Osvětlení interiéru, výběr lamp pro místnosti

Pokud si zvolíte správné osvětlení pro svůj obytný prostor, pak nejen že si zachováte zdraví svých očí, ale přinesete i náraz do obvyklého interiéru. Váš pokoj bude považován za dobře osvětlený pouze v případě, že 20metrová lampa dopadne na čtvereční metr prostoru. Ale stále není nutné tyto slova doslova chápat a neodstupovat od těchto ukazatelů, protože ve vašem domě pro každou z jeho zón existuje zvláštní účel. Ukazuje se, že osvětlení by mělo být vhodné pro každý pokoj. Místo pro opravu bytu vlastními rukama vám pomůže pochopit tento problém.

Jaké světlo je lepší nainstalovat?

Pro největší místnost v domě je žádoucí používat lustry, ve kterých jsou zdroje světla zcela otevřené. Matné lampy jsou skvělé pro horní světlo, protože jejich tón bude nejoptimálnější a nejpříjemnější pro oko. V lampách, vestavěných lampách a nástěnných svítidlech můžete použít žárovky s nízkou spotřebou.

Svítidlo, které používáte na ploše, musí být nejméně 70 wattů. Nad pracovištěm lze umístit halogenovou lampu, která se dokonale hodí jako horní světlo. Takové zařízení by mělo být vybaveno regulátorem intenzity světla - stmívačem, který vám umožní řídit osvětlení v závislosti na únavě očí. Luminiscenční lampy, které jsou označeny "840", jsou vhodné pro kancelář. Nezapomeňte, že při práci se stolní lampou byste měli vždy zapálit horní světlo. V tomto případěZatížení očí nebude tak velké.

Přítomnost jasného osvětlení v interiéru ložnice není nezbytně nutná. Mnohem lepší řešení pro zajištění dobrého odpočinku je mírné, rozptýlené a tlumené světlo. Plocha lůžka může být osvětlena pomocí lamp s lampami, jejichž výkon není větší než 25 wattů. Pokud chcete vytvořit romantickou atmosféru ložnice, můžete použít flipchartovou lampu nebo lampu se stínem. Mělo by být vysvětleno, že blikání je lampa, která vytváří simulaci hořícího plamene. To dává trochu světla, a z velké vzdálenosti nemůžete rozlišovat od "blikání" skutečného hořícího plamene.

Nyní víte, které světlo je lepší instalovat ve vašich místnostech. Ale je lepší přistupovat k výběru osvětlení v bytě opatrněji, protože záleží na něm a na společných pocitech, když se nacházejí v místnosti. A pokud máte vše plánované a chcete, aby závěsný strop sádrokartonu, pak je to skvělá příležitost hrát si s fantazií a světlem.