Oprava toalety vlastníma rukama, materiály, pokládka komunikací, oprava podlahy a stropu

WC je nejmenší místnost v bytě, jeho oprava však může být poměrně drahá, s přihlédnutím k nákladům na instalatérské práce, jakož i k platbě za najaté pracovníky. Proto, aby se snížily náklady, má smysl provádět opravu toalety nezávisle. To vám nejen ušetří, ale také zkrátí dobu oprav. Samotný proces opravy nebude tak složitý, pokud jej rozdělíte do několika fází.

Obsah
 1. Design a výběr toaletních mís
 2. Materiály pro opravu
 3. \ t
 4. Ceny za instalatérství a materiály
 5. Příprava prostor
 6. Obložení komunikací v záchodě
 7. Zařízení sanitární skříně
 8. Oprava podlah
 9. Pokládání obkladů a dlažeb
 10. \ t
 11. Strop
 12. Montáž toalety
 13. Oprava kosmetiky

Design a výběr toaletních mís

\ t

Před zahájením práce musíte přemýšlet o tom, co by mělo být výsledkem toho, jak bude záchod po opravě vypadat. Kupodivu takové specifické místo má své specifické rysy, které je třeba vzít v úvahu při navrhování místnosti.

 • Není nutné používat design, který obsahuje mnoho barevných, malých barevných detailů, podvědomě způsobuje úzkost a neumožňuje tělu relaxovat.
 • Jasné ostré tóny jsou také nežádoucí, je lepší zvolit měkké, klidné barvy.
 • Je lepší nepoužívat vertikální vzor v konstrukci stěn, vytváří dojem otevřeného prostoru, který je na toaletě nevhodný.
 • Pokud jde o tóny, je lepší použít teplé tóny níže a blíže k vrcholu - studené. To znamená, že podlaha může být například tmavě hnědá nebo dokonce neutrální šedá a strop je lepší natřít bílou, světle modrou nebo světle zelenou barvou.
 • Pokud jde o použití zavěšených podhledů - design by neměl být příliš objemný a psychologicky visí nad hlavou, což způsobuje nepříjemný represivní účinek.

Pokud jde o volbu toalety, moderní instalatérství je široká volba, v obchodech jsou prezentovány různé modely, které se liší velikostí, materiály a funkčností. Vybrat toaletu stojí za to na základě vlastních finančních možností a potřeb.

Mimo jiné má smysl věnovat pozornost také závěsným záchodům. Jsou pohodlné, protože usnadňují čištění na toaletě, protože pod takovou toaletou není nic, takže se nečistoty neshromažďují v rozích a podlaha se snadno umývá.

Materiály pro opravu

\ t

Při výběru materiálů je důležité vzít v úvahu následující: na toaletě není ve srovnání se stejnou lázní mnoho par, ale všechny látky uvolňované do ovzduší jsou chemicky aktivní a mají nepříjemný zápach.

Co odmítnout:

 • Strom a různé materiály na něm založené. Jsou organické a porézní ve struktuře, a proto dokonale absorbují všechny kapaliny a odpařují se. To přispívá ke vzniku škodlivých bakterií a příjemný výhled na dřevěnou podlahu se rychle stává školkou škodlivých mikrobů.
 • Dlaždicepro toaletu na bázi běžných silikátů (z rubu není bílá). Tento materiál dokonale absorbuje pachy, což bude vyžadovat častější používání osvěžovače vzduchu, a tím zvýší náklady.
 • Je moudré používat stírací tapety opatrně - jejich výplň může také absorbovat pachy. Pokud si koupíte takové tapety, pak od osvědčeného výrobce. Papírové tapety jakékoliv modifikace je také lepší nepoužívat.
 • Barvy s organickým plnivem a polyfoamovými panely rychle ztrácejí barvu, žlutou a šedou proti účinkům různých par.
 • Vysoce porézní zavěšené stropy s nestabilní organickou hmotou nejsou vhodné z důvodů stejné nestability pachů.
 • Doporučuje se použít:

