Oprava a péče o hydromasážní vany

Vana, která je instalována hydromasáž je nejen velmi užitečná věc, ale také užitečné pro lidské zdraví. Procedury v koupelně přinášejí sílu a relaxaci. Ale nic není věčné a v důsledku toho se všechno rozbije. Pokud je hydromasážní systém rozbitý, neměli byste být před časem rozrušeni. Možná je problém v banální kontaminaci systému. Tento problém můžete vyřešit vlastníma rukama.

Zařízení pro hydromasážní vanu

Abyste se zbavili ucpání v systému, je nutné se s ním nejprve seznámit. Pokud uživatel nikdy neviděl tento systém bez instrukcí, je nepravděpodobné, že by ho mohl zvládnout. Moderní typy hydromasážních van jsou rozděleny na kapky:

- Hydromasáž. Poskytuje masáž vodními tryskami

- Aeromassage. Tato masáž se provádí vodními bublinkami.

- Smíšené. V tomto typu masáže je směs vzduchu a vody.

Proč potřebujete hydromasáž? Dodává sílu po dlouhém pracovním dni a dokonale uvolňuje svalové napětí. Účinek masáže je prostřednictvím prezentace prostřednictvím trysek vody nebo vzduchu. Trysky jsou na jednoduchých místech. Jejich umístění je provedeno tak, že při práci byly zlomeny páteře, nohy a ramena. Obvykle jsou tato místa nejintenzivnější. Trysky samy o sobě jsou ve většině případů vyrobeny z plastu a jsou vyrobeny špičkovou technologií.

Porucha hydromasážních systémů

Každý systém vyžaduje pravidelnou údržbu. A hydromasážní systém není výjimkou. Problém samozřejmě nemůže nastat na prázdném místě a jakýkoliv problém je něcopřispívá

První problém všech systémů hydromasáže - ucpávání. Aby se snížila pravděpodobnost jejich výskytu,

Systém je třeba dezinfikovat s frekvencí tří až čtyř měsíců. Pro profylaktické účely ve speciálních otvorech je nutné vyplnit prostředky pro čištění systémů hydromasáže.

Jakékoli vybavení potřebuje servis. Je třeba ji provádět pravidelně. Hydromasážní systém není výjimkou. Před vyřešením problému opravy systému je nutné vědět, k čemu jsou poruchy způsobeny.

Jakýkoli problém hydromasáže vzniká zpravidla prostřednictvím nečistot. Je nutné provést dezinfekci lázně a jednou měsíčně provádět preventivní úklidové práce. Musíte si koupit speciální nástroj a nalijte ho do speciálního místa, kde přichází do trysky. Můžete si koupit pilulky. Měly by být rozpuštěny ve vodě a pak nuceny pracovat se systémem, aby se nečistoty ze stěn hadic a trysek udržely za sebou.

Problémy s instalací hydromasáže mohou být také způsobeny velkým množstvím mýdla. Přirozeně, nikdo nepožaduje koupel bez mýdla, ale systém hydromasáže lze zahrnout pouze tehdy, když ve vodě nejsou žádné cizí látky. Největším předmětem hydromasážního systému je mořská sůl do lázní.

Zpravidla všechny hydromasážní vany z akrylu. A tento materiál je současně odolný vůči stávkám, ale netoleruje různé typy škrábanců. Pokud by se vyskytly takové problémy jako čipy, škrábance, měli byste provést obnovu povrchu lázně. Tato práce se provádí také pomocí tekutého akrylupřesněji jeho likér na povrchu. Pokud nejsou škrábance významné - mohou být odstraněny pomocí leštidla.

Pokud se některé části hydromasážního systému dostanou mimo provoz, je třeba je pravděpodobně vyměnit. Nejčastěji selhávají hydraulická čerpadla a vzduchové kompresory. Trysky, stejně jako kanalizace, se mohou zlomit. Abyste se vyhnuli tomu, že se o takových rozpadech dozvíte, nemusíte moc. V koupelně vybavené hydromasáží je to správné.

Začněte, nebuďte líní umýt koupel sám. Snadno se vyrábí běžnou měkkou houbou a tekutým mýdlem. Nepoužívejte tvrdé kartáče - v důsledku toho ztrácí koupel lesk a krásu. Také není nutné používat prostředky, které obsahují ocet, různé typy kyselin a formaldehyd. V žádném případě nesmí být použity materiály obsahující abrazivní částice. Mohou snadno poškrábat povrch lázně.

Po vyčištění lázně je třeba misku umýt teplou vodou a měkkým hadříkem do sucha. Pro tyto účely se hodí jemná utěrka z mikrovlákna. Dokonale absorbuje vodu a rychle schne. Také je dobré leštit části chromu.

Všechna výše uvedená pravidla jsou ideální pro akrylové vany. Pokud hovoříme o samotném systému hydromasáže, vyžaduje to ještě více kvalitativní péče. Povinná dezinfekce. Pokud není prováděna nebo není prováděna často, mikrobiální reprodukce začne v systému. Středa jsou naprosto vhodné - mokré a teplé. Pokud neprovedete dezinfekcipo nějaké době bude ze systému nepříjemný zápach. Bude velmi obtížné odstoupit a samotná „vůně“ není pro člověka příjemná.

Dezinfekci lze provádět ručně i mechanicky. Pokud je koupelna vybavena samočistícím systémem - pak to velmi usnadňuje práci. Pro uvedení systému do pracovní polohy pro čištění je nutné nalijte nástroj do speciálního otvoru a stiskněte tlačítko. To vynutí systém, který má být vyčištěn.

Nejsou-li k dispozici samočisticí funkce, musí tuto činnost provést nezávisle. Pro začátek by měla být vana naplněna vodou o teplotě asi 20 ° C. Měla by být nad umístěním trysek. V této vodě musíte nalít prostředek k čištění systému a promíchat s vodou. To lze provést ručně. Pokud nejsou peníze, může se jeden a půl litru bělidla ředit. Jeho koncentrace by neměla být vyšší než 7%. Poté můžete využít hydromasážní systém. Má asi deset minut na práci. Na konci této doby musíte hydromasáž vypnout a vypustit vodu. Znovu naplňte lázeň čistou vodou a opět dejte práci na hydromasáž, ale již v teplé vodě. Potom vodu vypusťte a povrch lázně vyčistěte teplou tekoucí vodou.

Pokud se o hydromasáž staráte pravidelně - pak o takové potíže jako o kámen - můžete zapomenout. Ale pokud je kámen, pak to může být odstraněno kyselinou citrónovou naředěnou ve vodě. Hydromasážní systém by měl pracovat s kyselinou asi 15 minut. Po vyčištění opláchněte povrch lázně.

Pokud se provádí správně a pravidelněpéče o koupel, pak bude sloužit ani jeden tucet let. Pravidelná a řádná péče o povrch a systém nejenže prodlouží pracovní kapacitu hydromasážního systému, ale také vynikající vzhled vany. Pro kvalitní péči vydrží vana mnohem déle, než je její záruční doba.