Oprava staré dřevěné podlahy, dřevěné, parkety, dlaždice, linoleum

Podlahové krytiny jsou zpravidla desky, parkety, kachlová, cementová, z lisovaných plechů a linolea. Místo pro opravu bytu s vlastními rukama vám řekne, jak rychle obnovit nejběžnější podlahové krytiny.

Oprava dešťové desky

Po určité době se tyto povlaky ze stromu začnou rozpadat a v důsledku toho vrzat. Výsledné trhliny způsobují čištění a zhoršují vzhled. Důvodem vrzání je obvykle zlomení hřebene všívaného kloubu. Opravy těchto vad se provádějí a vyměňují desky. Pro sjíždění vyjměte sokly pomocí sekery, opatrně zvedněte desky, vytáhněte vyčnívající hřebíky. Před opětovným položením desek zkontrolujte znovu položení lagů a přítomnost vyrovnávacích podložek.

Začátek shromáždění od skutečnosti, že přibíjení ponořeného do nástěnné desky, po kterém se lisují 3-4 desky s mezerou nejvýše 1 mm

Desky jsou přibity hřebíky 2krát větší než jejich tloušťka. Hřebíky by se měly utopit o 2 mm.

Pokud je překližka, pak povrch může být opraven velmi rychle. Je osazena a odstraní zkosení pod 45 stupňů. Povrch je namazán olejovou barvou nebo lepidlem ve vrstvě 3 mm a stoh fólie. Viz také článek o barvení dřevěných podlah vlastníma rukama - pečlivě vybrané fáze přípravy a malování.

Oprava parket

Vytvořeno ve štěrbině parketové podlahy, nejprve setře, a pak položeno lakem sestávajícím zdřevěné piliny (zejména dubové nebo březové) a tesařské lepidlo. Rozlité lišty by měly být pečlivě odstraněny, vyčistit prostor, vyčistit, nalít tam lepidlo a nainstalovat nový bar. Po instalaci jsou lišty zarovnány s půdorysem, brusný papír je broušen a parketová podlaha je pokryta lakem.

Oprava linolea

Pokládání linolea na podlahu rukama pomocí lepidla, mnohem spolehlivější než jeho pobyt. Podklad a zadní strana linolea by měly být opatřeny základním nátěrem a nechat základní nátěr zaschnout. Nanášejte základnu tmelem a ponechte 2 cm od okraje. Dejte list a vyhladit, řekněme, pytel písku, položený na ložní prádlo. Další plátno je umístěno dvoucentimetrovou maticí. Hrany by měly být řezány během několika dnů, kdy linoleum přilne k podkladu. Řez ostrým nožem pod úhlem 90 stupňů. Po obřízce jsou hrany otočeny, základna je namazána tmelem a hrany přilepeny. Tmely byly setřeny, šev byl pokryt papírem a položen prkno s nákladem. O týden později se odstraní náklad linolea. V zásadě to není těžké dělat sami, jak vidíte.

Oprava dlážděných podlah

Spolu s roztokem se odstraní bit keramické dlaždice. Mělo by být opatrné, aby nedošlo k poškození celé dlaždice. Čištěný základ dlažby se promyje vodou. Nová dlažba se umístí na cementovou maltu (1: 2) na úrovni podlahy a několik dní zvlhčí. Jinými slovy, jednoduše vyměňte dlaždice.