 • Keramická žula pro obkládání. Jedná se o hustý a chemicky odolný materiál, který je ideální pro toalety.
 • Fajánsová dlaždice nebo jakákoli jiná báze s kaolinem (má bílou barvu a lesklou jemnozrnnou strukturu).
 • Nátěrové hmoty s použitím různých minerálních pigmentů a plniva z mramorové mouky.
 • Stěrací tapety na bázi materiálů, jako je polypropylen, stejně jako polyester a pěna.
 • Odolnost proti vlhkosti na vlastnostech sádrokartonových desek, profilů - s pozinkováním nebo hliníkem.
 • Jako hydroizolace - takové nástroje jako aquasil nebo polyester.
 • Výplň pro podlahu - základ - kapalina, na bázi cementu, dokončovací - kapalný polymer.
 • Sádra může být odebrána, ale potéPoužití je nutné impregnovat povrch základním nátěrem na hluboko pronikající beton pomocí válečku.
 • Přečtěte si: Vlastnosti opravy koupelny v Chruščově

  Ceny sanitární keramiky a materiálů

  \ t

  Při zahájení opravy je důležité vypočítat finanční prostředky tak, aby nedošlo k náhlému ukončení materiálů v procesu opravy, které však nejsou k dispozici ke koupi. Za tímto účelem bude zbytečné dozvědět se o cenách instalatérství a materiálech, které mohou být potřebné při opravách.

  • Toaletní potřeby. Cena za ně se liší, závisí na struktuře a funkcích, minimální ceny se pohybují v rozmezí od dvou do pěti tisíc.
  • Keramická žulová dlažba má minimální cenu čtyřiceti rublů za kus a ceny následují vzestupně.
  • Pokud jde o dlaždice, minimální ceny jsou 200-300 rublů na metr čtvereční.
  • Utírání tapet se prodává ve svazcích v hodnotě asi tři tisíce rublů a více.
  • Cena za sádrokartonové desky odolné proti vlhkosti je v rozmezí 300-400 rublů na list.

  Příprava prostor

  \ t

  Demontáž toalety. Nejprve je třeba odšroubovat přívod hadice na přívod vody, pak vytáhnout nádrž na toaletu, odstranit přípojku toalety, odšroubovat hmoždinky nebo matice, odstranit potrubí z kanalizační trubky, v případě, že toaleta byla dříve instalována cementovou maltou, vyjměte ji kladivem a sekáčem, zavřete výpustný otvor.

  • Podlaha a stěny nemusí být nutně připevněny k holému zdivu nebo stávajícím stropům, jak je uvedeno výševšechny hlavní omítkové hmoty a potěry nejsou obzvláště odkryté a nepoškozené.
  • Je možné, že se dlaždice neuskuteční příliš přesně, s plnicím šroubem v podstatě neexistují malé nepravidelnosti.
  • Vrchní omítka a nátěr lze snadno čistit vrtákem a štětcem, ale tato metoda je poměrně prašná.
  • Po stripování bude nutné důkladně vyčistit stěny se stropem a ošetřit je betonovým základním nátěrem hlubokého proniknutí.

  Obložení komunikací v záchodě

  \ t

  Pokud se oprava provádí v Chruščově, pak neexistuje žádná zvláštní volba - tam, kde byla hydraulika a kanalizace, tam zůstanou. Je-li to možné, je žádoucí skrýt trubky ve stěnách tak, aby nenarušovaly vzhled.

  Použitá technologie je následující: použití integrovaného pájeného propylenu na tvarovkách z cementu a pylonu ve stoncích. Na konci instalace musí být uzávěry uzavřeny. Trubky můžete také skrýt instalací krabice ze sádrokartonu, ve které musíte opustit okno pro přístup k trubkám.

  Pokud mluvíme o pokládání kabelů, nehrozí žádné nebezpečí úrazu elektrickým proudem na záchodě, pokud všechna zařízení pracují, takže můžete přepnout do místnosti - stále je to nepříjemné, když někdo náhodně zhasne vnější světlo.

