Ohřívače pro polykarbonátové skleníky jsou skvělým způsobem jak dosáhnout vysokých výnosů.

Zdá se být zbytečné přesvědčit někoho, že i lehké ohřívání lehkých skleníkových konstrukcí (například z populárního polykarbonátu) poskytuje další příležitosti pro zvýšení výnosů. Mimochodem, skleníky jsou rozšířeným fenoménem nejen ze střední ruské zeměpisné šířky, jak někteří říkají. Jelikož jsem byl ve slunné Kalifornii, byl jsem překvapen, když jsem našel velké množství filmových a polykarbonátových skleníků, které se rozkládaly na velkých berry a zeleninových plantážích. Pokud je však vhodné, aby se sklizeň dostala po celý rok (v chladné zimě, noční teploty v okolí Los Angeles někdy klesnou na 3-6 stupňů Celsia, a tam nejsou žádné mínusové teploty), pak jsou skleníky ve většině oblastí Ruska určeny častěji za účelem získání dřívějších a důležitějších plodin, zejména rajčat a okurek.

Po obvodu skleníků je umístěna perforovaná polyethylenová manžeta, která zajišťuje rovnoměrné teplo

.

A aby bylo možné začít pěstování plodin co nejdříve (a možná i v zimě), skleník by měl být prováděn s dodatečným ohřevem.

Obsah
 1. Obsah
 2. Tepelná pec?
 3. Moderní technologie?
 4. Ohřev plynu?
 5. Ohřev půdy?
 6. Závěr?
 7. Infračervené ohřívače pro skleníky?

Obsah

 • Vytápění kamna
 • Moderní technologie
 • \ t
 • Plynové topení
 • Ohřev půdy
 • \ t
 • Závěr
 • Infračervené topení pro skleníky
 • \ t

Co jsou zde?možné varianty? Zvažte hlavní typy ohřívačů pro polykarbonátové skleníky.

Ohřívač páry?

Tento druh spotřebičů pro vytápění skleníků před 15-20 lety byl stále velmi populární. Moje teta v sibiřské vesnici na jaře a na podzim ve sklenících pro okurky a rajčata táhla malou buržoazii, kde se spálily různé odpadky. Bylo to pohodlné, jak se mi tehdy zdálo. Ve skutečnosti to však vyžadovalo pravidelné sledování a bezproblémové větrání a vypouštění plynů. V současné době, kdy se používají tyto konvenční metody dodatečného ohřevu skleníků: různé pece, kotle a někdy i mangaly, jejichž cílem je udržení optimálního teplotního režimu ve sklenících, není účinnost takového ohřevu příliš vysoká a jak se mnozí domnívají, takové vytápění je poměrně pracné.

Moderní technologie?

Moderní technologie vytápění malých prostor zahrnují elektrické a vodní ohřev.

Tyto systémy se vyznačují zvýšenou produktivitou - jsou považovány za účinné a zároveň snadno udržovatelné, což jim umožňuje udržovat příjemné teplotní podmínky pro rostliny.

Používají se různé typy konvektorů a odstínů. Specialisté doporučují montovat takové typy topných zařízení po obvodu skleníků, což zajišťuje možnost jednoduchého a zrychleného zvýšení (nebo snížení) teploty vzduchu, stejně jako jeho rovnoměrného rozložení po celé místnosti.

Systémy s ohřevem vody ve sklenících obvykle používají kotle, čerpadla apotrubí Jako chladicí kapalina se v tomto případě používá voda. Teplo vzniká spalováním plynu elektrickou energií.

Vytápění plynem?

Systémy plynového vytápění v přítomnosti vyhořelého zemního plynu - vynikající prostředek pro vytápění skleníkové ekonomiky a v jakémkoli objemu. Polykarbonát udržuje teplo dobře, s ohledem na náklady na plyn pro vytápění, pak obvykle nejsou tak velké.

Aby bylo možné dodávat teplo z plynu, používají se nyní skleníky katalytické hořáky, které se připojují k hlavnímu plynovodu nebo k jednotlivým válcům.

