Oprava střechy domu vlastníma rukama

K ochraně střechy před rychlým zničením je malován. Samotný nátěr se však časem zhroutí z účinků atmosférických jevů, písku a prachu, slunce. Výrazně urychluje zničení vrstvy oxidu uhličitého, který je do značné míry ve vzduchu. Sírovodík rozkládá většinu barev. Prach s pískem, periodicky přepravovaný větrem, barva se umývá mechanicky. Kouř jednoduše kontaminuje natřený povrch. Kromě toho při čištění střechy, například ze sněhu, je barva poškozena mycím nástrojem (například koštětem). Slunce také aktivně zabarvuje vrstvu dokončovacího materiálu, takže pokud je to možné, použijte světlou barvu.

Pokud je povrch střechy hladce natřen, nedrží na sobě prach. Barva může ztratit svou elasticitu díky své nízké kvalitě, nerovnoměrnému použití nebo začlenění velkých fragmentů pigmentu do směsi se sušeným olejem. Někdy, v nepřítomnosti tlusté barvy, to je vařeno s jeho vlastními rukama, míchání suchého pigmentu se sušením olej. Současně může být extrémně nekvalitní barva. Puchýře se mohou objevit na povrchu, pokud je barva nanesena na špatně vysušený po špachtle nebo znečištěném povrchu. K tvorbě trhlin dochází, pokud se barva nanáší silnou nebo nerovnou vrstvou. Pokud je nátěr zhotoven na vysoce kvalitním sušení a nanáší se tenkou vrstvou, má po zaschnutí lesklý povrch.

Při zahřátí slunečním zářením se ocelová střešní střecha domu rozšiřuje. Vzhledem k tomu, že koeficient teplotní roztažnosti oceli je větší než u nátěrových hmot, vrstvy staré barvy, které se ztratilypružnost. Výsledkem je, že povrch je pokryt sítí malých trhlin, skrz které se navlhčí, ocel je rezavá, a je nutné znovu natřít střechu.

Obsah
  1. Příprava pro nátěr střechy
  2. Střechu namalováme vlastními rukama ve 2 - 3 vrstvách
  3. Lakování vnitřku střechy

Příprava pro nátěry střechy

Aby bylo možné střechu natřít správně, je nutné ji provést dvakrát, nejlépe třikrát. Jednorázové barvení nevytváří dobrý výsledek a vede pouze k zbytečným nákladům.

Zastřešení střechy domu by mělo být pečlivě připraveno pro nátěry. Správně připravený povrch zajistí spolehlivou přilnavost materiálu. Příprava je očistit povrch od prachu, nečistot a rzi. Vysoce rezavá místa jsou očištěna ocelovým kartáčkem na kov. Poté se prach odstraní a první vrstva nátěru se okamžitě nanese. Pak se kontroluje přítomnost trhlin ve střeše nebo zlomených sedadel, které vznikly při čištění sněhu ocelovými škrabkami. Pro detekci malých otvorů je lepší prozkoumat střechu za jasného slunečného dne. Přezkum je nejlepší udělat společně - jeden s dlouhou hůlkou kontroluje střechu spodní části podkroví a ukazuje průrazné díry, další poznamenává tyto poruchy křídou. Poté mohou být odstraněny závady. Tímto způsobem bude prováděna kvalitativně a spolehlivěji než za účasti třetích stran.

Pro začátek opravy střechy by měla být z rozmazání otvorů na hřebenu, pečlivě vyhladit masku nožem. Náplast je vyrobena z nasekané křídy smíchané s olejem. Výsledná pasta je namočenáukáže se být silný a pružný, dobře udržovaný na povrchu, když sušení nedává praskliny. Stejná náplast může zavřít malé otvory v rovině. Na vrstvu tmelu je možné umístit tkáňovou náplast a poté ji natřít.

Otvory ve střeše jsou lepeny náplastí z husté tkaniny nebo plachty. Náplast je nakrájena na velikost díry a po zaschnutí je impregnována tekutým nátěrem z pusinky a po vylisování z přebytečné barvy je nanesena na otvor, který je hladce vyhlazen tuhým kartáčem. Po zaschnutí záplat můžete začít malovat střechu.

Střechu natřete vlastními rukama 2-3 vrstvami

Pro první vrstvumusí být barva menší než barva pro následující vrstvy. Tekutá barva proniká do všech pórů a dobře přilne k povrchu. První vrstva nátěru by měla být suchá po dobu asi pěti až sedmi dnů, v závislosti na ročním období a počasí, a pak se aplikuje druhá vrstva.

Co se týče druhé vrstvya další trvá asi 0,5 kg maziv na kilogram tlustší barvy. Spotřeba pigmentů závisí na odrůdě a požadované sytosti barvy. Například, jeden čtvereční metr střechy je utracený od 180 k 200 gramům okr, nebo od 250 k 280 gramům mědi. Nejdelší porcí je barva na Medyance.

Již potřetíse barva nanáší po 5-10 dnech. Olejová barva v průměru zcela schne po dobu 10 dnů. Tento režim sušení barev zaručuje vysokou kvalitu práce. Druhá barva je prováděna po dvou dnech sušení první vrstvy, ale tato praxe nedává správnou kvalitu. Malba střechy je založena na stejné technologii,že při malování stěn nebo stropů. Nosit kartáče při malování nové střechy je menší než při natírání starého nátěru.

V procesu lakování střechy, malování fixace podél desky. Za prvé, střecha je malovaná, pak práce pokračuje od kobylky k sestupu. Na štětec, který je tenkou vrstvou, se nanese malé množství barvy.

Doporučuje se pracovat na střeše na podešvi nebo v botách. Na běžnou obuv je možné šít plstěnou podešev. Plst nevyklouzne na oceli a nenarušuje čerstvou vrstvu nátěru.

Pokud na střeše není mříž, mělo by být pojištěno lano vázané na krokvy, mříže nebo nosník. Je nepřípustné spojovat lano s dutým nebo jiným potrubím!

Barva vnitřku střechy

Ocelový povlak střechy zrezivělý nejen zvenčí, ale také zevnitř. Nejpravděpodobnější místa vzniku rzi - mezi deskami. Část střechy ležící na dlážděné kostce nemůže rzi, protože je chráněna deskami. Rust nastává v důsledku pronikání stropu do podkroví teplého vzduchu. Praxe ukazuje, že zrezivělá místa jsou častěji mezi stuhou, ale mohou to být i náplasti. Pro ochranu střechy před korozí je nutné ocel očistit ocelovým kartáčem a barvou dvakrát. Dvourozměrné zbarvení umožní prodloužit životnost kovové střechy. Když je na ocelové pozinkované střeše zjištěna rez, ihned odstraňte rez, naneste čistou plochu tekutou barvou a přikryjte dvěma vrstvami nátěru.

Zvláště pro místosamostatnou opravu bytu.