Oprava koupelny plastovými panely

Velmi často se při ošetřování koupelnypoužívají keramické dlaždice . Tento materiál je skvělý pro místnost tohoto typu, je poměrně trvanlivý a vypadá velmi dobře. Nicméně, pro takový materiál bude muset položit poměrně kulatý součet a najmout průvodce k práci. Můžete dělat všechno sami, ale tato práce není snadná a vyžaduje dovednosti. V tomto případě, pokud oprava koupelny není přidělen tolik peněz, dovolit si nákup a instalaci keramických obkladů, můžete použít alternativní a ekonomickou možnost. Doporučujeme vám podívat se na takový materiál jako plastové panely. Mají soubor nezbytných vlastností, které jim umožňují použití v koupelně.

Hlavní výhody PVC při úpravě koupelny

Snad nejdůležitější je, že plastové panely se snadno montují. Jen si myslím: pro dokončení koupelny s keramickou dlažbou od nuly to může trvat týden, zatímco během dne se můžete překrýt s plastovými panely. Obvykle se jedná o případ, kdy specialista pracuje. To je velká výhoda, ale ne poslední, na kterou se můžete dlouhodobě spolehnout. Také není třeba zarovnávat stěny, všechny vady, které budou skryté za plastovými panely. Dostanete i krásné a krásné stěny, které se nikde neudělají pod panely a už nikdy neuvidíte. PVC panely vám umožní rychle a efektivně skrýt prvky instalatérství, potrubí, elektroinstalace. Na základě popsaných výhod lze dospět k závěru, že i ta nejhroznější a ošklivá koupelna může býtaby moderní cukroví. K tomu stačí udělatopravit koupelnu s plastovými panely.

Je třeba poznamenat, že ke všem pozitivním vlastnostem plastu lze přičíst jeho praktičnost a trvanlivost. Takový materiál je odolný proti vlhkosti, lze ho snadno čistit doma. Pokud je některý z panelů poškozen, může být snadno nahrazen novým.
Popsané vlastnosti jasně ukazují, jak je plast dobrou volbou pro opravu lázní. PVC panely mohou být použity pro úpravu stěn, stropů, pánové z nich mohou udělat koupelnovou polici. Nicméně, oni nejsou vhodné pro opravu podlahy, takže si stále musíte koupit keramické dlaždice.

Negativní vlastnosti

Jakýkoli materiál není dokonalý a panel z PVC není výjimkou. Za prvé, nejsou tak šetrné k životnímu prostředí jako přírodní materiály, snadno se ohýbají, Jejich využívání je mnohem nižší než u dlaždic. Tyto nevýhody jsou v případě oprav panelů často nevýznamné. Design koupelny můžete například aktualizovat jednou ročně. I za takových podmínek je oprava plastovými panely mnohem výhodnější než jiné metody.

Styl místnosti

Můžete si vybrat panely různých barev, typů, při opravě můžete použít různé metody stohování. Díky této odrůdě můžete nekonečně experimentovat se stylem koupelny. Osvětlení je také důležitým prvkem. V designu koupelny bude vypadat skvělý plastový nábytek a vana s podobnýmmateriál, jehož barvu a tvar lze také zvolit.

Proces instalace

Značka , která opravuje koupelnu plastovými panely , může být dostatečně rychle nezávislá. Níže uvádíme tipy, které vám mohou pomoci s opravou i začátečníků. Pro začátek potřebujeme materiály: kolejnice pro montáž, speciální profil, plastové panely požadované velikosti a barvy. Budeme potřebovat nástroje: kladivo, sešívačku a sešívačky, než šroubovák, malý nůž, kleště, stavbu, řezačky, metr a tužku. Tímto způsobem můžete spustit instalaci.

Nejdříve musíte všechno naplánovat na kus papíru. Musíte přesně znát možnosti panelu, způsob jejich instalace a orientace, potřebné výkresy nebo kompozice. Provádí se výpočet potřebných materiálů a uzávěrů, po kterých je možné jít na nákup.
Pro instalaci panelů na stěnu je nutné, aby byly připojeny. K tomu musíme postavit latu. Nejčastěji se používají dřevěné lišty nebo kolejnice z kovového profilu. Montáž armatury. Vzdálenost mezi tyčemi by měla být 40-50 cm, měla by být kolmá k budoucím panelům a paralelně k sobě. Při instalaci mřížky je nutné vzít v úvahu rozměry materiálů, které jsou umístěny na stropě a podlaze.

V místech, kde budou další prvky, jako jsou spínače nebo dekorační prvky, vyztužení roštu, to znamená, že bude muset namontovat další kolejnice. PoVytvoření mřížky může začít pokládat vedení. To by mělo být provedeno dříve, než začnete uzavírat panely. Zapojení by mělo být umístěno v ochranném pouzdře.

Mřížka je připravena, nyní můžete začít instalovat PVC panely. Nejprve je třeba zajistit původní panel tak, aby panely, které budou namontovány, byly otevřené. Pak je původní panel zasunut vedle, s viditelnou montážní policí. S touto policí a bude připojen k mřížce, náš panel, pro který budeme používat svorky. Nyní se vytvoří zámek prvního panelu, vložíme další a upevníme. Tímto způsobem se chováme ke konci stěny, zde by mělo dojít k upevnění posledního panelu do cílové lišty.

Pravděpodobně budete muset panely oříznout, abyste získali správnou velikost. Pro tento účel je lepší použít stavební nůž a nůž, které umožňují rovnoměrný řez panelu.

Poopravě koupelny plastovými panelyzískáte nádherný pokoj, který vás nepochybně potěší. Chcete-li uspět, je velmi důležité vybrat správné barvy a skrýt vady stěny panely. Aby se skryly nerovnosti stěn, je nutné při vytváření mřížky použít tyče různých velikostí. Je možné, že plocha koupelny se mírně sníží, ale budete mít dobrý výsledek.