Oteplování dřevěného domu vlastníma rukama

Tepelná izolace dřevěného domu je nutná, protože poskytuje obyvatelům skutečný komfort. Kromě toho, účinně prováděná opatření na izolaci výrazně sníží náklady na vytápění místnosti v zimě. Technologicky je nejlepším způsobem izolace zvenčí. Prakticky nikdy experti nedoporučují izolaci zevnitř. Někdy je však možné systém kombinované izolace aplikovat přímo v procesu budování domu: vnější povrchy a vnitřní, s přihlédnutím ke všem specifikům.

Obsah
 1. Obsah
 2. Požadavky na tepelně izolační materiály?
 3. Vnější izolace?
 4. Plán izolace dřevěného domu?
 5. Vnitřní oteplování?

Obsah

 • Požadavky na tepelně izolační materiály
 • \ t
 • Vnější izolace
 • Plán izolace dřevěného domu
 • Vnitřní izolace
 • \ t

Požadavky na tepelně izolační materiály?

Dřevěný dům se ohřívá jak uvnitř, tak venku

K tepelně izolačním materiálům používaným ve stavebnictví, opravárenským činnostem, kromě principu udržování teploty, se uvádí řada podmínek, podle kterých se stávají přitažlivými jako tepelné izolátory.

 • Odolnost vůči světlicím;
 • Ochranné antikorozní vlastnosti;
 • Bezpečnost pro lidi a životní prostředí.

Vnější izolace?

K zajištění tepelně izolačního polštáře mezivnější a vnitřní stěny jsou položeny nebo polystyren penoplex nebo jiné podobné materiály podle jejich vlastností s nízkou tepelnou vodivostí. Poměrně často zastavení volby na minerální vlně, zejména kameni (čedič), nebo skleněné vlně - materiály, je odolnější vůči ohni.

Tabulka pro výběr tloušťky ohřívače

Plán izolace dřevěného domu?

Zahřívání vnějších stěn starého dřevěného domu může výrazně zlepšit jeho tepelnou izolaci a učinit dům poměrně teplým dokonce i v silných mrazech

Izolační práce v domě se optimálně provádějí v teplém období, kdy nedochází k dlouhodobým deštěm. Suché dřevěné povrchy jsou důkladně zpracovány z možných hub a zabraňují možnosti požáru. Štěrbiny mezi jednotlivými poleny jsou ucpány náplastí, plstí, jutou nebo lnem. Jak vidíme, technika vnější izolace dřevěných domů, kontrolované časem, je velmi nenáročný.

Izolační materiály, skládané jako cihly, jsou upevněny kotevními šrouby. V spojích jsou vrstvy pokryty tepelnou izolací.

Na konci práce položte vnější vrstvy stěn.

Pro zajištění volného oběhu vzduchu jsou pro tento účel v nadaci speciálně určeny větrací otvory. Pomáhají chránit stěny před kondenzací a možným hnilobou.

Vnitřní oteplování?

Pokud izolační stěny zevnitř vyžadují odpovídající parotěsnou zábranu a účinný systém větránípokoj

Proces izolace obvykle začíná střechou. Na podlahu položte přímo polyethylenovou fólii nebo sklolaminát, dále - tepelně izolační desky nebo expandovanou hlinku, do tloušťky 25 cm. Celý proces izolace dokončete cementovým (betonovým) potěrem a položte na podlahu o tloušťce 3 cm nebo více.

Na stropě podkroví je vyroben z parotěsných materiálů speciální bariéra proti vlhkosti. Izolace se provádí stejně jako vnější izolace: různé materiály - pěnový polystyren, minvata. Závěrem lze říci, že práce jsou konstruovány s mřížkou a střechou.

Stropy jsou rozmístěny ve dvou vrstvách. Tloušťka desek by měla být nejméně 4 cm. K zahřátí podlahy domu se dnes nejčastěji používá keramika. Pro obklady stěn zvolte sádrokarton. Zbývá mezi stěnami a vrstvami sádrokartonového prostoru.

Podívejme se na velmi podrobné video o izolaci dřevěného domu:

S výhradou vhodných technologií izolace vás dům za žádných povětrnostních podmínek nenechá klesnout.