Oprava balkonů: užitečné tipy pro domácí řemeslníky

Krásný a útulný zařízený balkon - to je výborný doplněk každého apartmánu. Navíc většina občanů nežije ve vícepokojových apartmánech. V malém bytě se může dobře zrenovovaný balkon stát dodatečným funkčním prostorem, který mohou majitelé podle svého uvážení využít. Zvažte, jak si můžete udělat vlastní opravu balkonu, aby se z něj stal útulný koutek.

Bohužel, v mnoha rodinách se jako nežádoucí položka používá balkon nebo lodžie. Navíc si majitelé často nepamatují, že je tam a stále nedokážou vysvětlit, proč tyto věci do koše ještě nebrali.

Příklad dobře zrekonstruovaného balkonu

Mezitím může být balkon přeměněn na poměrně útulný pokoj, který může být vybaven malou posilovnou nebo malou zimní zahradou. A je možné udělat v lodžii malou kancelář pro práci nebo dílnu. Ale k tomu budete muset opravit balkon a dobře ho zahřát.

Obsah
 1. Příprava k opravě
 2. Oprava betonových desek
 3. Opatření pro zahřátí
 4. Svorky
 5. Izolace podlah a stěn
 6. Dokončovací práce
 7. Možnosti pro vnitřní balkony
 8. Závěr

Příprava na opravu

\ t

vzhled balkonu před opravou

Po přijetí rozhodnutí může vyvstat otázka: kde začít opravypráce na balkóně?

Za prvé, musíte se tam zbavit nahromaděného můstku, tj. Zcela vyčistit přední část děl. Poté je nutné zahájit odstraňování starých nátěrů a vyhodnotit stav balkónové desky. Poslední operace je samozřejmě nutná pouze v budovách staré budovy.

Jsem rád!

Doporučuje se vyzvat odborníka, aby vyhodnotil stav desky.

V této fázi může být otázka, kdo by měl balkon opravit? Majitel bytu nebo správcovská společnost? Je třeba říci, že některé odchylky v právních předpisech nám neumožňují poskytnout přesnou odpověď, protože není zcela jasné, zda balkóny odkazují na kategorii společného majetku či nikoliv.

Není-li možné provést opravy od správcovské společnosti, zůstává jediným řešením - oprava balkonu vlastníma rukama.

Oprava betonových desek

\ t

Oprava betonové desky balkonu

Oprava lodžií a balkonů by proto měla začít po vyhodnocení stavu balkónové desky. Pokud zjištěné vady nejsou příliš významné, je třeba provést nový betonový potěr .

Jsem rád!

Pro účely potěru použijte roztok připravený ze směsi cementu s pískem (podíly 3 až 1), s malým sklonem (1-1,5%) na vnější stranu.

Je-li zjištěna závažnější škoda, opravuje se lodžie podle následujícího algoritmu:

 • Připravený, rafinovaný vařič je opatřen mřížkou z výztužného drátu o průměru 5 mm, lineární metr balkonu by měl zapadat do tří příčných a podélných tyčí.
 • Na průsečíku prutů vznikají svařované spojovací prvky.
 • Výztužná síťovina je naplněna šroubem, takže betonová vrstva je dvakrát tlustší než tloušťka tvarovek.
 • Probíhá stanovení vázanky.
 • Kromě toho mohou být kamna zpevněna instalací svahů, vyrobených z profilu s otvory pro upevňovací šrouby.

Opatření pro zahřátí

Pokud jsou prostory plánovány na využití nejen v létě, je nutné provést izolaci, opravu a zasklení balkonů.

Svorky

Ve většině případů jsou pro zasklení balkonů vybrány PVC rámy.

Výhody tohoto řešení:

 • Profil pružnosti pro všechny atmosférické vlivy.
 • mrazuvzdornost;
 • těsnost spojů;
 • Odvolání a nekomplikovaná péče.
 • Vynikající zvuková a tepelná izolace.
 • Široké konstruktivní schopnosti.

Pokud se provádí zasklení a opravy balkonů, je vhodné zvolit okna s dvojitým zasklením nebo energeticky úsporná okna, protože plocha zasklení je dostatečně velká a sklo je méně odolné vůči teplu než plast.

