Oprava betonových podlah - druhy poškození a jejich odstranění

Oprava betonových podlah - druhy poškození a jejich odstranění\ t

V průběhu let byla testována spolehlivost betonových podlah. Popularita této verze zařízení podlahy je dána životností. Odolnost vůči vnějším vlivům je doplněna relativně nízkou cenou materiálu. Navzdory tomu však i takové pokrytí vyžaduje určitou pozornost. Aby se udržely nízké náklady na údržbu, měly by být opraveny betonové podlahy v případě malých závad, které snižují celistvost konstrukce. Pevnost podlahy se snižuje, když se vzhled mění, a to zejména:

 • vytváření nerovností, výmolů a trhlin;
 • Zničení švů;
 • Zvýšená tvorba prachu.

Tyto problémy lze řešit samostatně.

Obsah
 1. Obsah
 2. Přípravná fáze
 3. Oprava výmolů
 4. Upevnění trhlin
 5. Oprava nerovností
 6. Oprava švů
 7. Odstraňování prachu z betonové podlahy
 8. Generální oprava betonové podlahy

Obsah

 • Přípravná fáze
 • \ t
 • Oprava výmolů
 • \ t
 • Fixační trhliny
 • Oprava nerovností
 • Oprava švů
 • Podlahové betonové potěry
 • \ t
 • Generální oprava betonové podlahy
 • \ t

Přípravná fáze

\ t

Hlavní přípravný proces pro všechny metody je následující. První věc je demontáž podlahové krytiny. Doporučuje se sušit podlahu během dne nebo před prováděním opravněkolik dní, a pak opatrně odstraňte všechny nečistoty.

Rez, plíseň a starý první nátěr se odstraní kovovým kartáčkem. Tukem zbarvená barva se projevuje chemickými činidly. Čím lepší bude povrch, tím lepší bude oprava. V případě "vystavení" výztuže je čištěna a protikorozní úprava. Následně proces opravy závisí na poškození.

Oprava výmolů

\ t

V rozporu s technologií montáže betonových podlah s časem se v ní nacházejí výmoly. Mohou být také vytvořeny při vysokém mechanickém zatížení. Takové poškození by mělo být okamžitě odstraněno, aby se zabránilo dalšímu poškození nátěru.

Před opravou se výřezy protínají obvodem do hloubky nejméně 2 cm. Pro důkladnější a přesnější provedení této etapy se používá diamantový kotouč.

Vibrace podél obvodu jsou vyříznuty do hloubky nejméně 2 cm

.

Starý nátěr se z postiženého místa odstraní pomocí kladiva a ručního nářadí. Odpad je odstraněn z vytvořené štěrbiny. K odstranění prachu z místa, které má být čištěno, použijte pískovací stroj nebo průmyslový vysavač. Vytvořená dutina je pokryta epoxidovým základním nátěrem a poté naplněna opravárenským skladem. Poté se směs vyrovná s kolejnicí nebo pravidlem. Po vstupu do skladu s dostatečnou pevností je broušení plochy zarovnáno s podlahou.

Je-li hloubka štěrbiny větší než 5 cm, je opravná směs navrstvena.

Fixační trhliny

Rovněž se vyžaduje oprava trhlinProveďte ihned po zjištění závady. To je nezbytné, aby se zabránilo zvětšení mezery, zbarvení okrajů, pádu do praskliny kapaliny a odpadu. Kromě toho může trhlina v betonové podlaze poškodit podlahovou krytinu. Čím menší je závada, tím snadnější je provedení opravy. Pokud je hloubka trhlin menší než 2 cm, postačí střih drážky o 1 cm, je-li více, pak o 5 cm Pro opravu velkých trhlin je nutné na obou stranách vytvořit další kanály podél drážky a poté prohloubit drážku.

Pro opravu velkých trhlin je nutné prohloubit drážku

Dalším krokem je čištění a odstranění prachu pomocí konstrukčního vysavače. Po těchto postupech je okraj švu potažen základním nátěrem (epoxidem nebo polyuretanem) zředěným rozpouštědlem v poměru 1 až 10. Dále je trhlina naplněna opravným prostředkem, kterým je epoxidová nebo polyuretanová báze a křemenný písek jako plnivo.

Trhlina je vyplněna opravami

Po smrštění první vrstvy se provede další lomová náplň se stejným složením. Po zmrazení roztoku se povrch obrobí na úroveň podlahy. Extrémně široké trhliny je třeba zpevnit kovovými výztuhami.

Pro kterou ve štěrbině každých 25 cm nese bruska dvoucentimetrovou šířku vybrání jeden a půl centimetru. Po doplnění svahu opravárenského skladu se položí kování, které je nahoře pokryto stejným složením.

