Oprava směšovače koupelny a kuchyně vlastníma rukama (kulové, jedno a dvojité jeřáby)


Oprava instalatérských vlastních rukou. Opravte kohoutky do kuchyně a koupelny sami.

Máte v koupelně nebo v kuchyni kohoutek, co dělat? Kam jít? Můžete se uchýlit k pomoci odborníků tím, že se obrátíte na příslušnou instituci. Můžete získat pomoc od soukromé organizace, která poskytuje celou škálu oprav. A můžete si vytvořit vlastní úsilí, ukazovat trochu zvědavosti a důvtipu. Vezměme si příklad opravy mixéru do kuchyně (kuchyně jedna -air) a koupelny (se dvěma kohouty pro sprchu) vlastníma rukama.

Před zapnutím proto vypněte přívod vody. Připravte si jakoukoliv kapacitu, pokud voda v kohoutku zůstane v odtoku. Kontejner nesmí být hluboký, ani žádoucí, s žádnými vysokými hranami pro snadnou substituci. Pokud jste si koupili kohoutek v obchodě, pak všechna pravidla obchodu musíte mít dokumenty ukazující technické vlastnosti jeřábu, možná instrukce, nebo obraz-mixer. To může být nezbytné. Pokud ne, pak se nebojte, není to kritické.

Oprava jedné jedno mísy pro kuchyně, koupelny

Před opravou jednořadého směšovače se pokuste vizuálně zjistit možnou příčinu úniku. Podívejte se blíže na kohoutek. Únik může být způsoben několika příčinami: první z nich je mechanické poškození tělesa kohoutku, což má za následek rozdělení nebo rozdělení. Druhou nejčastější příčinou úniku je opotřebení vnitřního těsnění. InV prvním případě se můžete pokusit eliminovat únik skrze praskání tmelu, ale za předpokladu, že trhlina není velká. Pokud má mechanické poškození významný čip, budete muset zcela vyměnit mixér. Pokud jste nenalezli žádné škody a jeřáb stále netěsní, pak s největší pravděpodobností příčinou bylo opotřebení těsnění.

Pro výměnu tohoto opotřebovaného dílu je nutné jeřáb rozebrat. Jemně odšroubujte matice na hlavní baterii, můžete to snadno udělat sami. U některých moderních modelů jsou matice chráněny přídavným pouzdrem, aby byl zachován estetický vzhled mixéru. Tělo se zpravidla posouvá s malou námahou a otevírá přístup k hlavním upevňovacím šroubům. To platí pro mixér nad vanou nebo kuchyní.

Těsnění je pryžový kroužek, jehož přímým účelem je těsnicí hmota. Můžete si koupit těsnění v každém obchodě. Těsnicí kroužky jsou vyrobeny z různých průměrů a prodávají se jednotlivě i v sadách. Průměr těsnění by měl být o něco větší než průměr hnízda v místě proudění. Buďte opatrní při utahování matic po výměně těsnění, opotřebení se projevuje nejen při dlouhém provozu, ale také při utahování spojení.

Pokud se jedná o mixér, který je zabudován do dřezu, pak je to obtížnější. Příčinou úniku směšovače může být opotřebení keramické vložky vložené do baterie.

Oprava kazety míchačky vlastníma rukama

Vezměte si ruce ostrépředmět, jako je šroubovák a piddyahnit horní kryt - spojovací kohout. Kryt s trochou snahy si otevřete svou mysl pojistný šroub. Pojistný šroub je součástí hex klíčové dírky. Pákové rukojeti odstraněny a základní potřeba odšroubovat dekorativní matici po maticí.

vyjmutí matice uvnitř, vidíme stejné keramické kazetu, která způsobila úniku vody. Kazeta se snadno změnit výměnou nový, kupovaný. Jen mějte na paměti při nákupu nové kazety se musí účastnit prodavačka, je důležité určit značku a model vašeho kohoutku.

, pevně kazeta instalovat pouze v případě, otvory detaily na to se shodují s drážkami v kohoutky. Potom opakujte všechny kroky provádí v obráceném pořadí - kroucení maticí. Páka rukojeti zpět na místo.

Pokud zjistíte, že vaše koupelna voda stéká společně s duší a kohoutkem, mohlo by to být jen nosit těsnící těsnění.

Je-li příčinou úniku poškozuje hadice je vhodné nahradit, není-li to možné, doporučujeme provést následující kroky:

Za prvé, na vědomí, oba konce hadice, obě musí mít obložení z pryže. Obtíže při odstraňování hadici z kohoutku bydlení by nemělo být, a pokud k nim dojde, nezbytný speciální nástroj „Cobra“ podle typu klíče.Odpojte nálevku od hadice a zkontrolujte stav gumové podložky.

Samoobsluha jeřábů jiných než kulových typů, ale má dva ventily (kuchyň a sprcha), nevyžaduje odborné dovednosti, pokud selhání není ve velkém měřítku. Nejčastější příčinou úniku v jeřábech tohoto typu je opotřebení ucpávky ve ventilu. Pro odstranění příčiny je nutné těsnění zesílit nebo nahradit novým. Matice není vždy možné utáhnout vzpřímeně, aby nedošlo k úniku vody. Pak lze problém vyřešit přidáním náplně do obalu. Chcete-li začít, musíte se zbavit matic límce jeho obtížnou demontáž, po které musíte dostat rukáv žlázy. Ve vytvořené mezeře je nutné těsnění jemně a pevně obalit. Je třeba mít na paměti, že po každém otočení je nutné stlačit co nejtěsněji těsnicí hmotu. Nezapomeňte ponechat mezeru v mezeře rukávu. Poté nasaďte pouzdro na místo, které je pro něj připraveno tak, aby bylo možné bez problémů vyšroubovat matici.

Příčinou poruchy setrvačníku pro sprchu nebo sprchový kout (například dva jeřáby) může být příčina poruchy setrvačníku. Setrvačník, stejně jako každá jiná část, může selhat v důsledku dlouhodobého opotřebení nebo jednoduše špatného výkonu. Výměnu setrvačníku lze provést pouze na podobném. Demontáž je obtížné sledovat podle instrukcí, ale může nastat situace, kdy se montážní šroub setrvačníku nechce otáčet. Potom je možné mechanický náraz na šroub pomocí šroubováku. Pokud tomu tak neníproveďte šroub z místa - zlomte setrvačník. Setrvačník fajánsu se rychle rozdělí, pokud je pouzdro vyrobeno z plastu, pak použijte nůž, nůž. Když je setrvačník odstraněn, zkuste kleště sešroubovat kleštěmi. Pokud to nefunguje - použijte soubor. Oprava kuchyňské baterie nebo sprchového koutu, ať už se jedná o jednosměrnou kouli nebo o dva jeřáby, se nyní nestane skličujícím úkolem, protože nyní můžete provádět opravy a výměny vlastníma rukama, aniž byste se museli uchylovat k drahé pomoci instalatérů. Hodně štěstí na opravu vašich přátel.