Izolace podlah a stěn

\ t

Podlahové vytápění balkonu

Při izolaci a generální opravě - balkon musel svítit, je nutné zateplit jeho konstrukce podlahy, stěn a střechy.

 • Nejdříve byste měli dělat podlahu. Jako balkonové topení je lepší použít pěnový polystyren. Tento materiál má nízkou tepelnou vodivost a dokonale udržuje zátěž.

Jsem rád!

Použití minerální vlnypro izolaci je méně vhodný, protože tento materiál musí být důkladně vodotěsný, aby se do něj nedostala vlhkost.

 • Pěnový polystyren lze jednoduše nalepit na podlahu, nebo je třeba sestavit rám dřevěných trámů, do kterých se vloží ohřívač.
 • Vrchní část ohřívače je potažena dýhou (10 mm), do které lze vložit povrchovou úpravu - linoleum, vodotěsný laminát atd.
 • Stejné materiály lze použít k izolaci stěn a stropu balkonu. Ohřívač na stěnách se doporučuje upevnit na dřevěnou lištu.
  Všechny praskliny mezi vrstvami pěny a dřevěných trámů by měly být vyplněny montážní pěnou.

Jsem rád!

Po upevnění pěny se doporučuje odříznout přebytek a pokrýt cement cementovou maltou, protože pěna se může rychle pod vlivem vlhkosti zhroutit.

Dokončovací práce

\ t

Příklad nástěnné dekorace na balkóně

Oprava místnosti s balkonem s opravárenskými pracemi na balkóně je často často kombinována. Někdy se majitelé rozhodují o novém plánování, které spočívá v demolici okenního bloku, který odděluje místnost s balkonem, a instalaci posuvných dveří na jeho místo.

Když jsou dveře vyklouznuty, ponechává jednolůžkový pokoj, takže úprava stěn a podlahy v pokoji a na balkóně musí být stejná. V případě, že kombinace prostor není plánována, pak je možné dle vlastního uvážení zvolit materiál pro úpravu balkonu.

Možnosti pro vnitřní balkony

Příklad vnitřního vybavení balkonu

Vnitřníčást balkonu lze zpracovat různými způsoby, to vše záleží na vkusu majitelů a rozpočtu stavby. Můžete udělat na balkoně renovaci, ale můžete udělat nejlevnější možnost.

Zde jsou nejběžnější způsoby:

 • Dřevěné zábradlí . Krásná textura stromu a jeho přirozenost vám umožní vytvořit útulný interiér.
  Povrch obložení se doporučuje lakovat.
 • Plastové panely . Jedná se o poměrně demokratickou verzi léčby, navíc je velmi jednoduchá instalace a péče.
 • Sádrokartonová deska . Tento materiál umožňuje nejen vyrovnat stěny, ale také vytvořit různé víceúrovňové návrhy.
  Můžete například vytvořit regály nebo výklenky pro uložení jakýchkoli předmětů. Pro úpravu balkonů se doporučuje použít materiál odolný proti vlhkosti.
  Povlaky ze sádrokartonové lepenky budou muset být utěsněny a natřeny.
 • Tapeta . Další demokratická verze zpracování. Nevýhodou této možnosti je rychlé vyblednutí tapety na slunci, takže byste měli vybrat pouze materiál odolný proti světlu (v označení tapety by měl být odznak ve formě slunce).
 • Sousedství . To je pravděpodobně nejlevnější varianta, ale je používána jen zřídka. Faktem je, že vrstva vápna je rychle ucpaná prachem a vypadá pomaleji.
  K udržení čistoty na balkóně budete muset umýt každých šest měsíců.
 • Přírodní nebo umělý kámen . Tento způsob léčby lze připsat elitě.
  Ale použití přírodníchkámen vytváří dodatečnou zátěž na kamna díky své váze, takže ve vícepodlažních budovách je tato možnost nežádoucí.

Závěr

Domácí řemeslníci, než začnou pracovat, nebolí, jak je možné balkon opravit vlastními rukama - video na toto téma vám umožní studovat všechny fáze práce.