Oteplování podkroví s pilinami s hlínou, video

Tirsa je hobliny vytvořené v důsledku zpracování dřevěných materiálů. Oteplování podkroví pilin je starý a osvědčený způsob, který nebude vyžadovat značné finanční a pracovní náklady. Tento způsob izolace je ideální jak pro objekty, tak pro obytné budovy.

Obsah
  1. Výhody a nevýhody izolace s pilinami
  2. Přípravné práce na izolaci podkroví s pilinami
  3. Způsoby ohřevu podkroví pilin

Výhody a nevýhody izolace s pilinami

Je třeba poznamenat, že dnes je obtížné najít levnější materiál pro izolaci než piliny. Lze je zakoupit v oblastech, kde je aktivní dřevoobrábění nebo pila. Ekologie materiálu hovoří sama za sebe. Použití pilin se směsí jílu nebo cementu nevede k horším výsledkům než minerální vlna. Hmotnost tymiánu je malá, takže nepředstavují těžké zatížení v podkroví. Neprodukují nepříjemný zápach, nezpůsobují alergie, nedráždí oči a dýchací cesty, jako je minerální vlna.

Tirsa - nejlevnější a ekologický materiál pro izolaci.

Přeprava pilin do studeného podkroví nebude mít zvláštní potíže. Mohou být dodávány tam v malých porcích as tímto úkolem je zcela možné zacházet s jednou osobou. Slzy se snadno vyplňují na těžko přístupných místech - trhliny a zakřivené mezery.

Je třeba poznamenat, že piliny jsou hořlavým materiálem. Proto jsou používány ohnivzdornésoučástí Kromě toho by měla být zajištěna ochrana proti hlodavcům - myším a potkanům. K tomuto účelu se k roztoku přidá vápno.

Přípravné práce pro ohřev podkroví s pilinami

Před bezprostředním pokládkou připravené směsi je nutné připravit povrch, na který bude tepelně izolační vrstva pokládána. Za tímto účelem se pergamen nebo film položí na povrch podkroví. Někdy se používá jiná metoda. Desky na stropě jsou broušeny jílem a shora se nalije malá vrstva písku. To je nutné v případě popraskání jílu, písek vyplní vzniklé trhliny.

Před přípravou směsi pilin musí splňovat tato kritéria :

  • suchost. Můžete si ji vzít do pěsti a zmáčknout. Měly by křupat a nedávat žádnou vlhkost;
  • Expozice musí být nejméně 1 rok;
  • neměly by existovat žádné známky přítomnosti plísní a plísní;
  • velikost pilin by měla být střední, malé piliny vyžadují hodně směsi, což povede ke zhoršení vlastností tepelné vodivosti.

Způsoby vytápění podkroví pilinami

1.Izolace sádrovcem .

Před přímým zpracováním pilin pomocí antiseptického prostředku. Výsledná směs se potom důkladně suší a smísí s vápnem. Jeho použití chrání tepelně izolační směs před malými hlodavci - myší a potkanů.

Množství načechraného vápna by mělo být 10% celkové hmotnosti hlavního prostředku, který bude položen v podkroví. Připravenou směs důkladně promíchejte, abyste získalihomogenní složení. Pro dosažení stejnoměrnosti kompozice se připraví dřevěný nebo železný štít, na kterém se složky smísí s lopatou na homogenní hmotu.

Aby bylo zajištěno, že izolační materiál nesedí a nebude v průběhu času spláchnout, což povede k výraznému zhoršení vlastností izolační vrstvy, musí být doplněno. K tomuto účelu přidává 5% sádry až 10% vápna a 85% pilin.

Při vaření směsi používám vlhké piliny. V první řadě se hobliny smísí s vápno-chmýří. Poté se přidává sádra a výsledný roztok se začíná rychle tvořit, protože sádrová složka rychle tuhne.S ohledem na to je nutné vařit směs v malých porcích, aby bylo možné vše provést ještě před uzavřením sádry . V opačném případě je vysoká pravděpodobnost, že připravená směs zamrzne ještě před umístěním na strop.

Získaná hmota bude mít po výše uvedených manipulacích porézní strukturu a dobré parametry tepelné izolace. Smrštění, ke kterému dojde uměle díky přídavku vápna, prodlouží životnost tepelného izolátoru a zlepší jeho tepelně izolační vlastnosti. Připravený ohřívač usne na střeše dutiny v tloušťce 20-30 cm, po položení by měl být ohřívač dobře zastrčený. Po dupání se získá hustá vrstva tepelné izolace, která zabraňuje teplu z vnitřku budovy.

2.Zahřívání s jílem .

Při přípravě roztoku s pilinami musí jíl splňovat výše uvedená kritéria. Chcete-li začít, vezměte pět až šest kbelíků z hlíny, kterénaplněné vodou. Hlína by měla být dobře promočená, poté se důkladně promísí s vodou, dokud se nevytvoří homogenní hmota. V předpřipraveném kontejneru nalil piliny a postupně začal přidávat roztok jílu. Výsledná směs by měla mít průměrnou hustotu a homogenní složení.

Na povrchu stropu je z podkroví obyčejný film nebo pergamen, který se připevňuje sešívačkou. Pro léto je řešení pokládáno s vrstvou nejméně 5 cm, a pro zimní vrstvu 10-15 cm a lehce rambar. Roztok se potom nechá několik dní uschnout. Po vysušení se zkontroluje vrstva tepelné izolace hlíny a pilin z hlediska trhlin. Jsou-li detekovány, jsou propláchnuty roztokem nebo jednoduše jílem. Po těchto manipulacích se zahřívací vrstva nechá sušit déle, dokud neztuhne. Poté můžete umístit podlahovou desku z desek a pohybovat se po podkroví.

Pro větší přehlednost doporučujeme, abyste se seznámili s níže uvedenými tématy.

Autor
Pavlov Yuriy
Nikolayevich

Sdílet

Ohodnoťte článek


0

Žádná odpověď nebyla nalezena!? Doporučujeme číst více:


Izolace podkroví v soukromém domě


Pokoj v podkroví s vlastními rukama: jak to udělat a zařídit


Izolace podkroví v soukromém domě: vyberte topení