Pavlovský kuřata: popis, fotografie a recenze

Drůbež Zemědělci v Rusku Pavlovské kuřata jsou považována za nejkrásnější a nejelegantnější zástupce kuřecí rodiny. Toto plemeno bylo vyneseno v XVII století. Několikrát prakticky zmizela. Ale na konci minulého století opět získal popularitu. Velké drůbeží farmy to nerostou. Ale majitelé soukromých farem s potěšením chovali takové ptáky, které jsou dobré a nepředkládají svým požadavkům zvláštní požadavky.

Pavlovské kuře

\ t
Obsah
 1. Údaje o původu plemenné linie
 2. Popis plemene slepic Pavlovskaya
 3. Vnější vlastnosti: standardní plemeno
 4. Odchylka od normy a důvodů pro opuštění
 5. Druhy malby peří
 6. Teplota ptáků
 7. Ukazatele výkonnosti plemene
 8. Výhody a nevýhody Pavlovských kuřat
 9. Vlastnosti chovu ptáků v soukromém sektoru
 10. Péče o kuřecí maso
 11. Výživa
 12. Chov hospodářských zvířat
 13. Péče o kuřata

Údaje o původu šlechtitelské linie

\ t

Odborníci nemohou přesně říci, v jakém roce bylo Pavlovské plemeno slepic a které vlastní vavříny svého stažení. Víme jen, že takový pták začal růst v provincii Nižnij Novgorod, v obci Pavlovo v XVII století.

V XIX století se krásné dámy začaly šířit napříč evropskými zeměmi. Zpočátku si zvykli na Turecko, kde se jim říkalo Sultán, pak dovnitřBritánie V Rusku Pavlovki v této době téměř úplně zmizel. Teprve na konci 19. století bylo toto plemeno obnoveno, když byla kuřata vystavena na mezinárodní zemědělské výstavě v Moskvě.

V roce 1899 byly Pavlovské krásy uvedeny v knize národních druhů ptáků. Znovu začali aktivně růst. Ale tato situace netrvala dlouho. Revoluce v roce 1917 a její důsledky - odcizení, občanská válka, způsobily vážné zranění. Ptáci přestali plemeno, aby sledovali dodržování referenčních ukazatelů.

Koncem 80. let bylo plemeno opět obnoveno do SSSR. Profesionální chovatelé drůbeže po dlouhou dobu překročili evropské oblíbené, turecké sultány, holandská a kuřata La Flush a nakonec se jim podařilo dosáhnout oživení standardního Pawlwka.

Popis plemene slepic Pavlovskaya

Vnější vlastnosti: standardní plemeno

Vizuálně se pavlovská kuřata liší od jiné drůbeže. Vyznačují se vnější přitažlivostí, ladností, šlechtickým postojem a dobrým výkonem. Proto se pěstují nejen pro vejce a maso, ale také pro čistě dekorativní účely - jako dekorace soukromého dvora.

Vnější znaky kuřat jsou tyto:

 • nádherné peří na jeho tlapách v podobě "kalhot", na holeně - peří ostruhy;
 • volně zaoblená malá hlava;
 • křídla jsou dobře vyvinutá, muška se přitlačí k tělu;
 • shoongtousové stlačené rány;
 • krásný límec;
 • vějířovitý, velmi svěží ocas;
 • na tvářích vousů peří tlustýchnádrže;
 • je horizontálně umístěné, spíše masivní tělo;
 • malé náušnice a krásný hřeben;
 • čokoládové, zlaté nebo černé konvexní oči;
 • zakřivený zobák, černý a žlutý se sotva znatelným modrým odstínem.

Hruď krásek-kuřat je hozena dopředu a hřbet je zúžen k ocasu, který je zvednut vertikálně. Porky koláče mají skromnější peří než kohouty.

Vzhled členů plemene

Odchylka od normy a důvody pro zamítnutí

Pták nevyhoví zkoušce na standardu plemene, pokud neodpovídá výše popsanému exteriéru. Kuřata se sklízejí podle následujících charakteristik:

 • rány jsou příliš vyvinuté;
 • nadměrné „nadýchání“;
 • příliš malé nebo naopak velké vousy;
 • na tlapách nejsou peří;
 • přítomnost 5 prstů;
 • nejsou standardní barvy nebo peří.

Zevně, kuřata s takovými odchylkami vypadají skvěle. Použití těchto plemen je však zakázáno.

