Pec na dřevo

Dnes, tzv. Dlouho hořící pece - snad ne nejoblíbenější ze všech spotřebičů pro vytápění jednotlivých domů. Proč tuto poptávku využívají? Zdá se, že odpověď na povrch, ale stále ...

Tyto pece byly vyvinuty jako vhodná alternativa klasických konvenčních cihelních pecí. Při vývoji těchto pecí proto odborníci brali v úvahu všechny výhody a nevýhody předcházejících pecí.

Jak funguje cihlářská trouba? Jak víte, jsou vždy dost masivní - ve srovnání se samotným ohništěm obvykle nepřesahuje více než 10-15% celkové plochy cihlového kamna. V procesu ohřevu, kouřové plyny, pronikající skrz kanály v zdivu, zahřívají všechny tyto velké hmoty cihel, které pak po dlouhou dobu dává nahromaděné teplo. Prodloužený přenos tepla - nepopiratelná výhoda cihlové pece. Stejný problém, ve skutečnosti, stál před vývojáři dlouhých hořáků. Ale nové pece jsou vyrobeny z surového železa nebo oceli, resp. Mají malou hmotnost (ve srovnání s zdivem). Takže po dokončení mraky, rychle vychladnout, nemohou udržet teplo na dlouhou dobu. Pak se zrodila myšlenka dlouhodobého spalování. Funguje to tak. Palivové dřevo v peci nehorí, ale slabě doutnající. Při takovém dlouhém střelbě zůstávají kamna horká, a proto dlouhá (při práci) dodává teplo místnosti. Takové pece mohou zahřívat dům až na 12 hodin na jedné (a poměrně ne velké) pokládce dříví. Zde je třeba chápat, že doba spalování je přímo úměrná velikosti kamen. Jako příklad si vezměte stejný koberecBrenerna. Nejmenší model pece, navržený pro ohřev až 100 metrů krychlových, pracuje v režimu "třpyt" až 6 hodin. na jedné záložce dříví. Ale objemový model pece, určený pro vytápění místností do 1000 m3. metrů, "udržuje" na jedné záložce dvakrát tak dlouho - až 12 hodin.

Proces spalování

Aby byla jasná představa o tom, jak fungují pece s dlouhým hořením, obvykle vedou k nejjednodušším příkladům života. Představte si zapálený zápas. Je-li držen hlavou (plamenem), je snadné hořet - oheň je velmi silný a zapálí blesk rychle. Pokud držíte hlavu nahoru, pak bude výrazně déle hořet. Pokud jste alespoň jednou museli spálit hořící oheň v pochodu, nezapomeňte, že jste se ho pokusili nafouknout zdola, intuitivně se snažíte dostat na místo „původu“ plamene. To je princip pece na tuhá paliva s dlouhým spalováním.
spaluje palivovou vrstvu shora; Oheň se pohybuje shora dolů; Ve středu plamene je přiváděn vzduch.

Pro zajištění kontinuity práce v rozsahu 6-30 hodin je k dispozici dostatek záložek na tuhá paliva. Jeho vrchní nátěr je asi 15-20 sm. Speciální rozdělovač vzduchu se posílá ve směru požární zóny, postupně se spouští níže a přispívá tak k vzniku požáru na další úrovni. A tak dále ...