Pásový základ pro plot - s bedněním a bez

Aby se plot neskolaboval s každým poryvem větru a nespadl při použití náhodného úsilí, je nutné jej instalovat na spolehlivou podzemní podporu. Nejlepší možností je stuha základ pro plot.

"alt =" Pásový základ pro plot "width =" 569 "height =" 388 "/>

Pásový základ pro plot z profilového plechu

Obsah
  1. Fáze práce na zařízení základu pásky pod plotem
  2. 1. Obvodové značení
  3. 2. Recese výkopu
  4. 3. Zařízení nadace
  5. • Bez bednění
  6. • S bedněním
  7. 4. Betonování

Fáze prací na zařízení páskového základu pod plotem

1. Označení obvodu

Základní umístění záložky je určeno jednoduchými kroky, které jsou k dispozici na každém staveništi. V této práci budete potřebovat:
• dlouhé lano;
• kolíky;
• ruleta;
• Schematický plán pozemku s hranicemi území, na jehož základě bude položen základ plotu.

2. Zrání výkopu

Standardní šířka dutiny je o 20 cm větší než šířka budoucího plotu. Hloubka je asi 50-60 cm. Je-li pro ploty z profilového plechu instalován monolitický páskový základ, pak je pro lepší konfrontaci nárazů větru prohlouben výkop se zvětšením jeho šířky.
Po vykopání výkopu se do jeho dna nalije písek - vzniká zvláštní "polštář", který musí být hojně navlhčen vodou a opatřen razítkem.

3. Základové zařízení

Nyníje nutné definovat typem zpevnění základu: bedněním nebo bez něj.

• Bez bednění

V tomto případě bude dalším krokem instalace sloupů pro plot a jejich upevnění v příkopu k betonu. Zapínání provádí improvizované materiály: trubky, kameny, cihly. Hlavní věc je, že sloupy stály přesně vzpřímeně.
Dále vázání sloupů s výztuží 10-12 mm ve třech závitech. " Všechny spoje musí být svařeny. Hloubka výztuže horní tyče by neměla být menší než 10 cm od horní části budoucího základu, spodní - ne méně než 10 cm od dna vybrání (výkopu).

• S bedněním

Bednění je rám z ořezové desky, který pomáhá vytvořit základ pásu pod plotem rovnoměrně a rovně. Výroba bednění je povinná, pokud bude plot kamenný nebo cihlový - bude vypadat přesněji.
Bednění je jednoduché. Z ořezové desky se sbírají štíty o něco výš, hloubka prohloubení prohloubení. Pak jsou štíty instalovány po obvodu výkopu a upevněny rampami.
Výztuž uvnitř rámu je provedena s již namontovanými nosnými sloupky. Rám armatury se vyrábí takto: dlouhé svislé tyče armatury se svařují na svislé krátké tyče. Ukazuje se na buněčnou strukturu, která by měla zaplnit celý obvod výkopu.

4. Betonování

Betonování by nemělo způsobit obtíže, i když je základ pod plotemruce Existují dvě varianty lití směsi: s technologickými přestávkami a bez nich. Pokud má malé množství práce, pak druhá možnost je výhodnější, jinak byste měli použít horizontální výplňovou vrstvu s přerušeními v práci, abyste mohli každou z vrstev uchopit.
Po konečném vytvrzení betonu se bednění odstraní (je-li použito) a po několika dnech bude nadace připravena na stavbu plotu.
PS A na dezert doporučuji sledovat video: OS, TOTO, PARKAN !!!