Opravte parkety vlastníma rukama

Parketové podlahy jsou považovány za nejlepší podlahové krytiny. Nové parkety jsou vždy dobře leštěné a mají lak, vždy dobře vypadají a jsou pevné. Čas ale nikoho nezachrání. Parkety se postupně zastaví, jsou v nich praskliny. Praskne, desky se začnou rozpadat. Výměna starých parket za novou - potěšení je velmi drahé. Obnovení starých parket bude mnohem levnější. Obvykle musí být parkety opravovány jednou za mnoho let. Vše záleží na podmínkách použití parket. Místo pro opravu bytu vlastníma rukama připravilo stručný manuál o samopravném podlaží.

Obsah
  1. Začátek restaurování podlahy
  2. Cyklistika a broušení starých parket
  3. 9 fází opravy

Začátek restaurování podlahy

Chcete-li odstranit únavu a ztrátu barvy parket, musíte použít brusku. Malé škrábance na parketách, snadno odstranitelné tmelem nebo broušením. Po provedených operacích musí být parkety lakovány nebo navoskovány. Pokud se parkety začaly vrzat, pak se musí překreslit. Vrtání nastává v důsledku špatného pokládání parket nebo použití nesprávné technologie.

Při vnikání vlhkosti může dojít k hoření parket. Takové poškození lze fixovat pouze jedním způsobem - překrytím parket. Pro výměnu rozbitého nebo zlomeného nýtování je nutné vyměnit rozbité parkety. K tomu je třeba lepidlo zcela odstranitzáklad. Pak je třeba připravit a nalepit novou nýtovací velikost. Pro vyplnění speciálního tmelu místem, kde se nýtuje.

Po odlití je nutné nýtování nastavit. Je nutné dát velkou pušku na pušku, po odstranění všech vytvořených tmelu. Po dokončení všech prací je nutné provést cyklus. To pomůže skrýt nahrazené nýty. Po jízdě na kole je nutné podlahu brousit a pokrýt lakem. Lak se nanáší v několika vrstvách. Povlak bude silný při aplikaci několika vrstev laku.

Pro lepší přilnavost všech vrstev musí být po každé nanesené vrstvě provedeno broušení s výjimkou broušení. Práce s laky nevyžaduje zapomenout na bezpečnost. Vždy je třeba mít na paměti, že lak je hořlavý. Při práci s lakem nutně použijte prostředky na ochranu dýchacích orgánů. Nesmíme zapomenout na větrání místnosti.

Cyklistika a broušení starých parket

\ t

Ve ​​starověku se cyklistika parket nazývala odstranění povrchové vrstvy stromu. V naší době, s příchodem nové technologie a různých brusek, se začalo obíhat broušení parket. Tato operace se provádí v několika krocích. Broušení parket vám umožní udržet podlahu na mnohem delší dobu, než jednoduše odstranit horní vrstvu. Pro cyklický provoz se používají různé brusky. Mohou to být bubny, pásky, ploché broušení a další. Už jsme pochopili, jak se ruční ruční broušení parket provádí pomocí smyčky,seznámit se podle potřeby.

Počáteční broušení je nejvážnější. To vše do značné míry závisí na profesionalitě průvodce. Toto broušení musí být provedeno bez skvrn, takže v budoucnu nebyly zjištěny žádné jámy a nelepivé povrchy. Cyklistika podlahy probíhá v následujícím pořadí:

9 stupňů opravy

\ t

1. Parkety podléhají hrubému broušení. Pro takové broušení použijte speciální strojní buben nebo plochý stroj. Stroj typu buben má vysoký výkon, ale vyžaduje vysokou dovednost. Hrubé leštění odstraňuje všechny nerovnosti, odstraňuje všechny staré nátěry.

2. Po hrubém mletí se provede jemné broušení starých parket. Pro tento účel se používají kotoučové leštičky. Tenké leštění čistí zbývající drsnost a vady.

3. Třetí krok je vyleštění nejpřístupnějších míst.

4. Po všech broušení musíte zashpatlevat všechny praskliny. Je žádoucí, aby se tmel na celé parkety, ale je možné spack pouze trhliny, čas od času a výmoly. Uvedení tmelu na celou podlahu vyžaduje spoustu finančních nákladů. S místním tmelem si nemůžete všimnout trhlin. Může nastat rozdíl v barvě.

5. Při sušení tmelu se provádí jemné mletí. Odstraňuje zbytečnou vrstvu tmelu a zanechává ji pouze ve štěrbinách a pórech.

6. Než začnete malovat povrch, ujistěte se, že jste odstranili nahromaděný prach a nečistoty.

7. Po dokončení čištění můžete začít nezávislemalovat staré parkety s lakem.

8. Poprvé zakryjte parketový lak, musíte počkat, až zcela vyschne. Poté proveďte mezilehlé broušení. Ona odstraní všechny přebytečné hromady a odpadky. Toto mletí zlepší přilnavost vrstev.

9. Po dokončení mezilehlého broušení je nutné parkety vysát a znovu vyleštit. Parkety nevyžadují opravu, pokud jsou řádně nainstalovány. Takové parkety budou sloužit dlouho a spolehlivě, obnova a oprava staré parketové podlahy nebude v příštích 10-15 letech nutná.