Oprava dřevěné podlahy v bytě a soukromém domě: nevýhody eliminujeme sami

Oprava dřevěné podlahy v bytě a soukromém domě: vady odstraníme sami

Dřevěné podlahy jsou považovány za dostatečně trvanlivé a spolehlivé. Kvůli své hygroskopičnosti je však strom vystaven vlhkosti. V létě, při zvýšené teplotě a vlhkosti, bobtná. A v zimě vysychá. To vede k tvorbě trhlin mezi mosty. Následně jsou desky shnilé. Vzhledem k nábytku na povrchu dřevěné podlahy, jsou vytvořeny důlky a škrábance. Barva je vystříknuta. Rozlité chemikálie zanechávají stopy. Povlak proto musí být periodicky obnovován. A co staré domy, ve kterých opravy dřevěných podlah nebyly prováděny po dlouhou dobu. Kde začít tento proces a co je k tomu potřeba? Zde jsou první dvě otázky, kterým čelí muž, který se rozhodl aktualizovat dřevěné podlahy.

Obsah
 1. Obsah
 2. Kde začít opravu podlahy stromu?
 3. Analýza soukromých situací
 4. Výměna mostů
 5. Pokládání trhlin mezi mosty
 6. Odstranění vrzání mostů
 7. Aktualizace nevzhledného formuláře

Obsah

 • Kde začít s opravou dřevěných podlah?
 • Analýza soukromých situací
  • Výměna mostů
  • Opláštění mezi mosty
  • Odstranění vrzání štětin
  • Aktualizace nevzhledného vzhledu

  Kde začít s opravou dřevěných podlah?

  Pokud provádíte opravu dřevěné podlahy vlastníma rukama, nespěchejte, abyste okamžitě začali pracovat.Je možné, že se vyskytují skryté vady navíc k těm oblastem, které jsou viditelné. Musí být identifikovány a odstraněny. V opačném případě musí být opravy provedeny znovu. První věc, kterou musíte udělat, je provést komplexní revizi podlahové krytiny a jejích součástí. Po důkladném přezkoumání je možné vyřešit, podstoupit nebo opravit podlahu nebo potřebovat plnou výměnu.

  Pro detekci shnilých desek je nutné chodit kladivem po podlaze. Pouze tímto způsobem můžete odhalit skrytou vadu. Neslyšící zvuk znamená hnijící. O stejné říct a rezavé nehty v podlahové desky. Velikost škody závisí také na množství práce. Nejjednodušší způsob, jak nahradit horní mosty. Desky hrubé podlahy je obtížnější vyměnit, ale ne tak obtížné jako zpoždění. K opravě shnilého systému musíte demontovat podlahu nad nimi a vyříznout vadný kus. Poté jej nahraďte novým.

  Výměna hrubých podlahových desek

  \ t

  Je mnohem obtížnější provádět opravy podlah v dřevěném domě. Zde bude kromě důkladné kontroly horních mostů, hrubé podlahy a konstrukce nutné zkoumat trámy a malty. Přezkoumání je nutné ze všech stran: zevnitř, zvenčí, ze spodních podlaží. Přezkoumání by mělo být provedeno za dobrého osvětlení, aby nedošlo ke ztrátě začátku hnilob. Při kontrole v podzemí je žádoucí použít silnou svítilnu.

  Někdy nejsou drobné vady tažených nosníků viditelné „na oku“. K jejich identifikaci použijte šev nebo pletený úplet s ostrým hrotem. Přerušované pohyby procházejí celým paprskem a kontrolují dostupnostshnilých míst. Současně jsou provedeny defekty tak často, jak je to jen možné. Po detekci poškozeného paprsku je nahrazen novým. Někdy je třeba vyměnit nosník v dřevěném domě za zvedák.

  Analýza soukromých situací

  Staré bytové domy mají stále dřevěné podlahy. Jejich zařízení se mírně liší od podlahy v soukromých domech. Pokud se v soukromé struktuře klády jsou položeny na zemi, pak pokládka v bytě je na beton. Proto se oprava dřevěné podlahy v bytě liší od opravy v soukromém domě. Po demontáži systému pro výměnu je nutné vyčistit a zkontrolovat betonové základy na přítomnost trhlin.

  Pokud je provedena kompletní výměna podlahy, musí být po demontáži a čištění provedena cementová spára. Můžete použít samonivelační směs. Poté se zhotoví podklad základny a pokládka hydroizolačního materiálu. Z výše uvedeného ležel teplý a zvukotěsný materiál a pak podlahové desky.

  Výměna mostů

  Zvažte situaci, kdy je nutné nahradit pouze jeden nebo několik mostů. Po nalezení poškozené části podlahy odstraníme zdrsněnou podlahovou desku. Svou velikostí vytváříme novou desku. Po ošetření antiseptikem, aniž by se dotkl konce, namísto starého fragmentu.

