Oprava starých dřevěných oken vlastníma rukama

Okna ze stromu jsou zpravidla vždy považována za nejkrásnější a nejkvalitnější okna mezi širokým sortimentem prezentovaným na trhu. Netřeba dodávat, že nyní zcela odlišné technologie se používají při výrobě dřevěných oken, a kvalita, která je získána na konci nemůže odpovídat kvalitě těch oken, které byly instalovány v našich domovech před 15-20 lety. Proto po tolika letech vyžadují stará dřevěná okna výměnu nebo opravu, izolaci. Většina lidí si samozřejmě myslí, že obnova dřevěných oken vlastníma rukama je zbytečným procesem a je lepší kupovat a instalovat nová moderní plastová okna, ale nemají vlastnosti, které jsou v dřevěných, a ještě méně technologie restaurování starých. létá vás do penny, na rozdíl od nákupu nových. Nemusíte mít speciální dovednosti a znalosti, abyste své staré okno obnovili vlastníma rukama, protože tento proces není vůbec složitý. Všimněme si několik základních kroků.

Fáze práce:

Příprava vašich starých rámců pro vyjasnění budeprvní akcepři obnově oken vlastními rukama. Tento postup se provádí dvěma metodami: mechanickou nebo chemickou. První možnost bude vyžadovat o něco více nástrojů, jako jsou sekáče, šroubováky, podložky, kartáče, špachtle. K provedení druhé metody budete potřebovat stěrku a stavební vysoušeč vlasů. Pokud jste připravili všechny nástroje, je nutné odstranit rámy z okenního otvoru a pak opláchnout a důkladně očistit rám z laku.

Ostření budedruhá akce , toto může být nazýváno druhou etapou, restaurování dřevěných oken. Pro zakrytí velkých trhlin v rámech je nutné použít lepidlo a šrouby. Jemně zrnité kůže budou ideální pro leštění rámu po jeho poškrábání.

DalšíTřetí etapouje malování okenních rámů. Okna jsou natřena různými způsoby, například pomocí stříkací pistole, kartáčů a válečků. Výběr laku je velmi důležitý proces, protože trvanlivost rámů bude záviset na jeho kvalitě.

Silikonová utěsněná okna, která jsou vložena do již zasunutých míst na okenním otvoru rámu, neukládejte na silikon, bude zadržovat vlhkost tak, aby nespadla dovnitř.

Izolace starých oken

To nám pomůže s moderními materiály. V obrovském výběru a způsobu instalace jsou nejspolehlivější těsnící trubkové formy. Změřte šířku mezery mezi rámem okna a oknem následujícím způsobem: Zabalte kus hlíny do plastového sáčku nebo fólie a zavřete okno. Při výběru šířky těsnicího prostředku se z těchto velikostí dostaňte. Při instalaci pásku nepretahujte, měla by ležet přesně. Zajistěte materiál malými hřebíčky nebo konstrukční sešívačkou na délku tak, aby páska byla pevná a při otevření okna neklouzala a nepohnula se z místa. Tyto tipy jsou dostačující pro nezávislé opravy starých oken a jejich ohřev. A jak ukazuje praxe - oknaze stromu slouží mnohem déle než jejich plastové protějšky.