Odsávací ventilace pro kovové instalace

Obsah článku

 • Úkoly ventilačního systému
 • Způsoby uspořádání výstupu ventilace
 • \ t
 • Instalační technika ventilačního zařízení
 • Při stavbě domu je velmi důležité zajistit správný ventilační systém. Koneckonců, díky tomu se můžete vyhnout mnoha problémům s hromaděním vlhkosti v podlahovém prostoru, stejně jako výrazně snížit náklady na vytápění a klimatizaci.

  Proto je často otázkou, jak správně uspořádat ventilační výstup pro kovovou tašku nebo jinou střešní krytinu.

  ?

  Obsah
  1. Problémy ventilačních systémů
  2. Způsoby uspořádání ventilačního výkonu
  3. Instalační technika ventilačního zařízení

  Aby bylo možné vybrat správná zařízení, která mohou zajistit řádné fungování ventilace, musíte jasně pochopit, jaký účel chcete vyřešit. Použití ventilačních kanálů se používá pro následující účely:

  • Vytvoření komfortního mikroklima v obytných prostorách.
  • Větrání různých vrstev teplé nebo použité střechy.
  • Odstranění nežádoucích shluků hmot vlhkého vzduchu z půdního prostoru.
  • Odstranění cizích pachů v prostorách pro vaření.
  • Zajištění řádného fungování kanalizačních systémů.
  • Odstranění přebytečné tepelné energie vznikající při zahřívání střešních povlaků.

  A to není zdaleka úplný seznam není nadbytečné svěřit konstrukci ventilačního systému specialisty , i když obvykle také ovlivňuje náklady na prvky střešního větrání, ale zákeřný, jak víte, může platit dvakrát.

  ?

  \ t

  Technologicky je otázka uspořádání odvzdušnění na střeše kovové dlaždice řešena dvěma způsoby.

  Pro větrání prvků teplé střechy se používá nepřetržité větrání. V zásadě nevyžaduje dodatečné použití žádných prvků. Faktem je, že profil kovových dlaždic v kombinaci s doporučenými hřebenovými prvky již tvoří potřebné větrací otvory.

  Hlavní věc, nezapomeňte ponechat mezeru mezi přilehlostí listů na bruslích.

  A nesnažte se těsnění (silikon není potřeba!), S problémem ochrany před atmosférickými srážkami zcela vyrovnat s hřebenovým prvkem. A vyhnout se sněžení pomůže speciální těsnění, projít vzduchem, ale nedovolte dostat se do prostoru pod střechou přebytečné vlhkosti.

  Střešní systém

  \ t

  Další možností je zařízení pro ukazování prvků ventilace. Mimochodem, rád bych poznamenalsystém nuceného větrání s umístěním sacího ventilátoru na střeše dlaždice je nežádoucí . Pokud nemluvíme o zařízeních doporučených výrobcem.

  Důvodem je zvýšené zatížení vibracemi. Platí pro obě jednotlivá zjištění systémuvětrání a kanalizace a pro větrání samotné střechy.

  Podle předpisů by měl být jeden takový střešní provzdušňovač namontován na každých 60 čtverečních metrů svahu, pouze v tomto případě je možné vytvořit normální ventilační vrstvu ohřívače.

  ?

  Instalační technika ventilačního zařízení

  \ t

  Hlavním technickým problémem, který musí být během procesu instalace vyřešen, je těsnost přilehlé střechy. Pro tento účel je účelné používat speciální střešní krytiny a univerzální těsnění.

  Konstrukčně se tento uzel skládá z průchodového prvku, jakož i těsnění, vnějších a vnitřních. Tak, jak nainstalovat větrací otvor pro kovovou dlaždici.

  Instalace odvzdušnění pro kovové dlaždice

  • Vzdálenost od střechy hřebene by neměla být větší než 60 cm, jinak bude obtížné zajistit těsnost horní přilehlé střechy.
  • Poté, co je šablona přidána k zakoupenému válečku, otvor v krytu je vyříznut,nezapomeňte zpracovat výsledný řez s opravnou barvou, abyste se vyhnuli korozi.
  • Speciální těsnicí materiál je opatřen horním těsnicím prvkem, jeho upevnění se provádí pomocí speciálních samořezných šroubů přímo na kovovou dlaždici. Pokud je to nutné, je konosament, který je spuštěn pod hřebenovou tyčí, odložen od hromadění sněhu nad výstupem, a tudíž před úniky během jeho roztavení.
  • Přechodový prvek je namontován dodatečněTěsnění je zajištěno použitím speciálního neagresivního tmelu.
  • Parní těsnění je opatřeno podobným těsnicím zařízením.

  Na závěr bych rád poznamenal, že při výběru ventilačních trubek pro kovové dlaždice je nutné si poslechnout názor výrobce. Nejvhodnější budou výrobky různých druhů plastů. Certifikované výrobky mají dostatečnou mechanickou pevnost, nízkou hmotnost, což nemá nepříznivý vliv na povlak. Další významnou výhodou je odolnost vůči různým atmosférickým vlivům, nemožnost koroze.