Oprava nerovností

Během provozuBetonové podlahy mohou vykazovat nerovnosti, které negativně ovlivňují podlahovou krytinu. Tyto vady se často vyskytují v nových domech. K odstranění této nevýhody je třeba vyrovnat podlahu. K tomuto účelu použijte frézovací stroj, se kterým je povrch zarovnán, roztažený do 1 cm a broušený připravený povrch.

Pomocí frézky vyrovnejte povrch

.

Po odstranění prachu z ošetřeného povrchu je betonová podlaha vystavena impregnaci. Za tímto účelem naneste polyuretanový nebo epoxidový základní nátěr zředěný rozpouštědlem R-646 nebo rozpouštědlem v poměru 1 až 10. Upravené povrchy jsou naplněny roztokem a vyrovnány s kolejnicí nebo pravidlem. Až do finálního vyleštění podlahy po ztuhnutí roztoku.

Oprava švů

Deformační spoje, které jsou v betonové podlaze, nakonec ztratí svou pevnost a začnou se rozpadat a zhroutit. Když si všimnete takového porušení, musíte okamžitě provést opravy. Rozštěp je vyšíván diamantovým kotoučem a hrany stehu jsou kolmé k podlaze. Vyjmutí betonu, odpadků, křehkých ploch se odstraní ze štěrbiny. Průmyslový vysavač nebo pískovací štěrbina je důkladně uvolněna z prachu a pokryta epoxidovým základním nátěrem.

Šev je vyplněn opravárnou

Praskliny a průsečík švů jsou opatřeny značkami ocelových tyčí ve vzdálenosti nejvýše 3 m. Šev je vyplněn opravami (doporučuje se použítcementové malty s polymerní přísadou). Po zmrazení roztoku se provede mletí opravených ploch. Značky se odstraní a na zbývajících značkách se vytvoří nový deformační šev, který se vyčistí vysavačem. Ve výsledné štěrbině se položí okapová šňůra "Vilaterm", která zajišťuje hydroizolaci podlahy a izolaci vibrací. Z výše uvedeného vyplňte šev tmelem.

Betonový potěr bez prachu

\ t

Dříve nebo později se betonové podlahy začnou nalévat. Nadměrné opylování ovlivňuje osoby, které jsou v prašné místnosti. V tomto případě nestačí ani časté mokré čištění. Pachatelem v takové situaci může být malba nebo speciální nátěr. Pro podlahy v obytných místnostech nebo s malými náklady poměrně tenkého povlaku. To může být: Elacor, Poropray, Neomer.

Tato metoda je jednoduchá a ekonomická. Povrch očištěný od prachu a prachu zakryjte povrch tenkovrstvým nátěrem (základní nátěr, nátěr nebo lak). Moderní primery, pronikající hluboko do povrchu, zabraňují nejen vzniku prachu, ale také zvyšují odolnost proti mrazu, odolnost proti opotřebení a stabilitu podlahy vůči agresivním látkám.

Generální oprava betonové podlahy

\ t

Pokud plocha poškozené plochy přesáhne 30%, je žádoucí dokončit výměnu staré kravaty.

Popsané metody se používají v případě, že škoda je zanedbatelná. V případě velkého zničení je nutná generální oprava betonové podlahy. Nejlepší možností v tomto případě bude zavedení nové betonové vazby. Tento proces není příliš komplikovaný, alevyžaduje dodržování některých pravidel:

 • Opravený povrch by měl být co nejčistší od odpadků a prachu, aby pomohl s těmito speciálními směsmi pro čištění betonových povrchů;
 • Pro maximální přilnavost roztoku k povrchu musí být použit základní nátěr pro vlhké místnosti, musí být vodoodpudivý;
 • Úplné upevnění kravaty trvá asi měsíc, v tomto okamžiku je zakázáno ovlivňovat povlak.

Před provedením potěru je celý povrch podlahy broušen bruskou a očištěn od prachu a prachu. Připravený pozemek uniká epoxidovým nebo polyuretanovým základním nátěrem. Povrch substrátu se aplikuje na samonivelační kompozici vrstvy 5 až 10 um. Poté se doporučuje procházet po povrchu jehelního válce, aby se odstranily vzduchové bubliny. V případě potřeby naneste druhou vrstvu směsi.

Po aplikaci kompozice se doporučuje procházet se po povrchu jehlovým válečkem

.

Vadný betonový nátěr a jeho včasné odstranění výrazně prodlouží životnost stavby. Pomocí technologií popsaných v každé konkrétní situaci můžete prodloužit životnost podlahy a vyhnout se významným finančním nákladům. Zavedení vhodných opatření pro provoz nátěru (odstranění prachu z podlahy) přispěje ke snížení opylování prostor a eliminuje škodlivé účinky na lidské tělo.