Odrůdy barvy peří

\ t

Chovatelé nyní chovají ptáky s různými barvami peří. Nejoblíbenější je Pavlovské zlaté plemeno. Chová se častěji. Je charakterizován:

 • zlatý hlavní nádech peří;
 • přítomnost správné formy ve tvaru srpek nebo skvrny na koncích všech peří;
 • barevné nebo černé nádrže s plnovousem a rány.

Na určitých částechtělo zlatých kuřecích skvrn na peří je v latinském písmenu V. V slunečním světle peří ptáků, kteří milují oko s jasným a intenzivním leskem.

Pavlovské stříbrné plemeno kuřat je méně populární. Její peří jsou bílé s černými nebo tmavě šedými tečkami a vměstky, které jsou odlévány ve světle zeleně. Mírný stříbrný medvěd nesvítí na slunci.

Věnujte pozornost! Ptáci, jejichž opeření vylévá ve stříbře, jsou dražší než zlaté, protože ty jsou častější.

Zřídka existují jiné druhy Pavlovských krás. V případě potřeby můžete najít:

 • bílé kuře s bílým peřím;
 • žluté ptáky s bledým a načervenalým nádechem;
 • porcelánová kuřata;
 • černé nosiče, které jsou podle svých vnějších vlastností podobné mohnonozhek pěstovanému na Sibiři.

Ptačí povaha

Cizrna se vyznačuje bouřlivým charakterem. Pokud se nespí, neustále se snaží vzlétnout, aktivně prohrabat v zemi, pobíhat po dvoře nebo oplocený pro ně ploty, povyk, ne na minutu nesedí na místě.

Důležité! Není snadné chytit létajícího ptáka. Pavlovské kuře a kohouti snadno překonávají ploty velké výšky a mohou změnit směr svého pohybu za letu.

Sever je chudší

Těsnění jsou více zatracující a velmi zánětlivá. Oni okamžitě spěchají do podivných zvířat, která padla na jejich území. Agresivita umožňuje kohoutům, aby měli přednost před velkými kočkami, psy. Nejsou však v rozporu s ostatnímidrůbeže Mohou být pěstovány v jedné jednotce s:

 • císaři;
 • kachny;
 • husa;
 • krůty.

Pokud se někdo najednou přiblíží k pavlovkám, nebo uslyší ostrý, hlasitý neobvyklý zvuk, celý balíček začne běžet kolem týmu, aktivně bouchne křídly a můrami. Majitelé kuřete se rychle používají, ale za předpokladu, že byly zakoupeny v raném věku. Není snadné kontaktovat osobu s dospělou osobou.

Ukazatele produktivity plemene

Pavlovki je plemeno chovu vaječného masa. Jeho produktivní ukazatele jsou následující:

 • Nejistota - až 300 podlouhlých vajec béžové, krémové nebo bílé barvy o hmotnosti 50–65 m za rok.
 • Hmotnost dospělých kuřat - do 2 kg, kohoutů - do 3 kg.
 • Lahodné a delikátní lahůdkářské maso s malým množstvím tuku, které se snadno vstřebává do těla dospělých i dětí.
 • 95-100% přežití mladých zvířat v důsledku vysokého mateřského instinktu spouštěče. Vejce jiných ptáků jsou často balena s náplastmi a vylíhnou je.

Vejce začínají plemeno plemene Pavla ve věku 6-7 měsíců. Produktivita se během 4,5-5 let nemění. Pavlovki nesou vejce i v zimě (ve skutečnosti, v menším množství), na rozdíl od většiny ostatních plemen kuřete.

Výhody a nevýhody Pavlovských kuřat

\ t

Lidé, kteří rozdělují plemeno popsané na vlastní náklady, zaznamenávají řadu jeho důležitých výhod. Mezi ně patří:

 • rychlost;
 • dobré přenášení (včetně. \ Tzimní období);
 • vysoká vitalita dospělých a kuřat.

Nevýhody plemene lze přičítat objemu a zvýšené aktivitě slepic, jejich schopnosti létat ve vysokých nadmořských výškách. Když se pták nachází v zajatých kapitálech, tyto minusy nejsou významné.

Vlastnosti chovu ptáků v soukromém sektoru

\ t

Kuřata Pavlovskie a kohouty by se měly pěstovat v prostorných a teplých kuřecích kurách, které by jim pravidelně umožňovaly jít na dvůr. V úzkých a úzkých klecích není toto plemeno oddělené z důvodu vysoké mobility kuřat.

Oblázky jsou instalovány ve frontách (od podlahy - v nadmořské výšce asi 0,9 m). Další schodiště a schodiště k nim není třeba uspořádat. Kuřata jsou šťastná, že mohou skočit sami. Není nutné zahřívat kuře i v silných zimnicích. Pták bez námahy nese mráz.

