Parotěsná izolace podlahy v dřevěném domě: volba papouška a pokyny pro jeho umístění

Paroizolace podlahy v dřevěném domě: volba papouška a instrukce o jeho uzavření

Podlaha v dřevěném domě je vícevrstvá konstrukce, jejíž důležitou součástí je parotěsná zábrana. To vám umožní chránit ohřívač, desky a protokoly z podlahy od páry, která proniká do podzemí, kondenzuje a promění v kapalinu. A protože v každé obytné budově je vždy něco, co je vařené, umyté a umyté, podlaha bez parotěsné zábrany se stává zdrojem stálé vlhkosti. To zase vede k výskytu plísní, plísní a rozpadu dřevěných konstrukcí. Izolace par z podlahy v dřevěném domě se vyhne těmto nešťastným vyhlídkám, prodlouží životnost konstrukce a zvýší komfort místnosti.

Obsah
 1. Obsah
 2. Jaké materiály se používají pro izolaci podlahy?
 3. 1. Polyethylenová fólie
 4. 2. Laminované hliníkovým polyethylenovým filmem
 5. 3. Polypropylenová fólie
 6. Jaká strana k upevnění parotěsné zábrany?
 7. Místo odpařování v podlaze "koláč"
 8. Instrukce krok za krokem o zařízení pro parotěsné zábrany
 9. 1. Příprava hrubé podlahy
 10. 2. Stohování parozábrany na podlaze
 11. 3. Pokládání ohřívače
 12. 4. Zařízení druhé vrstvy parotěsné zábrany
 13. 5. Podlahové podlahy
 14. Video příklad díla

Obsah

 • Jaké materiály se používají pro parní izolaci podlahy?
 • Která stranaopravit parotěsnou zábranu?
 • Místo odpařování v podlaze "koláč"
 • Instrukce krok za krokem o zařízení pro parotěsné zábrany
 • \ t
 • Video případová studie

Jaké materiály se používají pro izolaci podlahy?

Jako parotěsné materiály pro dřevěné podlahy je vhodné použít různé fólie, které díky své struktuře neprocházejí parou a vodou. Typ výparníku si můžete vybrat ze seznamu:

1. Polyethylenová fólie

Nejznámějším a nejlevnějším parním izolátorem je polyethylenová fólie, která se prodává v širokých rolích. Jelikož jsou polyethylenové plátno samy o sobě křehké a snadno roztrhané, jsou vyztuženy látkou nebo tenkou výztužnou sítí.

Zesílený polyetylén, spolu s dostupnou cenou a trvanlivostí, má vysoké izolační vlastnosti pro páry

.

Zesílené fólie mohou být perforované a ne perforované. První typ díky mikrojamkám se vyznačuje poměrně vysokou propustností pro páry (Sd = 1 - 2 m). To znamená, že prochází určité množství perforované fólie. Proto jsou ve vlhkém prostředí tyto fólie častěji používány ve vodotěsném systému. Úplně jiná hmota - neperforovaný polyetylén s ukazateli propustnosti par Sd = 40 - 80 m, což je vynikající bariéra i pro jemné částice.

2. Laminovaná hliníková fólie z polyethylenu

Existuje další typ fólie - polyethylenová tkanina s hliníkovou vrstvou. Kromě vysokých izolačních vlastností par (Sd = 200 m) má tento materiál atepelně izolační vlastnosti, odrážející infračervené záření a udržující teplo uvnitř areálu. Taková izolace par z dřevěné podlahy se nejčastěji používá ve velmi vlhkých nebo horkých místnostech, kde je důležité zachovat stávající mikroklima. Mohou to být kuchyně, sprchy, vany a sauny.

Parotěsný film s fóliovým povlakem vytváří vynikající bariéru pro páru a má tepelně izolační vlastnosti

3. Polypropylenová fólie

Polypropylen je odolnější než polyethylen. Zvláště kvalitní materiály jsou uvažovány s antikondenzační vrstvou, která má nízkou propustnost pro páry (Sd = 50-100 m) a zabraňuje tvorbě kondenzace na vnitřním povrchu fólie.

Antikondenzátová vrstva polypropylenové fólie je tvořena tkáním viskózových vláken a celulózy

Polypropylenové fólie nemusí mít antikondenzační vrstvu, ale v tomto případě se na jejich povrchu často vytváří kondenzace, která je v těsné blízkosti ohřívače.

Jaká strana k upevnění parotěsné zábrany?

