Oprava hydromasážních van

Jacuzzi nebo vířivá vana je velmi pohodlná a samozřejmě užitečná pomůcka pro vaše zdraví, která vám pomůže dobře se uvolnit a získat čerstvou energii. Ale stejně jako každá jiná koupelna, může se vana zlomit.

Příležitostně může dojít k takové situaci v průběhu provozu, kdy může být třeba opravit lázeňskou vanu. Co lze v této situaci udělat? Jaký druh lázní lze vyčistit?

Obsah
 1. Jak zařídit hydromasážní koupel?
 2. Časté chyby
 3. Nejběžnější problémy
 4. Chyby a způsoby jejich odstranění
 5. Jaký druh péče je zapotřebí pro hydromasážní koupel?
 6. Dezinfekce vířivých van
 7. Závěr

Jak je vířivá lázeň?

Člověk nebude schopen opravit hydromasážní vanu, pokud neví, jak je uspořádán, takže budete muset strávit nějaký čas studiem jejího zařízení.

Moderní modely jsou nejčastěji vybaveny třemi typy masáží:

 • masáž vzduchovými bublinkami (aerosomy);
 • masáž vodními tryskami (hydromasáž);
 • je smíšená varianta, která využívá jak proud vzduchu, tak vodní proud (turboprop).

Hlavním úkolem hydromasáže je relaxace, relaxace a relaxace všech svalů. Takového účinku v hydromasážní lázni je dosaženo pomocí vody a vzduchu, které jsou přiváděny tryskami pod tlakem.

Trysky jsou umístěny téměř vždy na nejdůležitějších místech - v nohách, v oblastidolní části zad a podél páteře. Nejčastěji jsou vstřikovače vyrobeny z high-tech plastu.

Časté poruchy

Hydromasážní vany vyžadují pravidelnou dopravu, jako každá jiná technika. V případě poruchy může být nutné opravit lázeňskou vanu.

Nejběžnější problémy

 • Porucha může nastat často v důsledku ucpání. Proto nesmíme zapomenout na dezinfekci. Pro profylaxi je nutné nalít speciální otvor pro čištění hydromasážního systému.
 • Ve vodě mohou být při provozu lázně používány také speciální čisticí pilulky. S ohledem na čistotu a kvalitu vody, která proudí z vodovodu, je nutné preventivní čištění hydromasážní vany alespoň jednou měsíčně.
 • Dalším běžným důvodem poruchy může být použití detergentů v době, kdy je hydromasážní systém zapnut, což má za následek namáčení v tryskách, což může způsobit poruchu celého systému.

Samozřejmě je možné prát v hydromasážní vaně, ale musíte to udělat pouze při vypnutém masážním systému, ale relaxovat s jemným proudem vody pouze v čisté vodě.

S pracovním hydromasážním systémem můžete použít speciální doplňky vhodné pro takové koupele nebo mořskou sůl.

Poruchy a způsoby jejich odstranění

 • Akrylové lázně jsou velmi stabilník tvorbě mechanického poškození, ale i na jejich povrchu mohou být vytvořeny třísky, škrábance, pokud se s nimi nepřesně dotknou. V tomto případě bude nutné použít způsob opravy: poškození by mělo být naplněno tekutým akrylem a po úplném zamrznutí bude povrch lázně vypadat jako nový.
 • Pokud dojde k vážnější poruše, bude nutné vyměnit vadný uzel obsažený v hydromasážním mechanismu. Často jsou často nahrazovány aerokompresory a hydraulická čerpadla, jakož i trysky a odtoky. Pneumatické bloky a řídicí jednotky nejsou tak často neúspěšné.
Jaký druh péče je zapotřebí pro hydromasážní koupel?

Nejběžnější lázeňské lázně jsou vyrobeny z akrylu. Tento materiál se používá mnoho let a má dobrou trvanlivost. To je však možné pouze v případě kompetentní a pravidelné péče a pečlivě vybraných produktů péče.

Aby se zajistilo, že lázeň neztratí svůj lesk a nezachrání její povrch, nepoužívejte k čištění tvrdé kartáče a železné žínky. Rovněž není možné použít prostředky obsahující ocet, formaldehyd, kyseliny a organická rozpouštědla.

Kromě toho se nedoporučuje používat prášky obsahující abrazivní částice, které jsou schopny poškrábat celý povrch. Nejlepší je použít speciální nástroje, které jsou určeny k čištění povrchu lázeňské vany.

Po umytí vany, musíte pečlivěOpláchněte čistou vodou a poté osušte. Pro utírání chrómových dílů a povrchu vany jsou jemné utěrky z mikrovlákna dokonalé.

Dezinfekce vířivých lázní

Všechny výše popsané metody jsou vhodné pro ošetřování akrylové lázně. Pokud jde o vířivku, je třeba mít také na paměti, že je nutná pravidelná dezinfekce, jinak se v systému rozprašovačů mohou bakterie začít množit, protože vlhké a teplé prostředí je ideální pro jejich existenci.

Pokud nedezinfikujete, v místnosti může být zápach, který je velmi obtížné odstranit, a použití takové lázně bude ohrožovat zdraví.

Dezinfekci lze provést ručně nebo automaticky. Tento proces bude velmi jednoduchý, pokud má vana samočisticí systém. Stačí pouze umístit dezinfekční zařízení do kyvety a stisknout požadované tlačítko.

Pokud vaše vana není vybavena automatickým dezinfekčním systémem, musíte provést následující:

 • je nutné naplnit lázeň vodou, jejíž teplota by měla být o 20 stupňů nad úrovní vstřikovačů;
 • za tímto účelem musíte doplnit nebo nalít do vody speciální dezinfekční prostředek nebo jeden a půl litru 7% roztoku chloru;
 • zahrnuje hydromasáž po dobu 10 minut;
 • vypněte hydromasáž a vypusťte vodu;
 • pak musíte přepsat plnou lázeň studené čisté vody a zapnout hydromasáž na minutu, aby se dezinfekční prostředek dostalVymyté trysky;
 • Nyní je nutné vodu vypustit a sprchu dobře opláchnout.

Pokud provádíte pravidelné a pečlivé koupání, nezvyšuje to ukládání vodního kamene.

Ale pokud se to náhle stalo, pak musíte udělat následující:

 • naplňte lázeň vodou nad hladinou trysek;
 • pak je nutné doplnit vodu o jeden a půl litru 7% roztoku kyseliny citrónové nebo speciálního prostředku určeného k odstranění vodního kamene;
 • Dále musíte zapnout hydromasážní systém na jednu minutu;
 • lázeň se nechá asi 12 hodin s vodou a na konci doby se vypustí voda;
 • Pro opláchnutí systému je třeba vanu naplnit čistou vodou a pak jednu minutu zapnout hydromasáž. Na konci doby budete muset vypustit vodu a opláchnout koupelnu se sprchou.

Závěr

Hydromasážní vany vyžadují pravidelnou péči. Pokud budete dodržovat všechna pravidla používání vany, a také včasně dezinfikujete a vyčistíte, pak vaše lázně vydrží dlouho.