V létě by mělo být kuřatům umožněno běžet tak často, jak je to jen možné. Optimálně pro tyto účely vybudujte samostatný lehký drůbežářský dům s velkou plochou s hmyzem.

Důležitá nuance! V místech instalace pilot by neměly být průvlaky.

Péče o kuřecí maso

Služba plemenných plemen vyžaduje minimální čas. Kuřata by měla být krmena pravidelně, jednou za měsíc, za účelem manipulace s místem jejich obsahu pomocí hmyzích škůdců.

V hnízdě, kde ptáci nesou vejce, jednou za měsíc musíte změnit seno. Společný vrh v slepici bude nahrazen každých 10-12 měsíců, ne častěji.

Doporučuje se pravidelně odstraňovat vejce. Pavlovki může zlomit skořápku a žvýkat jiobsahu. Pokud je to možné, doporučuje se namontovat hnízda se speciálními vaječníky.

Každých 50-60 dnů se provádí důkladné mytí krmiva a pitné vody. S nástupem chladu v drůbežárně je nutné pokračovat ve světelném dni, pro tyto účely používat umělé osvětlovací lampy. V zimě by světlo v oddělení kapitálu mělo spalovat 14-16 hodin.

Potraviny

V létě krmení kuřat na volné cestě vyžaduje minimální náklady. Dostávají malé množství standardních směsí. Ostatní krmiva pro drůbež obdržíte sami. Budou sbírat trávu, aktivně jíst semena různých rostlin, červů a drobného hmyzu.

Jíst kuřata

Pokud se letní jízda provádí na velké volné ploše, obvyklá dieta se sníží přibližně o třetinu (z 50 na 30-35 gramů na osobu). Stačí vyzkoušet kuřecí kuře, aby zjistili, zda je vyživováno nebo ne. Když tato část jícnu není plná nebo zcela prázdná, ptáci musí krmit více.

Je to důležité! V nápoji se voda mění dvakrát denně - ráno a večer. V případě silného znečištění se výměna kapaliny provádí podle potřeby. Voda na vstupu musí být vždy čistá!

V zimě je strava povinna obsahovat bylinnou mouku, obilné směsi, minerální a vitamínové premixy, malá množství mléčné syrovátky, smíšená krmiva, mokré směsi. Kuřáci musí dát ryby, maso a jiné odpady z lidského stolu, hlavní věc je, že nejsou mrtví a ne kyselí.

Tenkéchov hospodářských zvířat

Kryté jednotky pro chov slepic jsou vybaveny okny. Slunce by mělo být přítomno v místnosti. Výška drůbežárny není menší než 200 cm. Další důležité požadavky na ledviny:

 • Konstrukce speciálních nádob naplněných pískem a popelem. V takových lázních se ptáci „vykoupají“, zbavují se hmyzu a parazitů.
 • Přítomnost malého otvoru dveřmi, kterým kuřata vyjdou ven a vstoupí do jednotky.
 • Podlahy na suchých listech, slámě, rašelině, malých pilinách nebo běžných dřevěných štěpkách.

Jedno vejce lze pojmout až do 10 vajec. Nemůžete se bát - bublina krása bude obejmout všechny. A pak se bude snažit postarat se o potomky. Žádné kuřátko nebude ztraceno a nebude ovlivněno plodem.

Péče o mláďata

Kuřata Pavlovsk mají vysokou vitalitu. Nadměrná péče, kterou nevyžadují. V prvních dnech po porodu jsou krmena vajíčky (prudce vařená a rozdrcena spolu se skořápkou), která může být smíchána s vařenou pšenicí, kukuřicí nebo pšenicí.

Po dobu 3 - 4 dnů dejte vařené brambory a čerstvé zeleninové jídlo:

 • mrkev;
 • vojtěška;
 • kopřivy;
 • jetel.

Po dobu 5-6 dnů krmte suchou a mokrou kaši, kvasinky, divoká prasata, zvířata a krmiva pro kuřecí mléko, bylinnou a jehličnatou mouku, divočáka. Velkoryse napojená kuřata s vodou.

Kuřata ve věku od 45 do 50 dnů vyžadují dodatečné vytápění prostor, ve kterých se nacházejí. KdyMladí prasata jsou plně funkční, topení je vypnuto.

Chov a chov nejkrásnějších domácích plemen slepic nemá žádné závažné problémy. Minimální starosti a dostanete na stůl vejce a chutné maso, stejně jako vychutnat dekorativní vzhled pavlov.