Zařízení pro odpařování podlahy by mělo být prováděno přísnou technologií. Jedním z nejdůležitějších momentů je, na které straně bude izolační fólie položena. Pokud nebudete věnovat pozornost této položce, pak parotěsná zábrana nebude fungovat. Základní pravidla pro umístění parotěsné zábrany jsou následující:

 • Pokud používáte oboustranný film, položte jej hladkým povrchem uvnitř "koláče" (topení) ahrubý - venku, potkat pár. Drsná strana se bude držet páry a kondenzátu, aby se zabránilo vniknutí vlhkosti do ohřívače.
 • Polypropylenové fólie s jednostranným laminátovým povlakem mají také hladký povrch k ohřívači a tkané - na straně místnosti.
 • Fóliové fólie mají schopnost odrážet infračervené tepelné záření. Proto je nutné ji umístit s hliníkovou stranou ven ve směru místnosti.

Tyto zásady uzavření práce jsou téměř vždy případem. Výrobci moderních parníků si však stále vyhrazují právo tuto objednávku změnit. Například známý odpařovač Isospan B se doporučuje montovat hrubou stranu na ohřívač a hladký - venku. Proto vždy před zahájením vyvalování válečku paraburieru si přečtěte návod k jeho použití.

Místo odpařování v podlaze "koláč"

Hlavní úlohou fólie pro parotěsné zábrany je zabránit pronikání vlhké páry do dřevěných podlah a izolací. Parotěsná zábrana proto vždy leží mezi dokončovací podlahou a ohřívačem. Obvykle v konstrukci podlahy poskytuje druhou vrstvu parního izolátoru - je umístěna na izolaci, mezi ní a hrubou podlahou. Tato vrstva zabraňuje pronikání vlhkosti a výparů z půdy. Tato parotěsná zábrana je však někdy nahrazena hydroizolační fólií nebo membránou. Nižší vrstva výskytu je zvláště důležitá ve spodních patrech dřevěných domů, jejichž hrubé podlahy jsou přímonad zemí nebo nad vlhkými sklepy.

Klasické schéma zařízení tepelné izolace dřevěné podlahy - podlahový koláč

Podrobný návod k zařízení pro parotěsné zábrany

1. Příprava hrubé podlahy

Před umístěním parozábrany na podlahu je nutné ošetřit všechny dřevěné konstrukce základny (desky, polena, kliky) antiseptickými prostředky hnijící, hmyzem a houbami. V případě, že se v již existující podlahové krytině rozhodne o nové parotěsné zábraně, odstraní se desky z čisté podlahy, stejně jako staré tepelné a parotěsné materiály. Odstraňuje veškerý odpad a prach, dřevěné prvky hrubé podlahy jsou založeny na antiseptikách a jsou instalovány na místě.

2. Stohovací parozábrana na podlaze

První vrstva parotěsné fólie se pokládá na páru a hydroizolaci, tj. Na překážky, které brání vniknutí vlhkosti a výparů z půdy.

Stohování parotěsné zábrany na palubě hrubé podlahy

\ t

Váleček parotěsné fólie se rozevře a laminuje obklady na rám podlahy. Oddělte překrytí pásků na 15-20 cm a spojte je pomocí speciální oboustranné pásky nebo pásky. Toto řešení eliminuje výskyt trhlin a mezer, kterými se může ohřívač zbavit přebytečné vlhkosti. Pro zpoždění je látka fixována sešívačkou nebo pozinkovanými nehty.

3. Montáž ohřívače

V horní části fólie mezi lamelami je ohřívač položen v tloušťce nejméně 50 mm. MohouPěnový polystyren, pěna, minerální vlna. Ohřívač by měl těsně přilnout ke zpožděním a parotěsné fólii, aniž by vznikly trhliny a mezery.

Matka ohřívače je uzavřena mezi zpožděními pevně, bez mezer

4. Zařízení druhé vrstvy parotěsné zábrany

Druhá vrstva filmu hraje úlohu přímé parotěsné zábrany, čímž vytváří bariéru pro vlhkou páru přicházející z místnosti a neumožňuje jí tepelnou izolaci.

Zařízení pro druhou vrstvu parotěsné zábrany

Fólie je uzavřena tak, aby byla zachována ventilační mezera mezi parozábranou a podlahou podlahové desky. Pásy filmu jsou spojeny páskou nebo páskou.

5. Podlahové podlahy

Podlahové desky se montují na desky dokončovací podlahy, které následně zapadají do povrchové úpravy, například parkety, laminát, linoleum atd.

Montáž desek dokončovací podlahy přes parotěsnou fólii

Video příklad provedení prací