Ovocné stromy a keře, skály a přezkoumání způsobů, jak trim

Zřídka, když se můžete setkat se zemí nebo venkovským domem, kde podnikaví majitelé nesadili alespoň několik ovocných stromů a keřů. I když je oblast pečlivě promyšlená v elegantním stylu, určitě najdete místo pro několik stromů jablek, hrušek, třešní, třešní, švestek, malinových keřů a rybízu. Mimochodem, ovocné keře a ovocné stromy jsou vysazeny nejen pro sklizeň, ale také pro dekorativní účely. Vzpomeňte si na malebný výraz "kvetoucí zahrada", odkazující na jarní sad, zcela pokrytý bílými a růžovými, neobvykle voňavými květy.

Obsah
 1. Obsah
 2. Vlastnosti ovocných stromů a keřů - VIDEO
 3. Jabloň
 4. Hruška
 5. Cherry
 6. Malina
 7. Smoky
 8. Prořezávání ovocných stromů a keřů
 9. \ t

Obsah

 • Vlastnosti ovocných stromů a keřů - VIDEO
 • Jabloň
 • Hruška
 • Cherry
 • Malina
 • Brusinka
 • Prořezávání ovocných stromů a keřů
 • \ t

Výběr ovocných stromů a keřů závisí nejen na vašich osobních preferencích, ale také na klimatických podmínkách terénu. Jako by se vám nelíbilo jižní keře keřů keřů, ale je nepravděpodobné, že by se z něj dostala plodina ve střední zóně. Podívejme se na neokázalé druhy ovocných plodin, které lze pěstovat prakticky v jakékoliv lokalitě.

Vlastnosti ovocných stromů a keřů - VIDEO

Jabloň

\ t

Toto je nejběžnější ovocný stromjejichž podíl představuje přibližně 70% celkové plochy všech sadů. Tato popularita je spojena s dobrou adaptabilitou na různé klimatické a půdní podmínky, zimní odolnost, dlouhá životnost, vysoká produktivita. Kromě toho může velké množství odrůd jablek konzumovat čerstvé ovoce po dobu osmi až devíti měsíců v roce.

Jabloň

\ t

Hruška

Hruška je více milující a rozmarná než jablko, což vyžaduje přítomnost úrodných půd a včasné zavlažování. Proto, pokud se rozhodnete zasadit hrušku do vaší zahrady, zvláštní pozornost by měla být věnována výběru odrůd a jejich umístění v nejvýhodnějších oblastech. V tomto případě, stejně jako při nezbytné agrotechnické péči, strom potěší každoroční velké plodiny.

Hruška

Cherry

Ovoce na tomto malém stromku dozrává již na začátku léta - dříve než na kostkách ovoce. Třešeň je mrazuvzdorná a naprosto nenáročná na zem, což z ní činí žádoucí „rezidenta“ na jakémkoliv místě. Některé odrůdy, jako je Shubinskaya, Slava, Vladimirskaya ovoce již 2-3 roky po výsadbě a pokračovat v tom každoročně.

Cherry

Malina

Postarší křoviny malin pěstované od starověku se pěstují kvůli vůni, bohaté na vitamíny bobulí. Je třeba mít na paměti, že v tomto křoví je velmi vysoká potřeba vody, a proto při nedostatečném zavlažování při tvorbě ovoce je plodina chudá.

Gronamaliny

Brusinka

Smoky je pravděpodobně nejběžnější keř v ruském panství. Existují dvě její odrůdy - černá a červená, z nichž každá není vhodná pro půdu, ale dává přednost včasnému a pravidelnému zavlažování.

Červený rybíz

Za účelem nákupu sazenic keřů a ovocných stromů je žádoucí jít do specializovaných školek. Při nákupu přistávacího materiálu od pochybného prodávajícího na spontánním trhu, musíte být připraveni učinit elitní jabloň, například běžný popel.

Prořezávání ovocných stromů a keřů

\ t

Nicméně, výsadba zakoupených sazenic, jejich zavlažování a sklízení - stále ne všechny. Nejdůležitější etapou v péči o keře a stromy je obřízka - úplné nebo částečné odstranění výhonků a větví, což vede k regulaci růstu rostlin, jejich vývoji a plodnosti. V důsledku odstranění větví, je možné zlepšit podmínky osvětlení v koruně, zvýšit výnos a zlepšit kvalitu ovoce, stimulovat výskyt velkého počtu mladých výhonků a obecně dosáhnout více dekorativní rostliny. V závislosti na účelu se může tvořit prořezávání ovocných keřů a stromů, což snižuje hygienické nároky na výšku a objem korun.

Tvarovací plodina se provádí během prvních 3-5 let života rostliny. Hlavním úkolem ve stejné době - ​​vytvoření dobře osvětlené, pohodlné v péči, silná koruna, která zrychlí čas plodu, zvýšení výnosu a dekorativní.

Dospělé ovoce bobule keřea ovocné stromy vyžadují omlazující ořez, který odstraňuje sušené, staré nebo špatně pěstované větve. Tato úprava může obnovit blednutí růstu rostlin, zachovat aktivitu růstových procesů, zvýšit výnosy a obnovit tvar koruny.

Nejnáročnějším druhem ořezávání je proces zaměřený na snížení výšky a objemu koruny, což vede ke zlepšení podmínek osvětlení větví a zvýšení výnosu.

Sanitární úprava se provádí za účelem obnovení vzhledu běhajících a starých keřů a stromů. Nejdříve odstraňte suché a rozbité větve, a poté proveďte omlazující prořezávání a tvorbu korun.

Režim ořezávání ovocných stromů

\ t

Péče o ovocné keře a stromy je tedy jednoduchá. Je nutné je včas zalévat, hnojit podle potřeby a provádět obřízku jednou ročně. Stačí, že se na jaře vaše zahrada změnila v neobvyklou aromatickou květinovou zahradu av létě se dostala do šťavnatého a lahodného ovoce.

Viz články pro podobná témata:

 • Formy korun - různé zahradní geometrie
 • Podzimní práce na zahradě av zemi - jaký druh práce je zapotřebí?
 • Plánování a automatické zavlažování vlastníma rukama
 • Trávník vlastními rukama - vytvoření zeleného trávníku v blízkosti domu
 • Topiary vlastníma rukama - typy, způsoby tvorby a péče
 • Vytvořte mixborder s vlastními rukama - vše v detailu