Odvodnění zařízení kolem domu

Odvodnění v okolí domu je opatřen za účelem vypouštění přiléhajícího k domu a chránit základ stavby před škodlivými účinky vlhkosti (podzemní vody, tavit, bezútěšný a tak dále. D.). Podle mnoha majitelů, velké množství vlhkosti nemá negativní vliv na úrodnost půdy a celistvost ložiska podporuje, nicméně, několik let poté, co stavba domu byly vlhké, plísní a trvalé zaplavení území výchozího bodu na potřebu výstavby kanalizace.

Ne systém rozdělování vody v zimě promerzne vodě v blízkosti základu a zahájit proces zničení hydroizolace a na jaře taveniny voda vstupuje do sklepa přes otvorů vytvořených a vnitřní vlhkost generovaných povodni.

Odvodňovací systém

Upozornění! Odvodňovací systém a suterén hydroizolace vykonávat zcela odlišné funkce. V žádném případě nelze nahradit drenážní rovina hydroizolační suterén, měli by jít v tandemovém uspořádání, přičemž základem je izolován, a kapilární vlhkosti, a vliv volného toku vody z půdy a atmosféry.

drenážní kolem domu

Tradičně dlažby kanalizace při stavbě domu, i když je možné design přístroje po dokončení výstavby budovy. První možností je výhodnější, protože umožňuje vyhnout se zbytečným pozemků a instalační práce, a lépe organizovat odvodnění kolemdoma.

Obsah
 1. Druhy odvodnění
 2. Zařízení nástěnné drenáže kolem domu
 3. Kruhové drenážní zařízení kolem budovy
 4. Video - Odvodňovací zařízení kolem domu

Druhy odvodnění

 • Otevřený odtok nebo povrch . Jedná se o systém propojených zákopů nebo příkopů o šířce až půl metru a hloubce až 70 cm, který je velmi omezený, protože kazí vzhled lokality, rychle se ucpává a nesplňuje bezpečnostní požadavky.

  Otevřený odtok nebo povrch

 • Odvodnění je mrtvé nebo poloplošné . Hlavním rozdílem od povrchové drenáže je plnění podobných kanálů velkými frakčními agregáty geotextilie. Odtud je drenážní systém zdoben trávníkem. Vypadá to, že tento druh drenáže je poměrně estetický, ale je prostě nemožné detekovat zamrzlou oblast, která přináší řadu nepříjemností pro obsluhu systému.

  Odvodnění zasipny

 • Uzavřený typ drenáže . Tento moderní, bezpečný, účinný a uživatelsky příjemný typ drenážního systému je nejběžnější a trvanlivý. Odvodnění se provádí v podobě systému kombinovaných děrovaných trubek, uzavřených na štěrkovém podloží v hloubce zeminy a napojených na různé typy studní. Uzavřený odvodňovací systém v blízkosti domu je finančně méně rentabilní než předchozí dva, ale umožňuje vám kvalitativně a spolehlivě snížit hladinu podzemní vody a chránit tak základ budovy.

  Uzavřený typodvodnění

  Uzavřený typ odvodnění, půdorys

 • Odvodňovací systém může být také kruhový a nástěnný. Uvažujme o jejich rozdílech a účelu.

  Zařízení pro odvodnění stěn kolem budovy

  Odvodnění zdí je nejvýznamnější pro budovy se suterénními podlažími a sklepy.

 • Odvodnění stěny uzavřeného typu nebo formace . Držte základnu kolem obvodového drenážního potrubí (nebo odtoků) a přebytečnou kapalinu sbírejte a vyjměte z nádrže, studny nebo dešťové vody. Trubky s perforací jsou položeny pod deskami základu na polštář z drceného kamene. Místo sběru vody z kanalizace se nachází v nejnižším místě lokality.
  Pro větší pohodlí je drenážní systém doplněn soustružnickými a kontrolními studnami. Tento systém je budován současně s domem.

  Uzavřené nebo ploché odvodnění

 • Otevřená drenáž nebo lineární odvodnění . Takový odvodňovací systém může být uspořádán v již dokončených obytných budovách. Její podstata spočívá v pokládání speciálních žlabů propojených po obvodu budovy. Vzdálenost mezi žlaby a základem - ne více než 1 metr. V horní části dutiny jsou uzavřené ochranné mřížky, navíc jsou opatřeny pískovci, bodovými kolektory pro sběr vody ze střechy po srážkách. Veškerá voda odebraná odtoky gravitací proudí do jímky.

  Otevřená drenáž nebo lineární odvodnění

  Lineární odvodnění

 • Zařízení pro kruhové odvodnění kolem domu

  Odvodnění prstenců je relevantní pro budovy bez suterénních podlah, podzemních garáží a sklepů. Kruhový odtok, podobný formaci, je uzavřený systém trubek, položený ve vzdálenosti asi tři metry od základu, sbírat a posílat vlhkost do studny-přijímač. Prstencové odvodnění lze pokládat i po dokončení stavby domu.

  Video - Odvodňovací zařízení kolem domu

  V jakých případech je výstavba odvodňovacích systémů nevyhnutelná a jak tuto potřebu rozpoznat? V první řadě věnujte pozornost výšce podzemní vody a typu půdy ve vaší oblasti. Odvodnění je vyžadováno na půdě bez přirozených odchylek, s vysokými hladinami podzemních vod, na jílovitých a hlinitých půdách. Odvodnění je nutné při stavbě budov s hlubokým základem pásky, v přítomnosti automatických zavlažovacích zařízení, provokovat stagnaci vody.

  Prvními známkami, které naznačují naléhavou potřebu uspořádání odvodnění, jsou: stagnace vody z taveniny na jaře, výskyt bahenních rostlin, které milují vlhkost (ostřice, přeslička), plešaté kořeny stromů, tvorba hlubokých stojatých kaluží v letním a podzimním období. Kvůli drenážnímu odvodnění bude půdní vlhkost výrazně nižší a založení budovy a přilehlého území bude spolehlivě chráněno před praním a zničením.