Opravte dveřní kliky vnitřních dveří rukama

Dveřní knoflíky často selhávají, ale pokud se tento problém vyskytl s perem, které bylo nedávno zakoupeno, můžete jej snadno vyměnit za nové v obchodě.

Mnohem častěji selhávají dveřní kliky po několika letech používání, takže musíte problém vyřešit sami. K provedení opravy rukojeti dveří vnitřními dveřmi potřebujete klíčový klíč a šroubovák.

Obsah
  1. Jak zjistit příčinu poruchy?
  2. Výkon nezávislé opravy
  3. Výměna rozbitých prvků

Jak zjistit příčinu poruchy?

K odšroubování rukojeti z dvířek použijte šroubovák bez ovlivnění vnitřních prvků. K tomu stačí odšroubovat šrouby, které drží držadlo na obou stranách. Potom je pomocí oddělovacího klíče nutné rukojeť demontovat společně s rotačním mechanismem, který je navinut pružinou.

Poté se musíte zbavit otočného mechanismu, pro který musíte nejprve odšroubovat rukojeť, a pak pružinový a otočný mechanismus.

Aby bylo možné opravy dále provádět, je nutné pečlivě prozkoumat všechny podrobnosti a zjistit příčinu poruchy. V tomto případě, pokud příčinou poruchy byla rozbitá klíčová dírka, pak jsou všechny prvky, které jsou uvnitř, jasně viditelné.

Proveďte nezávislou opravu

Po zjištění závady je nutné přistoupit k její opravě takto:

  • odšroubujte pojistný kroužek pomocí šroubováku, pak jej lehce uvolněte a sejměte;
  • , pak můžete snadno odpojit torzní pružinu s klíčem;
  • po tomto musíte odstranit podložku, která je umístěna nahoře, pak pojistný kroužek a poslední zatáhnout podložku, která je pod kroužkem;
  • je třeba důkladně zkontrolovat, zda nedošlo k závadám, protože to může být příčinou poškození.

Je třeba poznamenat, že páka může také zeslabit, když je torzní pružina vadná. Pokud je pružina velmi těsná, pak je vše v pořádku, jinak bude třeba ji změnit na novou.

Můžete pochopit, že příčinou poruchy je jaro, pokud se ji pokusíte odvrátit, nebude to podle vašeho úsilí podřízeno. Pokud ano, pak je vše v pořádku s ní. Stává se, že pramen jen skočí ze svého místa a stačí ho jednoduše nainstalovat tam, kde by měl stát.

Výměna rozbitých prvků

Proces výměny malých prvků ve dveřním mechanismu je velmi náročný na pracovní sílu a je velmi zranitelný. Pokud nejste příliš opatrní, hrozí nebezpečí zranění.

Pro výměnu torzní pružiny nebo její nastavení na její místo je nutné ji přitlačit prsty shora, přidáním pevnosti, protože pružina je stlačena velmi tvrdě. Po tom, měli byste nastavit klíč podložka na jaře, a poté, co je třeba dát zámek kroužek. Pokud to všechno zvládnete s rukama, je to lepší pro spolehlivostutáhněte vše šroubovákem, aby vám stroj sloužil dlouhou dobu.

Po dokončení výše uvedených kroků je nutné nastavit otočný mechanismus, kde je pružina namontována, na původní místo. Při instalaci pružiny nezapomeňte držet prst pevně. Posledním krokem by mělo být upevnění rukojeti pomocí šroubů.

Pokud je po provedené práci mechanismus dveří pružnější, než tomu bylo, pak jste udělali všechno správně. Pokud pero nefunguje, musíte jít do obchodu s novým perem.

Pokud si myslíte, že nebudete schopni samostatně provádět opravu kliky dveří vnitřních dveří, je lepší zavolat specialistu schopného vykonat veškerou práci na opravě rukojeti v krátkém čase a poměrně kvalitativně. Takže, za to ho budete muset zaplatit, ale neexistuje žádná jiná cesta ven. Po opravě budete mít slušný dveřní mechanismus a dveře, které budou opět bezpečně zavřené.