Pece na odpadním oleji vlastníma rukama - poradenství při montáži a provozu

Obsah
 1. Výkres a montáž pece pro zpracování
 2. Obsah
 3. Zásada činnosti?
 4. Kreslení a montáž (video 1)?
 5. Výkresy a sestavy (video 2)?
 6. Výkresy a schémata?
 7. Kreslení a kreslení na videu?
 8. Tipy pro použití?
 9. Zásady bezpečnosti?
 10. Vodní kotel na zpracování (video)?
 11. Kamna budou ohřívat a napájet: video?

Výkres a montáž pece pro zpracování

V tomto článku budeme hovořit o zajímavém vývoji talentovaných návrhářů, "Kulibin".

Jedná se o topeniště pro rafinaci. Přísně vzato, tento sporák může úspěšně vařit a jiné typy kapalných paliv, včetně petroleje, topného oleje atd.

Design se díky své jednoduchosti a spolehlivosti osvědčil.

Jeho hlavní výhodou je jednoduchost výroby. Ihned se zmiňuje o moudrosti, která říká, že "všechno je brilantní - jen". Kromě toho se na základě zpětné vazby ukázalo, že design je spolehlivý.

Obsah

 • Zásada činnosti
 • Výkresy a sestavy (video 1)
 • Výkresy a sestavy (video 2)
 • Výkresy a schémata
 • Kreslení a kreslení na videu
 • Tipy pro použití
 • Bezpečnostní zásady
 • \ t
 • Kotel na ohřev vody při zpracování (video)
 • Kamna a kamna a zdroje: video

Pece na pece se snadno manipulují. Snadno se zapálí - rychle a jednoduše bliká, dokonce i v zimě se můžete držet během několika minut. Podporovatspalování v peci nepotřebuje elektřinu. Zdá se však, že podobný design dokáže prakticky vlastnit každý vlastník garáže a zde se nevyžaduje speciální kvalifikace. Pro vytvoření takového návrhu nebude potřeba žádné složité zařízení nebo drahé materiály.

Zásada činnosti?

Na detailním obrázku můžete vidět zařízení a instalaci samotné pece

.

Pec je instalována na rovném povrchu. Pro pec je vyžadován systém pro odstraňování produktů spalování plynu přicházejícího ze zařízení mimo prostory

.

Princip pece, poněkud připomínající práci konvenční pájecí lampy. Celý systém se skládá z dvojice trubek spojených potrubím, pro přívod dalšího vzduchu. Olej se nalije do spodní nádrže, kde v horních vrstvách, v procesu ohřevu, tvoří koncentrované olejové páry.

Dvojice olejů je dodávána v trubce perforované po celém povrchu, kde se mísí se vzduchem, kde zapadají a vstupují do druhé nádrže, sloužící jako post-spalovací motor. Ve druhé nádrži páry spalují a spaliny se vypařují komínem.

Konstrukce pece je znázorněna na výkresech. Může být také upraven změnou dílů v závislosti na tom, jaké materiály máte na svém místě nebo na konkrétních úkolech.

Kreslení a montáž (video 1)?

Kreslení a kreslení (Video 2)?

Připojení částí pece se provádí běžným obloukovým svařováním. Vyrobit pecbude správné použít ocel velké tloušťky. Tím se výrazně prodlouží životnost jeho provozu, protože během provozu pece jsou části ohřívány.

Výkresy a okruhy?

Detailní návrh pece na odpadním oleji

Kreslení a kreslení na videu?

Tipy pro použití?

Nejlepší je umístit pec do místnosti tak, aby byl volný přístup k přívodu vzduchu a nalití oleje (jiné kapalné palivo). Je důležité, aby základna, na kterou dáte kamna, byla vyrobena z nehořlavého materiálu. Z požadavků na kouřovod je třeba vzít v úvahu, že jeho vnitřní průměr by neměl být menší než 100 mm. Poslední část komínové trubky je umístěna svisle - měla by být nejméně 4 m dlouhá a ještě lépe 5-6 m.

Před summitem v nádrži je nutné naplnit asi 2-3 litry oleje. Pro urychlení rychlosti přidejme polovinu sklenice speciální kapaliny pro zapálení (petrolej nebo palivo z kamen). Svař je svařen z papíru, který je dobře uniklý zápalnou kapalinou. Jedle je spálena a jemně umístěna do otvoru palivové nádrže. Otvor musí být zakryt uzávěrem, přičemž musí být ponechána mezera 2-3 cm.

O několik minut později se máslo v nádrži začne vařit a vytvářet páru - kamna pak vstoupí do provozního režimu. Je možné roztavit hrubou a nehořlavou kapalinu, ale bude vyžadovat více času a více obloženímnožství papíru. Přidání tolik oleje, kolik potřebujete v troubě, může být provedeno správně při práci. Intenzitu spalování lze nastavit pomocí mezerového ventilu. Optimum je považováno za mezeru 1-1,5 cm Správně zvolený režim provozu zajistí maximální plné spalování oleje, a proto poskytne nejvyšší účinnost. Správný provoz kamen lze posuzovat v nepřítomnosti (nebo dostupnosti) sacího potrubí sazí. Když trouba začne kouřit, je nutné ji trochu zakrýt.

Důležité : Je třeba mít na paměti, že pec nepřestává pracovat, dokud palivo zcela nespálí. Pokud je to nutné, k hašení trouby, neplňte ji vodou, a pokud se nemůžete dočkat, až ohniště skončí z nějakého důvodu, udržujte malý hasicí přístroj po ruce pro tento účel a použijte ho k hašení pece.

Zásady bezpečnosti?

 • Jako palivo V takové konstrukci pece nelze použít žádné hořlavé kapaliny. To platí pro benzín, aceton, atd. Kamna jsou opravdu schopná pracovat na různých typech olejů, ale to musí být nutně olej, ale nic jiného.
 • Neumísťujte troubu do silného proudu.
 • Neumísťujte hořlavé předměty do blízkosti kamen.
 • Prostor v okruhu nejméně půl metru od kamen musí být vždy ponechán volný.
 • Nepoužívejte troubu, pokud v ní zjistíte zjevné závady, pokud je porušena těsnost komína.
 • Troubu nenechávejte dlouho bez dozoru.
 • V oleji, který budete používat v troubě,v žádném případě by neměla být voda!
 • Vodní kotel na zpracování (video)?

  Na základě výše uvedeného návrhu již byly vytvořeny topné kotle. Jejich vzhled umožňuje použití kamen mimo vytápěcí místnost. Nebo vytápět několik míst najednou.

  Maximální zahřívaná část pece je její horní komora. Můžete integrovat cívku nebo instalovat nádrž pro připojení pece k topnému systému. Existují různé možnosti, kdy se pec na odpadním oleji používá jako speciální konzola pro stávající zařízení, která pracují na jiném typu paliva.

  Informace o napojení na vodní okruh lze nalézt v samostatném článku. A ještě jednodušší - na videu:

  Kamna budou ohřívat a napájet: video?