  Vodovodní instalace

  \ t

  Na toaletu je instalována instalatérská skříň, je třeba skrýt výklenek, ve kterém je stoupačka, stoupačky s horkou a studenou vodou, uzavírací ventily a vodoměr. Panely, jejichžTato skříň je navržena tak, aby ji bylo možné snadno vyjmout a vyzvednout pro rychlý přístup ke všem zařízením. Naproti umístění ventilů a v blízkosti elektroměrů je nutné vytvořit speciální okno, jako je tomu v případě nečekané nehody, je nutné rychle zavřít ventily a uzavřené vodoměry mohou způsobit nároky inspektorů z vodovodu.

  Je také žádoucí, aby skříň na něm mohla být zavěšena - tam nebude v žádném případě nikoho rušit a pohodlně se vejde.

  Přečtěte si: Jak vytvořit strop v koupelně

  Není nutné stavět vysoký skříň přímo ke stropu, můžete jej omezit na malou výšku, pokud to umožňuje uspořádání a umístění potrubí. Takové sanitární oddělení může být také použito jako polička na prací prostředky, osvěžovače vzduchu a další předměty.

  Oprava podlah

  \ t

  Nejjednodušší způsob, jak opravit podlahu v záchodě, pomocí moderní metody plnění. K tomu je třeba dát aquasol s náplastí 10-15 cm na stěnách, aby tvořily základní základ cementové směsi, pak - povrchová vrstva výplně podlahy.

  Základní směs by měla být hnětena, může být provedena pomocí trysky na vrtačce, poté nalita na podlahu a zploštěna, pak navinuta jehlovým válečkem. Po vytvrzení, po dni, vyplňte povrch.

  Rovněž je třeba poznamenat, že podlaha v záchodě, stejně jako v koupelně, by měla být pod úrovní hlavního podlaží v celém bytě, aby v případě náhlého zaplavení voda nepřekročila celou budovu.

  Můžete takéProveďte opravu podlahy v záchodě tradiční metodou s použitím betonové vazby.

  Za prvé, hydroizolace je aplikována, může být jako rozvolňovadlo - ve formě roztoku a vypadat jako samolepicí fólie. Kromě izolace proti otěru může být bezpečně aplikován na neošetřené stěny, stačí být čistý.

  Hydroizolační vrstva se potom překryje betonovou vazbou, v níž je žádoucí přidat polypropylenové vlákno. Utahování pomáhá vyrovnat podlahu a utěsnit hydroizolaci. Stojí za to připomenout, že pokud je teplá podlaha plánována v toaletě, pak je nutné ji umístit před vytvořením vrstvy kravaty.

  Pokládku lze provést pomocí majáků, což tento proces zjednoduší. V malé toaletě, dostatek instalace dvou vodicích soustruhů podél stěn. Mezi těmito majáky by měla být vzdálenost asi 1,3 m, ale ne více. V mnoha obchodech můžete najít speciální stavební majáky, ale pro tento účel je možné použít prořezávání různých dřevěných tyčí nebo zbývající kovový profil, který ušetří o něco více.

  Samotný proces je následující:

 • Nejprve je nutné umístit vodítka na úroveň, upevnit je pomocí malých sklíček roztoku.
 • S pomocí dlouhé úrovně je třeba zkontrolovat stav majáků vůči sobě.
 • Vzhledem k tomu, že řešení schne, je nutné zahájit povodně, je třeba začít od vzdálenějších koutů místnosti postupně.k východu. Musíte nalít roztok a vyrovnat.
 • Pokud někde vznikly hluboké jámy, musíte k nim přidat řešení a vyrovnat je.
 • Jakmile je proces dokončen, musíte nechat nátěr zaschnout. Obvykle na něm

  je několik dní. Je nežádoucí pokusit se tento proces urychlit použitím vysokých teplot, což nepříznivě ovlivní kvalitu povlaku. V horkých dnech je navíc nutné pokrýt podlahu polyethylenovým filmem a jednou denně zvlhčit.

  Pokládání obkladů a dlažeb

  \ t

  Máte-li v úmyslu vyzdobit toaletu pokládkou dlaždice, pak je třeba nejprve během práce položit na zdi dlaždici. Řez řezu tak, aby se sám nevrhal přímo do očí a nebyl tak znatelný, je žádoucí umístit blíže k podlaze, dobře a zahájit proces pokládky je nutný od první řady, takže je nutné určit výšku, ve které bude umístěna, je nutné měřit stěnu a dělit číslo do výšky bude celá řada řádků.

