Oprava v záchodě - levná, ve vlastním designu

Článek je napsán pro ty, kteří nevědí, jak začít opravovat v bytě. Začal jsem s tím nejnutnějším - ze šatny. Nesmejte se, ale raději jděte s mou radou a začněte od tohoto bodu, protože po dokončení této fáze opravy můžete předpokládat, že jste zvládli základy. Princip výběru materiálů pro konečnou úpravu je velmi jednoduchý - levný, krásný a pouze ve vlastním designu.

Rozhodnutí o nákladech bylo jednoznačné - dlaždice by měla patřit do třídy "ekonom". Volba okamžitě padla na keramické dlaždice s krásnými červenými máky. I když to není velmi hladké, ale levné.
Ihned řeknu, že toaleta byla původně ošetřena plastovými deskami (sociální zpracování) a když jsem demontovala plasty, byl můj pohled obrazem nerovných cihlových zdí s odchylkami do 5 cm.


Nejdříve jsem vyrobil sádrokartonové profily a profily pro kanalizační a vodní potrubí. Pak jsem si koupil speciální majáky pro vyrovnání povrchu stěn a vyzbrojený malým množstvím omítky, s velkou trpělivostí a stavbou, instalovanými majáky. Pro omítky stěn jsem si vzal obyčejnou suchou směs Tigy Knauf, zředil ji a pomocí velké špachtle a pravidel stejné dlaždice všechny stěny. Výsledek mé práce je znázorněn na obr. 2. V této přípravné fázi bylo dokončeno.

Pokud je popsán postup skládání dlaždice krok za krokem, postupuje se takto:
• demontáž plastových panelů;
omítky stěn;

• ve skutečnosti proces pokládky dlaždic na stěny a podlahu;


•injektážní švy;
• instalace stropů.

Při pokládce dlažby jsem použil:
• lepidlo na dlaždice Bergauf Keramik;
• omítka "Volma-ball" (pytle o hmotnosti 30 kg);
• běžná řezačka (40 cm, čínská výroba);
• konstrukce špachtle, nerezová, ozubená, 150 mm;
• vyvrtat směšovačem (pro míchání směsí);
• kontejnerová konstrukce;
• malty pro dlaždice (výrobce Tserezit, barva - bílá);
• úroveň budovy;
• kříže pro keramické obklady (1,5 mm);
• dřevěná tyč, plastové panely (šířka 400 mm) pro montáž stropů.

Užitečné tipy (podle vašich zkušeností)

Nebojte se provést opravy koupelny sami! Chcete-li začít, vyberte si vlastní design. Na internetu je mnoho programů, ve kterých je možné šířit dlaždice barevně, zvolit směr a způsob pokládky a vypočítat přesné množství dlaždic. O množství. Vždy kupujte dlaždice se zásobou + 3-4 dlaždic jednoho druhu nebo jiného.

Začněte pokládat dlaždice na stěnu z druhé řady. K tomu, od úrovně podlahy krok zpět 1-1,5 cm (tloušťka dlaždice + tloušťka lepidla na dlaždice) a od tohoto bodu nahoru změřit šířku dlaždice + 1,5 mm (tloušťka kříže) a nakreslit vodorovnou čáru. Na úrovni těchto čar fixujte vodorovný pruh (použil jsem zbytek profilu). Z rohu budete pohodlně, podle vašeho náčrtu, začít pokládat dlaždice, pokaždé zkontrolujte horizont a vertikální.

Proč bych měl začít pokládat dlaždice z druhé řady? Jen to bylokrásná, dlažba by měla jít pod zeď. A pak je to v malém prostoru jen nepříjemné dát dlaždici na zeď a začít od nuly.

Při pokládce obkladu se ujistěte, že se díváte na zadní stranu značky a vždy zarovnejte dlaždici se štítkem v jednom směru. Pokuste se vzít dlaždici jedné výrobní strany. Číslo nebo změna šarže se vždy aplikuje na balicí krabici. Proč Je založen na zvláštnostech položení hmoty ve tvaru a teplotě střelby, což ovlivňuje geometrii dlaždice.

Stěnu jsem vyrobil jednoduchým zesílením bílého plastového panelu na dřevěné tyče, které byly předtím připevněny k hmoždinkám na podlaze. Stropní sokl lepený pomocí omítky "Volma-layer". Drží pevně.

Před instalací dlažby se ujistěte, že je použita hydroizolace. Dal jsem tři vrstvy hydroizolace v intervalech 40 minut, nebojte se, lepidlo na dlaždice je velmi dobré na izolaci a nezůstává pozadu.

Nezachovávejte na velikosti vestavěné krabice, která je určena pro přístup k účetním zařízením a jeřábům pro studenou a teplou vodu. Vezměte v úvahu skutečnost, že s pravidelnou výměnou zařízení pro záznam nebo prevenci jeřábů byl přístup volný a pohodlný.

Hodně štěstí s opravou!