Okenice v koupelně - volba a instalace vlastníma rukama

Co je roleta? Proč obecně potřebují koupelnu? A pokud ostatní okna bytu jsou již zvyklí na takový způsob instalace, pak ve vaně nebo na toaletě takhle, nikdo nemá namontován, protože tam nejsou žádná okna. Ve skutečnosti jsou pro nás velmi důležité rolety, protože hlavní funkcí, pro kterou byly vytvořeny, je maskování tmavých výklenků, ošklivých dutin, nepříjemné instalatérské práce.

Koberce s instalací jsou prakticky ve všech koupelnách. Například, strhující trubky vyčnívají, které prostě nezavírají, nebo křivka oholila roh, který by byl žádoucí skrýt před očima třetí strany. Obecně platí, že bez ohledu na to, jak zvláštní to zní, ale rolety ve vašem pokoji jsou velmi potřebné, protože je to přesně v tomto místě jsou filtry, vodoměry a další užitečné věci, které lze snadno skrýt, protože neslouží pro estetiku celé koupelny, ale pro funkčnost a hospodárnost.

Obsah
 1. Jednoduchá instalace a typy rolet
 2. Vlastnosti montáže rolet
 3. Metody montáže
 4. Výhody montáže rolet

Jednoduchá instalace a typy rolet

Rolety se zpravidla začínají instalovat v době, kdy se opravuje celá koupelna, protože v tomto období dochází k nouzové výměně potrubí (je-li to samozřejmě nutné, instalace všech důležitých prvků (např. Ohřívače vody, kotle, pulty). a filtry.) Montáž žaluzií při opravách je pohodlná a ne stresující, zatímco instalace žaluzií odděleně od oprav vyžaduje samostatnýopravy, a tedy i peněžních výdajů. Pokud je tedy čas instalovat v koupelně žaluzie, bude to pro vás mnohem výhodnější a výhodnější.

Okenice jsou zcela odlišné: od obyčejných po provedené ve zvláštním stylu, harmonicky přistupovat ke každé koupelně a kombinovat se s jejím interiérem. Také mohou být malovány v jakékoli barvě sami, pokud máte takové přání. A obecně, rolety jsou všechny barevné duhy, stačí najít odstín, který vyhovuje vaší koupelně nebo WC nejvíce.

Vlastnosti montáže rolet

Obecně byl takový maskovaný vynález vytvořen pro zakrytí nadbytku dutin a oken. Postupem času si lidé uvědomili, že mohou být namontovány žaluzie a jiné místo. V našem případě - to je koupelna, místo, které není určeno, kde by v zásadě neměly mít rolety prostor. Pokud se obrátíte na mechanismus, můžete vidět, že se jedná o obvyklé plátno, které se zvedá, je sbíráno, navinuto a zkrouceno do odděleného prostoru. Technika otevírání a zavírání válců je velmi snadná, okamžitě pochopíte, jak to funguje.

Mimochodem, uvnitř rolety je speciální pružina, která neumožňuje zpětné sbírání plátna. Tím, že se celý proces provádí, dochází k kompresi rolet pod vlivem vlastní hmotnosti. Chcete-li být v bezpečí, můžete si zakoupit další příslušenství, které bude provádět funkci zvedání. Jinými slovy, je to zámek, který lze umístit na vrchol - bude to další,kromě vlastní pružiny, aby se rolety otevřely.

Metody instalace

Obecně existují tři nejoblíbenější montážní role:

 • V samotném otvoru, aby byla krabice uvnitř.
 • V samotném otvoru tak, aby byla krabice ven.
 • Nákladní list tak, aby byl box vypnutý.
 • Vše závisí také na slotu, který jste se rozhodli instalovat rolety. Jeho šířka a délka závisí do značné míry na tom, co uděláte, jak se pokusíte zavřít díru a nepříjemných incidentech uvnitř. Podívejme se na tyto momenty podrobněji.

 • Nejvhodnější variantou pro instalaci rolet je jejich montáž tak, aby byla krabice uvnitř otvoru. Předtím však musíte provést kontrolní měření přesně, jaký typ a velikost závěrky je pro vás potřebná. Také byste měli vzít v úvahu, že položená dlažba, kterou plánujete udělat, ale po vyrovnání stěn, což je také ve vašich plánech, musíte provést všechna měření. Následně je možné pokládku pokládat od namontovaného vynálezu až k samotným dveřím.
 • Instalace klapky, aby se krabice venku. Tento způsob se používá v případech, kdy není místo, kde má být skříň v otvoru, který má být uzavřen. Zde se všechna měření provádějí po pokládce dlaždice, protože všechny hlavní zajišťovací válce se provádějí na dlaždici. Ale pamatujte si jeden nuance: dlaždice na bočních stěnách v této době by neměla být menší než 5 cm jít hluboko do díry, kde je plánováno nainstalovat rolety. Po tobědokončena koupelna obklady, lze namontovat žaluzie - a nic hrozné, pokud půjdou na dlaždice. Pokud je otvor velmi malý a malý, pak se výška okenic velmi sníží, protože vaším úkolem je umístit žaluzie do otvoru a neudělat je po celé délce. Stejným způsobem se přizpůsobí výšce otvoru a velikosti krabice. Mnozí odborníci doporučují, aby nejlepší velikost válců byla průměrem jejich otevření. Vězte, že čím vyšší je výška vašich rolet, tím více otáček budete muset udělat, abyste je otevřeli, protože mechanismus obsahuje hřídel, která bude závitovat závit, který umožňuje otevírat rolety.
 • Montáž stropních žaluzií slouží pro tenké stěny. To může být například dlaždice sádrokartonu, která je krásně uzavřena. V tomto případě je box umístěn pouze venku. S výškou díry nebude nic společného, ​​to vše neovlivní výšku krabice. Po montáži rolet se jedná o poměrně jednoduchou a velmi spolehlivou konstrukci, která umožňuje snadné otevírání a zavírání rolet. Neuzavírejte pružně na žaluzie něco navíc ke stropu nebo ke stěně.
 • Výhody montáže rolet

  • protihluková izolace, pokud se vám nelíbí zvuk z kanalizačních trubek;
  • fungují tak, aby se dostaly do skrytých materiálů bez překážek a překážek;
  • estetika, krása vzhledu, krása koupelny;
  • trvanlivost.

  A přesto, když přijdete na svékoupelna místnost, pak se vám bude zdát, že máte okno, jako u uzavřených hradů a chcete je zvednout a podívat se, co se děje na druhé straně díry. Tento podivný podvod jen přitahuje pohled těch, kteří se rozhodnou jít do koupelny.

  Nakonec si vyzdobíte svou koupelnu otočením koupelny do rolety a design vypadá jasněji a krásněji, než byl před opravou a instalací. Samozřejmě, samozřejmě, pokud váš pokoj bude velký a prostorný, jako v malé lázni nebude mít požadovaný vzhled. Pro montáž rolet je však dostačující i ten nejmenší roh, protože to vše nevyžaduje pohyb atributů koupelny (například pračky, dřezu nebo jiných prostředků).

  Mimochodem, v díře, kde jsou instalovány rolocassets, mohou existovat nejen trubky, které chcete zavřít, ale také veškeré instalatérské práce, pokud nemáte speciální kufr nebo zvláštní místo v bytě, kamkoliv to všechno můžete dát. Takový obkladový materiál vám nyní umožní nejen ozdobit koupelnu, ale také využít nejvýhodnější a nejvhodnější podmínky pro Vás!