  Při měření pro pokládku obkladů je nutné vzít v úvahu mezeru, která je obvykle 2-3 mm.

  Přečtěte si: Vlastnosti keramické dlažby pro koupelnu

  Je nutné změřit vzdálenost od podlahy, která zabírá řeznou řadu, pak vyrovnat upevnění tyče nebo kovového profilu. V rozích stěn - pro vertikální upevnění tyčí, budou hrát roli vertikální úrovně.

  Poté připravte roztok smícháním vody a lepící směsi pomocí speciální míchací trysky. Obvykle jsou požadované rozměry uvedeny na obalu,ale měli byste se také zaměřit na vzhled roztoku - měl by být poměrně silný, nevytékat na stěnu, ale zároveň být elastický a snadno natírat na povrch stěny.

  Co se týče podlahy, vedle kaolínových dlaždic a keramických obkladů může být možnost marmeloum. I když je v jeho struktuře korek, jedná se o baktericidní materiál a nedovolí výskyt škodlivých bakterií. Kromě toho neumožňuje vznik rzi na kování WC.

  Strop

  Pokud jde o strop, může to být jakýkoli. Je možné jej jednoduše namalovat - je to nejlevnější a nejjednodušší způsob. Nicméně, pokud chcete, můžete uspořádat tam a přívěsek design, pouze nuance - použití materiálů odolných proti vlhkosti, a tak instalace stropů na záchod se neliší od práce na návrhu stropu v jiných prostorách.

  Instalace WC

  Doporučená výška záchodové instalace je přibližně 40 cm, je však nutné vzít v úvahu zvláštnosti růstu obyvatel domu, případně v souladu s nimi, je nutné záchod nastavit o něco vyšší nebo nižší.

  Dlažbu toalety můžete instalovat dvěma různými způsoby. První z nich je použití vestavěných šroubů s přednastavenými šablonami. Při použití kotevních desek zůstane takové upevnění bez problémů v sypké podlaze. Nicméně, to stojí za zvážení, že to rzi a pak budete muset ohnout podlahu změnit montáž. Další možností je použití kovových kotevních čepůřetězců Chcete-li otvory pod nimi je možné prostřednictvím dokončovací paluby, ale pokud použijete maroleum, pak nemají rez. Kolík lze v případě potřeby snadno vytáhnout a ani pro to nemůžete ani toaletu vyjmout, pokud je postupně měníte.

  Pro instalaci vestibulu toalety existují také dva způsoby, jak rozlišit, zda se má podlaha instalovat či nikoliv. V prvním případě je svařovaný rám se dvěma čtverci s křížem, monolit je upevněn v potěru podlahy, nebo je upevněn pomocí kotevních čepů. Druhá metoda zahrnuje upevnění dvou rámů ve zdi a k ​​nim je připojena toaleta.

  Oprava kosmetiky

  \ t

  Pokud je obecně stav prostor a komunikace dobrý, pak můžete provést kosmetickou opravu, která zahrnuje výměnu dokončovacích prací a nátěrů, ale instalatérské práce zůstanou na místě.

  Stěny a strop by se měly provádět stejným způsobem jako v případě větších oprav - čištění stěn od starého nátěru, odstranění vad nanesením tmelu, čištění povrchu, nanesení základního nátěru.

  Pokud jde o podlahu, když je opravena, jednoduše odstraní základní desku, těsnící se silikonem po obvodu, nalije roztok na kapalnou podlahu, pak pokládá kryt a vrací se na základnu lišty.

  Obecně platí, že oprava toalety, stejně jako všechny opravárenské práce, je poněkud nepříjemná věc, ale pokud vše uděláte pěkně, pak toaletní místnost a instalatérské služby ji klidně obsluhují bez změny na deset let. V tomto případěnutnost pravidelně aktualizovat situaci tak, aby byla kosmetická oprava popsána výše. Provádění oprav není tak těžké jako kapitál, ale místnost bude vypadat obnovená a dobře upravená.