Ohřívače pro garáže. Co je lepší zahřívat garáž?

Dříve byla auta v zimě chladná, ale nyní mnoho majitelů automobilů zjistilo, že není třeba šetřit na vytápění. Vzhledem k tomu, že peníze, které budete muset strávit pak rychle opotřebení auta může být mnohem podstatnější. Ano, a také čas, který se neustále vynakládá na vytápění automobilu, je také významný.

Vzhledem k tomu, že tyto otázky jsou pro většinu majitelů automobilů velmi aktuální, tento článek se bude zabývat hlavními typy ohřívačů garáží a jejich výhodami a nevýhodami.

Obsah
 1. Ohřívače plynu
 2. Elektrické vytápění garáže
 3. Ohřívače nafty

Ohřívače plynu

\ t

Mnozí lidé vědí, že plyn je poměrně levný druh paliva, ale pokud se rozhodnete zastavit u ohřívačů plynu, je lepší pověřit prováděním tohoto projektu odborníky.

V žádném případě nepoužívejte výrobky z řemeslné výroby a různé domácí spotřebiče.

V případě, že jsou tyto špičky ignorovány, plynové zařízení, které může být instalováno samo o sobě, může způsobit nenapravitelné poškození, protože plyn je výbušná látka.

V současné době jsou přenosná plynová ohřívače, která pracují se zkapalněným plynem, plně schopna vyřešit problém vytápění garáže. Mezi tato zařízení patří keramické buněčné obrazovky a plynové konvektory.

Mezi výhody těchto zařízení patří:

 • garáž se velmi rychle zahřeje;
 • jsou vhodné pro dopravu a mobilní;
 • čzávislost na elektřině;
 • náklady na vytápění jsou malé.

Keramické ohřívače mají řadu významných výhod, které mohou zahrnovat velmi úspornou spotřebu paliva, malé rozměry, nízké náklady na zařízení a zvýšenou bezpečnost, protože zařízení používá snímače uzavřené spalovací komory a řízení spalování a plyn se vypne, když není plamen Tyto ohřívače jsou vyrobeny v pouzdře z nerezové oceli a díky tomu jsou schopny dlouhodobě obsluhovat, nebojí se negativních vnějších vlivů.

Takový ohřívač z plynové láhve, který může být v případě potřeby znovu naplněn na kterékoli čerpací stanici.

Elektrické vytápění garáže

\ t

Instalace elektrického ohřívače v garáži je nezbytná v souladu se všemi bezpečnostními pravidly a měla by být používána pouze pod dohledem osoby.

Pro vytápění garáže lze použít moderní ohřívače infračerveného, ​​turbínového a elektrického typu. Elektrický ohřívač pracuje na následujícím principu - vzduch je zachycen speciálními lopatkami a při průchodu topným článkem je zahříván. Výhodou těchto ohřívačů je plnohodnotná práce a ziskovost. A jeho nevýhodou je, že se zahřívá pouze lokální garáž, takže musíte buď použít jiný typ topení nebo koupit silnější elektrický ohřívač.

Ohřívače turbíny jsou schopny rozptýlit teplo v garáži, ale aby mohly pracovat efektivně, je nutnéinstalovat na místech, kde budou chráněny před průvanem. Z minusů lze rozlišit, co nutně potřebují výfukové potrubí, aby se mohly produkovat produkty spalování, které vznikají během jeho práce. Navíc, turbínové ohřívače často pracují docela hlučně.

V dnešní době jsou stále populárnější infračervené ohřívače. Nejčastěji jsou připevněny ke stropu a působí na následujícím principu - ohřívač přiděluje teplé paprsky a ohřívá podlahu, a pak stoupá teplý vzduch z podlahy.

V infračervených ohřívačích existuje řada významných výhod:

 • velká topná plocha;
 • má vysoký výkonnostní ukazatel;
 • ziskovost a spolehlivost;
 • mnoho modelů je vybaveno teplotním čidlem a pomocí automatického nastavení může udržet optimální teplotu v místnosti;
 • trvanlivost a mobilita - zařízení jsou navržena na přibližně 25 let;
 • ekologicky nezávadný - při práci s těmito zařízeními nejsou přiděleny žádné produkty spalování.

S přihlédnutím k výše uvedeným výhodám lze s jistotou říci, že ohřívače infračervených garáží jsou univerzální a velmi funkční zařízení.

Ohřívače nafty

V současné době se v garážích stále častěji používají naftové zbraně s přímým teplem. Při práci na takovýchto zbraních se do místnosti nedostanou spalovací produkty, protože je zajištěn design těchto zařízeníspeciální výměník tepla, který je určen pro odstraňování škodlivého odpadu.

S pomocí dieselových děl se garáž zahřívá čistým vzduchem, ale během provozu se snižuje množství kyslíku v místnosti, takže je nutné zajistit její příjem uvnitř místnosti.

Dieselové ohřívače jsou nejčastěji vybaveny systémem řízení plamene, který automaticky vypíná zařízení, když se přehřívá.

Kromě toho lze k dieselovému děliči připojit dálkový termostat pro sledování teploty ve vzdáleném garážovém bodě. Kromě toho mohou být snadno pohybovat po garáži a velmi rychle zahřát pokoj.

Všechny topení pro garáž je velmi odlišné a volba závisí na vás a vašich požadavcích na vytápění garáže.