Parketová deska - stylová, trvanlivá a nenákladná

Od nepaměti je strom široce používán pro podlahy. Ale ve své přirozené podobě nesplňuje vždy požadavky zákazníků.

Jak si vybrat parketovou desku

Samozřejmě hovoříme o trvanlivosti podlahy, její praktičnosti, estetické kráse a především její hodnotě. V souvislosti s tím byly vyvinuty nové technologie, které kombinují všechny nárokované vlastnosti v jednom materiálu, známém jako parketová deska.

Jak si vybrat parketovou desku?

Při výběru parket, každý má možnost ukázat představivost, jinými slovy, "kreativně procházka", protože výběr odstínů a kreslení umožňuje majiteli bytu nejen dát pokoj krásu vlastní přirozený strom, ale také vyplnit prostor s jedinečným kontrastem.

Díky zvláštnostem výroby může parketová deska snadno manipulovat s vodou a prudce měnit teplotu. Navzdory přítomnosti několika vrstev laku je však taková podlahová krytina stále citlivá na otěr.

Odolnost vůči deformujícím vlivům je také spíše podmíněna a závisí na pozorném postoji k podlaze během jejího využívání. Čas od času si mohou škrábance a malé promáčknutí připomínat. Pokud však budete dodržovat základní pravidla péče o kryt, nová a stylová podlaha potěší majitele po mnoho let.

V oblastech, kde je podlaha vystavena intenzivnějšímu zatížení, se doporučuje, aby podlahové rohože a pod nábytkové nohy pokládaly ochranné prvkymateriálu

Podlahy z parketové desky v ložnici

Je třeba také připomenout, že parkety pokryté olejem se nejlépe promyjí roztokem obsahujícím vosk a máslo.

Pokud jde o způsob pokládky parketové desky, existují dvě možnosti:

  • "plovoucí" podlaha, pokud jsou samostatné desky umístěny na speciální tlumící vložce s použitím odlitku s perem;
  • Nálepka se nalepí na předem leštěnou dřevěnou podložku.

Pokud je požadována podlaha s vysokou zvukovou izolací, bude první metoda fungovat. V případě, že má vybudovat solidní a kapitálovou opěrku, je druhá možnost lepší.

Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na vzhled přední strany desky, na které do značné míry závisí i cena výrobku. Ale nákup musí být stále založen na jejich materiálních schopnostech.

Sortiment materiálů na stavebním trhu je tak bohatý, že je možné plně vyzvednout rozpočtovou variantu podlahové krytiny, která je schopna uspokojit vlastníky všech fyzikálních a chemických parametrů.

PS A na dezert Doporučuji se podívat na video: Co je parketová deska - od firmy "38 Meters"