Pavilon z polykarbonátu

2. února 2013

Pavilony z polykarbonátu


Sekce: Stavba


Pozemek, který jsme s manželkou obdrželi v roce 1984, stejně jako ve většině krajanů, o rozloze 5 hektarů. V té době byla stavba velmi problematická vzhledem k naprosté absenci materiálů a plat našich mladých odborníků byl skromný. Ale postupně, nakonec, vzali chalupu. Nejprve postavili skromný dům o velikosti 3x4,5 m, pak jsem k němu připojil garáž. Později postavil koupel s malou stodolou. Pak jsme to všechno zvládli. Ale děti vyrostly: v malém domku bylo velmi blízko sedět u stolu. A na rodinné radě bylo rozhodnuto postavit altán, ve kterém se dá najíst ve stejnou dobu celá rodina, zatímco během dne odpočívají ve stínu a pijí čaj.

Vzhledem k tomu, že stavební zkušenosti nejsou velké, výstavba pavilonu se nezdála být obtížným úkolem. Rozhodnutí o stavbě bylo přijato rychle, ale místo pro něj bylo vybráno již dlouho. Většinou přerušené výsadby dříve zasadil, ale nakonec, po dlouhé debatě a úvahách, bylo rozhodnuto, že je nejlepší umístit ji na konci garáže a na hranici se sousedy.

Museli jsme obětovat dvě vinice(foto 1) . Toto místo je dobré, protože je v blízkosti domu, je zde betonová dráha a zavře pohled na altán ze strany sousedů.

K výstavbě společně předkládáme následující požadavky. Měla by být krásná a trvanlivá (vydrží velké sněhové zatížení). Střecha pavilonu by měla být pokračováním střechy garáže.Během stavby se snažte použít materiály, které jsou k dispozici - cement, kov, polykarbonát a minimum dřeva. Kromě toho jsem měl trubky o velikosti 090 mm, které byly ponechány po plánované výměně vodovodního systému pozemků.

Po mém kreativním mučení moje žena schválila konečný návrh pavilonu a já jsem začal pracovat. Nejprve provedl označení umístění nosných kovových sloupků. Pak je nainstalovat zahradní boreh provedené otvory v zemi. Usnul na dně vrtů písku s pískem. Po položení sloupů naplnil dutiny pískem, sutinami a také dobře zastrčeným(foto 2) .

Pro další práce byly zakoupeny nestandardní trubky pravoúhlého profilu různých velikostí. Potrubí v sekci 50