Opravte své topné baterie vlastníma rukama

Oprava topných baterií může spočívat v jejich výměně za nové, změnu počtu sekcí, praní nebo výměnu opotřebovaných spojovacích prvků. Samotný proces opravy není z technického hlediska složitý, a co je nejdůležitější, předem připravit všechny potřebné nástroje, které jsou v první řadě klíčem radiátoru - speciální klíč, který umožňuje rozebrat chladič v sekci.

Také byste měli skladovat nové gumové těsnění, protože ty staré jsou pravděpodobně nepoužitelné.

Pokud mají být opravy provedeny z litinových baterií sovětské éry, budete pravděpodobně muset vyměnit bradavky. Nalezení nových bradavek pro staré baterie je někdy poměrně problematické - tyto náhradní díly se obvykle kupují z bazarů, ale musíte zkontrolovat, zda jsou v pracovním stavu s minimálním opotřebením.

Kromě toho budete také potřebovat univerzální kohoutky, nové čepy a podložky. I když staré kolíky nevytvářely problémy s opravou, je stále lepší je vyměnit, protože při šroubování je závit na nich poškozen.

Při výběru náhradních dílů je třeba věnovat pozornost jejich kompatibilitě s tímto typem radiátoru, takže pokud nejste velmi dobře vyznává v těchto jemností, když si je koupíte, vezměte si staré náhradní díly a ukažte prodávajícímu.

Možnosti opravy topných baterií

Nyní se podívejme na možné varianty oprav radiátorů. Při změně počtu sekcí nebo výměně těsnění není nutné baterii zcela vyjímat, zejména pokud je v úrovni stěny. Tato poloha usnadňuje přístup ke sloučeninámRadiátorový klíč, který sníží pevnost a dobu opravy. Při umístění akumulátoru do zvláštního výklenku bude nutné demontovat - jinak to nevyřeší jinak. Totéž platí pro baterie připojené k plastovým trubkám. Demontáž je také nutná při mytí radiátorů a samozřejmě při jejich výměně.

Před zahájením jakýchkoliv oprav musí být zajištěno, že v chladiči není chladicí kapalina. V soukromém domě s autonomním vytápěcím systémem není voda problém, bez ohledu na roční období (samozřejmě je v zimě nepřípustné, ale v případě akutní nutnosti je to nutné). V bytových domech, během topné sezóny, mohou být potíže, takže je lepší instalovat, modernizovat nebo vyměnit radiátory v létě. Vezměte prosím na vědomí, že je obtížné zcela odstranit vodu ze systému - v chladiči je ještě určité množství, které je třeba vypustit do připravené nádoby.

A ještě jedna rada:opravy radiátorů lépe držet pohromadě, zejména pokud se jedná o litinové radiátory, jejichž hmotnost je dostatečně velká. Ostatní typy baterií jsou však jednodušší a snadnější instalovat nebo odstraňovat s asistentem.

Několik slov o zvláštnostech oprav litinových radiátorů. Pokud byly instalovány iv sovětských časech, jejich pěna a pahýly jsou dostatečně odšroubovány. Faktem je, že v těch vzdálených časech pro lepší utěsnění sloučenin používaly lněná lana s olejovou barvou, která nakonec ztuhla. Chcete-li takové spojení rozebrat, musíte předehřát potrubíautogenního nebo podobného zdroje tepla. Tato technika se používá k odšroubování bradavek.