  Výměna malé plochy mostu

  \ t

  Jsem rád! Nemůžete zvládnout po stranách desky antiseptikum. V opačném případě začne deska hníst.

  Pomocí šroubů upevněte desku namísto starého a utáhněte ji k dorazům.To je způsob, jakým je provedena výměna každého shnilého kartáče. Pokud najdete malou plochu hniloby na desce, nemůžete měnit celou podlahovou desku. Dost na vrtání jen zkažené oblasti. Používá se jako vzor z nové výměny dřeva. Připevněte jej k upevnění pomocí šroubů. Současně by měly konce nového výkresu dosáhnout středu cesty.

  Montážní štěrbiny mezi mosty

  Před pokládkou trhlin v dřevěné podlaze očistěte nátěr. Odstraňte přídavný nábytek tak, aby nezasahoval. Pro důkladné vyčištění trhlin použijte štětinový kartáč. Chcete-li po kontrole cokoliv přeskočit, označte všechny oblasti, které vyžadují opravu. Připravte sklad pro práci. Na dřevo jsou speciální barvy. Ale můžete si vytvořit sklad sám. Pokud smícháte PVA lepidlo s pilinami na hustotu zakysané smetany, výsledkem bude dokonalá nádoba.

  Montáž štěrbin mezi mosty pomocí pasty

  Opatrně vypracujte všechny praskliny, nechte je zcela zaschnout. Poté odloupněte kůži. Tento způsob opravy je vhodný pro malé trhliny. Široké a hluboké štěrbiny jsou odstraněny jinak - dřevěné tyče se připravují pro ně. Na délce musí odpovídat délce mezery a šířce kužele.

  Výsadba na lepidlo s pilinami, obrobek je kladen do štěrbiny s ostrým okrajem dolů. Přebytek je vyřazen plánem a je vyleštěn. Po dokončení je dřevěná podlaha pokryta lakem nebo barvou.

  Pokládání široké štěrbiny pomocídřevěný obrobek

  Sejmutí žlábku štětiny

  Někdy je oprava podlahy v soukromém domě omezena na odstranění drobných závad, jako jsou štěrbinové mosty. Časem začnou vrzat všechny dřevěné kryty. Hlavním důvodem vrčení - oslabení hoře. Pokud je v domě suterén, je možné snadno odstranit příčinu nepříjemných zvuků. Chcete-li najít trhliny mostů, najděte si partnera. I když to bude projít podlahou, budete muset určit, kde se nachází vada.

  Odstranění vrzání můstků bodováním nehtů

  Po výpočtu vrzajícího můstku zabijete mezi paprskem a touto deskou dřevěný klín. Nepřehánějte, že deska nevystupuje nad základnu. Pokud není možné se dostat do podzemní opravy, provádí se shora. Nad nosníky vyvrtejte díry do vrzajících podlahových krytin. Zajistěte šrouby, vjeďte do nosníků v malém úhlu a změňte směr rohu. Desku můžete upevnit nehty.

  Modernizace nevzhledného vzhledu

  Stává se, že v podlahové krytině nejsou žádné výše uvedené problémy. Jedinou nevýhodou je jeho neatraktivní vzhled. Nebo po odstranění dalších vad je nutné uvést důvody v řádné formě. Veškeré opravy starých dřevěných podlah končí jeho lakováním nebo lakováním. Než to uděláte, musíte připravit půdu. Odstraňte starou barvou, která se nedrží, špachtlí. Umyjte podlahu mycím prostředkem, aby se povrch vyčistil.

  Broušení starého nátěru před nátěrem

  Pokud již provádíte opravy starých podlah podle pravidel, je žádoucí vyleštit starý kryt. To pomůže vyhladit nepostřehnutelné dutinky a dutiny. Čím opatrnější je příprava povrchu, tím více je barva. Čištěná a vysušená podlaha je založena na sušení. Poté je nutné nechat podlahu vyschnout a teprve potom naneseme vrstvu nátěru. Nesnažte se okamžitě malovat silnou vrstvou barvy. Lepší je aplikovat dvě tři vrstvy pečlivě rozřezané a nechat je uschnout.

  Při řádné péči bude dřevěná podlaha trvat několik desetiletí. Strom nemá rád vlhkost, proto se při sklizni snažte nedoplňovat podlahy vodou. Aby se zabránilo poškrábání nohou nábytku, přilepte na ně ochranné čepičky. Nedovolte, aby váš mazlíček pokazil podlahu drápy a zajistil toaletu na nepovoleném místě. Tato opatření pomohou dlouhodobě oddálit opravu příštího podlaží.