Poznámka: Pro topný plyn z polykarbonátových skleníků není nutné instalovat výkonný kotel. Je užitečné provádět pouze předběžné výpočty, aby se našel optimální model, jehož kapacita bude dostatečná pro efektivní vytápění prostor, předvídání a odhad úspor nákladů a paliva.

Plynové vytápění stacionárních skleníků vyrobených z polykarbonátu (dnes nejoblíbenější materiál používaný veřejností pro tyto účely) je považováno za jeden z nejlevnějších a nejúčinnějších způsobů, jak získat potřebné teplo. Instalace těchto zařízení nelze považovat za jednoduché, ale při práci na vytápění plynem dává mnoho výhod, mezi nimiž je relativně dostupná cena paliva.

Ohřívá půdu?

Kromě ohřevu skutečného vzdušného prostoru ve skleníku je jednou z účinných metod zvyšování výnosu zeleniny a ovoce ohřívání půdy. Řešení je logické - půda je tamdobrý vodič tepla, takže problém levného a účinného ohřevu v podstatě není. Systém vytápění skleníkových půd připomíná svou ideologii teplých podlah, i když je samozřejmě nemůžeme srovnávat a existují značné rozdíly. Jedním z nich je, že trubky teplé podlahy ve sklenících jsou umístěny na drenážní vrstvě. Kromě toho se instalace potrubí neprovádí na beton, ale přímo v půdě (která je v kontaktu s vlhkostí).

Aby byl systém vytápění půdy účinný, je nutné systém správně zpracovat, přistupovat k procesům výběru základních složek. Výhody tohoto typu ohřevu skleníků z polykarbonátu lze nazvat malým objemem chladicí kapaliny v systému, velkou plochou přenosu tepla a vysokou účinností kotle.

Závěr?

Honeycombs z polykarbonátu dnes - populární a optimální design pro pěstování zeleniny, ovoce a květin u opylovníků. Díky těmto důležitým vlastnostem, jako je vysoká tepelná izolace, pronikání světla (až 80-85% slunečního záření), cenová dostupnost a snadná instalace, získaly polykarbonátové skleníky obrovskou poptávku ze strany spotřebitele. Současně je důležité správné vytápění takových skleníků, protože umožňuje nastavit regulaci teploty, která je tak důležitá pro zachování mladých rostlin pro budoucí úspěšné výnosy. Instalace cenově dostupného a účinného systému vytápění pro polykarbonátové skleníky je možná bez zbytečných finančních nákladů. Nevyžaduje se žádný nadstandard a spotřební materiál. Není třeba silného průmyslovéhoza vysoké ceny.

V souhrnu bychom chtěli ještě jednou připomenout, že vytápění skleníků z moderních materiálů, jako je polykarbonát, lze uspořádat ve dvou hlavních variantách:

 • S pomocí jednoduchých a skutečně svobodných (nebo téměř) nástrojů. To může zahrnovat různé kotle a kamna a kotle. Nevýhody: nízká účinnost, pracnost, potřeba instalace ventilačních a vypouštěcích systémů;
 • S pomocí technologicky a v důsledku toho i produktivnějších topných zařízení. To je zpravidla specializované zařízení, které bylo navrženo a účelně připraveno tak, aby poskytovalo teplo skleníků. Moderní technologie umožňuje jednoduše udržovat teplotní režim ve skleníku.
 • Infračervené ohřívače pro skleníky?

  V dnešní době jsou stále více populární tzv. Filmové infračervené ohřívače a jsou považovány za účinné a vhodné pro vytápění skleníků. Zakoupením vhodného množství infračerveného filmu si můžete pro svůj skleník nainstalovat zcela bezpečný a pohodlný infračervený ohřívač. Je však lepší, aby byly pár málo a visely v různých úhlech skleníků, aby bylo zajištěno rovnoměrné vytápění. Infračervené teplo, blízké vyzařování slunečního tepla, je rostlinami pohodlně vnímáno a umožňuje jim vytvořit optimální podmínky pro úspěšný rozvoj a včasné plodění.

  Antonina Yakovleva