jak prvního, tak druhého typu má nejen výhody, ale také nedostatky. Při volbě ne poslední roli, kterou hrají rysy konkrétní kuchyně. Účinnost zařízení se zvyšuje s minimalizací délky vzduchukanálu. Přečtěte si více o typech vzduchovodů a jejich instalaci v našem podrobném článku.

  Vlastnosti montáže odsavače par s větracím kabelem

  Odborníci tvrdí, že instalace výfukového zařízení zvládne i nezkušeného mistra. To však neznamená, že se budete muset zabývat otázkou "nějak", stejně jako když práce není vaše "kobylka", je lepší zavolat na instalaci průvodce. Pojďme se zabývat složitostí instalace domácí jednotky s vlnitým potrubím a systémem vyvedeným na ulici.

  Výška montáže kapoty nad varnou deskou

  Odsavač by měl být namontován v nadmořské výšce až 70 cm v případě elektrických varných desek a nejméně 75 cm u plynových sporáků. Čím nižší je deštník nad zdrojem kouře, sazí a tuku, tím účinnější bude tyto produkty absorbovat. Aby však bylo možné dodržet výše uvedenou vzdálenost, je třeba ještě vyrovnat nebezpečí nedobrovolného zapálení a deformace deštníku.

  Návod k montáži:

  První věc, kterou děláme, je označit upevnění jednotky a vyvrtat otvory.

  Klademe do těchto otvorů hmoždinky kladivo.

  Poté zašroubujte tyto šrouby, hmoždinky.

  Zavěsíme kapuci.

  Připravte prefabrikované vlnité a plastové adaptéry. Adaptéry připevníme ke zvlnění pomocí svorky nebo samolepicí pásky.

  Připevněte zvlnění k jednotce.

  Odtoková trubka v kuchyni je připevněna k odsávacímu hřídeli.

  Po instalaci zkontrolujte výkon jednotky připojením kusu papíru k mřížce, pokud list nasává, pak se instalace provede správně.

  Zpětný ventil

  Na trhu existuje obrovský sortiment specializovaných produktů. Moderní modely jsou doplněny nejen odbočkami, ale i zpětným ventilem, který vyrovnává pravděpodobnost pronikání cizích pachů z vnějšího prostoru uvnitř kuchyně. Kromě toho zabraňuje účinku zpětné trakce, která je často pozorována v teplém čase. Když digestoř nefunguje, ventil je v otevřené poloze, která si zachovává přirozené větrání.

  U kuchyní, kde je vytvořen původní design, je třeba dbát na to, aby se zvlnění pokrylo speciálními dekorativními panely, řešeními pro sádrokartony. Tímto způsobem můžete nejen uspořádat krásný prostor bez kompromisů ve funkčnosti, ale také snížit hladinu hluku, která vzniká při práci s kapotou.

  Zde jsou všechny složitosti správného spojení kapoty pro kuchyň s přívodem do ventilace. Úspěšnost a trvanlivost domácích spotřebičů závisí nejen na ceně, ale také na správné instalaci. Při nákupu drahých jednotek má smysl hledat pomoc od odborníků.

  Instalace a připojení digestoří v kuchyni. Kontrola