Opravte toaletu vlastníma rukama, opravte odtokovou nádrž, ventil


Vlastní seřízení a nastavení instalatérského zařízení. Jak opravit záchodovou mísu

Milujete dělat všechno sami, ale ne všechno jde dobře. Praktické tipy a rady vám pomohou vyhnout se chybám a usnadnit práci. Místo pro opravu bytu na jeho vlastní pochopí s vámi, jak provádět opravy vypouštěcí nádrže, výměna obložení, upravit správné fungování ventilu a celý odtok mechanismus WC. Problém naleznete v níže uvedeném popisu a postupujte podle pokynů, stejně jako na konci videa.

Jednoduchý robot

Pokud musíte stisknout knoflík se snahou snížit vodu v záchodě a hladinu vody v nádrži - u značky "plná" (na vnitřní stěně nádrže) je třeba vyměnit plastový uzávěr uvnitř sifonu. Náhradní díl není drahý a práce nevyžaduje kvalifikaci, i když potřebuje čas, takže se můžete plně obejít bez použití kanalizace.

Usnadněte svou práci

Vřetenový ventil v sifonovém bloku může sloužit několik let, ale může být během několika měsíců neúspěšný. Pro usnadnění další výměny namontujte sifonovou jednotku ze tří částí místo starého. V budoucnu můžete ventil vyměnit bez demontáže nádrže, a to i bez vypnutí vody. Je nutné pouze deformovat spojovací matice a sejmout blok sifonu, abyste vyměnili uzavírací ventil na spodní straně bloku.

Výměna ventilu židle

- Uzavřete kohoutek přívodu vody, vypusťte vodu z vypouštěcí nádrže, vypouštěcí potrubíOdpojte a odšroubujte pojistnou matici sifonu.

- Odpojte trubky (přívod a přetečení), poté otočte šroub upevňující nádrž na toaletu.

- Odstraňte sifonový blok vyjmutím háku z horní sifonové tyče. Zdvihněte desku a posuvný sloupek vodítek.

- Poškozený ventil na ventilu vyměňte za nový. Zvedněte sifon a nastavte jej v opačném pořadí. Oprava toalety vlastními rukama pro tuto etapu je kompletní, jdeme dále a podíváme se na fotografii vnitřního mechanismu nádrže WC a podvodní komunikace.

Výměna velkých těsnění

Trik na dně nádrže je jistým znamením, že těsnění mezi nádrží a záchodem je poškozeno. Chcete-li jej vyměnit, nejprve vyjměte nádrž, jak je popsáno výše, abyste vyměnili sedlo ventilu. Pak odstraňte staré těsnění nového, přesně nahoře na matici a upevněte sifon. Pokud úniky způsobily vznik rzi, na desce z měkké oceli, která drží dva šrouby připevňující nádrž, před zahájením montáže odstraňte korozi kovovým umyvadlem.

Dotažení matice, pokud těsnění teče

Voda, která proudí mimo odtokové potrubí, když je vypouštěcí nádrž vyprána, se objeví v důsledku tekoucího těsnění. Jemně utáhněte matici, která spojuje trysku a nádrž. Pokud to nepomůže, vypněte přívod vody do nádrže, vypněte matici a vytáhněte trysku dolů, aby se gumové těsnění zdálo poškozené. Odstraňte ji a teflonovou těsnící pásku na konci trubky zabalte nejméně o 10 otáček.Vložte ji na místo a zabalte matici.

Znovu připojit

Pokud voda v záchodě nespadá a rukojeť není zavěšena, zkontrolujte spojení uvnitř nádrže mezi vypouštěcí pákou a zvedací tyčí sifonu. Tento kabelový spoj ve tvaru písmene S nebo C by se mohl otevřít. Pro obnovení nádrže jednoduše znovu připojte. Možná budete muset držet prst na sifonu a zatlačte desku nahoru ve spodní části sifonu tak, aby se konec zvedací tyče otočil.

Zvýšení hladiny v nádrži

Pokud voda v záchodě nespadá, zkontrolujte, zda je v nádrži na horní značce. Pokud je hladina nedostatečná, nastavte úhel páky plovákového ventilu.

Úhel plastového ventilu můžete změnit otočením stavěcího šroubu pomocí šroubováku. U mosazného ventilu musí být provedena oprava a seřízení - mírně ohněte plovákovou páku nahoru nebo uvolněte upevňovací matici pohyblivého plováku a lehce posuňte držák nahoru.

Plynulý sestup kanalizace

Praní na toaletě by mělo být hladké. Pokud se jedná o trhnutí, zkontrolujte, zda není upevnění páky na její ose oslabeno: musí být drženo na místě šroubem bez hlavy. Pokud se páka pohybuje podél osy, nezvedne stojan sifonu. Umístěte páku do požadované polohy na ose a utáhněte šroub odtoku.

Trvale tekoucí voda

V toaletách s nádrží napojenou na hlavní přívod vody, můžeVypláchněte vodu. Důvodem je, že voda je přiváděna do nádrže skrz vstupní ventil stejnou rychlostí, s jakou se sifonem taví. To neumožňuje pronikání vzduchu a zastavení průtoku. To může být napraveno nahrazením nízkotlakého sedla vysokotlakým sedlem v sacím ventilu. Druhou možností je instalace přídavného ventilu na přívodní potrubí, aby se snížil průtok vody. Video níže ukazuje, jak to opravit.

Přerušená páka

Flip flop proplachovací nádrže z plastu se může měnit. Univerzální náhrada je vhodná pro většinu typů nádrží. Může být nutné zkrátit páku tak, aby se nedotýkala bloku sifonu.

Oprava víka toalety

Pokud se z nějakého důvodu rozbije víko toalety, je lepší ji neopravovat, ale koupit si nový. Stojí to ne moc, ale bude to vypadat a fungovat lépe než staré, tím více rozbité.

Vápno na stěnách

Odstraňte vápennou desku pastou pasty z kyseliny citrónové a vody. Snižte hladinu dešťové vody v odtoku sifonu toalety, zatlačte mopem nebo štětcem vodu přes ohyb kolena a nechte ji tam, aby toaletu zamkla. Pastu naneste na vápennou desku a nechte přes noc. V případě potřeby postup opakujte. Pasta zcela odstraňuje plaketu a okraje toalety. A teď se podívejme na video, které se skládá ze série sekvenčních fotografií.

Oprava WC Video