Pečení stromových žihadel: srovnávací přehled různých způsobů

Stravování stromů ve vlastní oblasti se zpravidla provádí ve třech fázích. Nejprve se provádí ořezávání stromů, pak se odřízne kmen a pak se pařez odstraní kořeny. Existuje mnoho způsobů, jak zabít pařezy, až k použití výbušných technologií, ale pojďme se nyní hovořit o těch možnostech, které nejsou vhodné pro velké staveniště, ale pro obyčejný venkovský dům a ve prospěch obyčejných lidí - například my a vás.

Obsah
 1. Obsah
 2. Varianta # 1 - mechanizované metody
 3. Odstranění pachů pomocí zemního zařízení
 4. Zakořenění pomocí drtiče pahýlů
 5. Varianta # 2 - ruční metody
 6. Kořenový žaludek používající naviják
 7. Odstraňování pahýlů šrotem
 8. Varianta č. 3 - použití speciální chemie
 9. Použití dusičnanu sodného nebo draselného
 10. \ t
 11. Použití močoviny
 12. Souhrn

Obsah

 • Varianta č. 1 - mechanizované metody
  • Odstranění pahýlů pomocí výkopových strojů
  • \ t
  • Kořen používající drtič pahýlů
  • \ t
 • Varianta č. 2 - ruční metody
  • Kořenový žaludek pomocí navijáku
  • Odstraňování pahýlů šrotem
 • Varianta č. 3 - použití speciální chemie
  • Použití dusičnanu sodného nebo draselného
  • \ t
  • Použití močoviny
 • Souhrn

Všechny metody ničení stromu jsou rozděleny na mechanizované, ruční a chemické. Jinými slovy, abyChcete-li se zbavit ošuntělý dřevěný čip, budete buď muset použít speciální (často drahé) techniky, nebo použít chemikálie, nebo jednat ručně, což není vždy efektivní a vyžaduje obrovské fyzické úsilí.

Varianta č. 1 - mechanizované metody

Odstranění pachů pomocí zemního zařízení

\ t

Je to velký, i když poměrně nákladný způsob, jak zaručit bodnutí jakékoli velikosti v nejbližší možné době. Aby se však auto mohlo dostat do práce, je nutné zajistit dostatek volného prostoru, a to, pokud souhlasíte, je velmi obtížné, pokud je pozemek malý. Kromě toho, mechanismy s vlastním pohonem silně poškozují povrch půdy, takže pokud jsou na místě své práce, například trávník, pak bude zcela zničena.

Došli bychom k závěru, že je lepší provádět bodnutí pařezů pomocí těžkého zařízení, pokud jste si koupili prázdný pozemek pro stavbu. Pak nemůžete přežít celistvost záhonů a auta budou nasazena.

Zubní kartáčky s rypadlem

\ t

Kořen používající drtič pahýlů

\ t

Tato metoda je založena na použití speciálního ručního nástroje - drtiče pahýlů (řezačky na pne), který je podstatně menší než jakýkoli buldozer a rypadlo, takže může být použit na části jakékoliv velikosti. Na moderním trhu existuje mnoho organizací, které mají v arzenálu za následek zkažené pahýly, které mají tuto zázračnou techniku, takže problémy s pozváníOdborníci v této části by ve vás neměli vznikat.

Práce drtiče pahýlů má za následek mletí dřevěného materiálu. Jinými slovy, tento nástroj ohýbá vrstvu pařezu a mění ho na svazek pilin. Kromě toho nástroj také ohýbá řezačku a také 20-30 cm podzemní části pařezu, takže můžete okamžitě zaujmout území bývalého stromového města nebo záhonu.

Odstranění pahýlů pomocí řezaček - drtič pne

\ t

Varianta č. 2 - ruční metody

Kořenové žihadlo s použitím navijáku

Specifika použití navijáku spočívá v tom, že je mnohem účinnější než zvládání pahýlů s dostatečnou výškou. Pokud tedy budete pro tento druh práce používat naviják, nepřeřezávejte zbytečný strom úplně, ponechte hlaveň alespoň 1 m vysokou. Není to nutné, jednoduše tak, abyste výrazně usnadnili práci. Nevýhodou této možnosti je, že s trvalým velkým stromem se naviják nemusí vyrovnat.

Aby se odstranil pahýl, kromě navijáku s úsilím nejméně 3 tuny, budete také potřebovat páku, lopatu, sekeru, nůž, silné lano. Za prvé, zbytečné pařezy jsou vyraženy rýčem ve vzdálenosti 0,5-1,5 m, prohloubení až do odhalení kořenů. Je třeba je řezat nebo ořezávat nožem. Pak naviják upevněte na základnu sloupu nebo na blízký strom, ze kterého můžete získat pahýl, který je vystaven povětrnostním vlivům. Lano je připevněno k zbytečnému pahýlu tak vysoko, jak je to možné, a pak pod ním (z navijáku) je dřevěnépařez Nyní můžete naviják zvládnout - pahýl spolu s kořeny musí spadnout.

Věž navijáku

\ t

Odstraňování pahýlů šrotem

To je nejpracovnější a méně efektivní způsob, který je vhodný pouze pro hroty s malým průměrem. Za tímto účelem se nejprve rýha válí kolem pařezu a odkrývá kořeny. Tyto kořeny je třeba rozřezat a postupně naklápět pahýl šrotem, zcela jej odstranit ze země.

Kořenové žihadlo ručně

Varianta # 3 - použití speciální chemie

Metody s použitím chemických činidel fungují hladce na pařezu jakékoli velikosti, avšak pro úplný výsledek by měla být poměrně dlouhá doba: od 1 do 3 let.

73) Použití dusičnanu sodného nebo draselného\ t

K odstranění pahýlu tímto způsobem se na podzim vyvrtá několik vrtných otvorů, ve kterých je dusičnan naplněn. Potom se do otvorů nalije voda nebo se dobře vypije a smaže se v celofánu. Následující jaro se pařezy otevřou a spálí, zatímco dřevo, které je nasáklé ledem, hoří velmi rychle s celou podzemní částí a zanechává za sebou jeden popel.

Použití močoviny

Močovina má úžasnou vlastnost - rozkládat s ní dřevo impregnované. Technologie této metody vypadá přesně stejně jako při použití dusičnanů, tj. Vrtání otvorů, do nich vniká močovina, pahýl je zabalen celofánem. V tomto případě není třeba nic spalovat - jen rok po pařezu nic nezůstane.

Shrnutí

Jakýkoli strom, který roste na spiknutí a potěší nás požehnaným stínem a lahodným ovocem, bohužel není věčný. Ale přijde den, kdy se stíny stanou příliš velkými, a ovoce nebo bobule jsou naopak málo a vůbec nejsou vkusné. Pak přichází potřeba zbavit se starého stromu, na jeho místo vysadit nového zeleného mazlíčka.

To jsou jen některé z metod pálení pahýlů - nejběžnější a vhodné pro malé příměstské oblasti. Každý z nich má tedy svá specifika, která si vyberete - rozhodnout se pro vás.

Viz články pro podobná témata:

 • Plánování a automatické zavlažování vlastníma rukama
 • Ovocné stromy a keře: přehled plemen a metody oříznutí
 • Vše o stromech a křovinách pro živé ploty
 • Vytvořte mixborder vlastníma rukama - vše o detailech
 • Formy korun - různé zahradní geometrie
 • Barevné řešení pro zahradu nebo všechny základy krajinného zbarvení