Pekingské zelí Gobelin: pěstování, péče a fotografie

Pekingské zelí Kelih bylo zavedeno v 90. letech minulého století ruskými chovateli a v roce 1997 vstoupilo do státního rejstříku. Je to průměrný stupeň, má dobré chuťové vlastnosti. Obeznámenost s charakteristikami hybridů pomůže zahradníkům vyhnout se chybám při pěstování kultury a sbírat bohatou úrodu.

Třída zelí Kelih

\ t
Obsah
 1. Obecný popis pekingského zelí Kelih
 2. Charakteristika odrůdy
 3. Výhody a nevýhody
 4. Vlastnosti agrotechniky
 5. Metoda pěstování pekingského zelí Kelih
 6. bez růže.
 7. Výsev semen do sazenic
 8. Péče o sazenice
 9. Transplantace v otevřeném terénu
 10. Péče o pekingské zelí Kelih
 11. Ochrana před škůdci
 12. Proč zelí šipka?

Obecný popis pekingského zelí Kelih

Odrůda Kelih, jak je vidět na fotografii, odkazuje na odrůdy zelných odrůd, to znamená, že rostlina tvoří z listů uzavřenou vidličku. Hybridní mid-life dosahuje plné zralosti po dobu 65-70 dnů, což umožňuje sklízet několik sklizní pro sezónu. Doporučuje se pro čerstvou spotřebu. Listy zelí Jemné, šťavnaté a příjemné chuti.

Vlastnosti odrůdy

\ t

Odrůdy zelí Pekingese Sklo je rostlina ve výšce do 65 cm, která tvoří od jemných listových desek protáhlý korek střední hustoty. Vnější rysy kultury:

 • tvar kokpitu je eliptický;
 • pomačkané listy, slaběPlátky, zvlněné na hranách, z vnějšku vidlice jsou natřeny světle zelenou barvou;
 • uvnitř hlavy je bílá, malá žlutá je přípustná;
 • žíly v dolní části listů jsou široké, bílé;
 • průměrná hmotnost plodu dosahuje 1,5-2 kg;
 • hustota vidlice je vyšší než průměr.

Výhody a nevýhody

U obalů se semeny uvádějí producenti, že tato odrůda je stabilní proti napadení. Ve skutečnosti, zelí sklo se šipkou, pokud je denní světlo dlouhé. Doporučuje se zasít buď na jaře, nebo na konci července - začátkem srpna.

K ochutnávkám kvalit zahradníků žádné nároky. Listy zelí jsou jemné, šťavnaté, s nenápadnou chutí. Hybrid je vhodný pro přípravu zeleninových salátů. Někteří ji používají pro marinování.

Kultura je poměrně rozmarná, pěstuje ji, zahradníci se musí zaměřit na ochranu před škůdci. Podle recenzí Tento hybrid se často vystaveny útokům slimáky a housenek a malé škůdcům - mšicím, bleší brouků a brukvovité chyb.

Kapusta makrela

\ t

Vlastnosti zemědělských strojů

\ t

Stupeň pekingského zelí Tráva se pěstuje dvěma způsoby: sazenicemi a bez semen. V každém případě je nutné předběžné ošetření semen dekontaminačním roztokem. To pomůže zabránit onemocnění zelí.

Metoda pěstování pekingského zelí Kelih bez růží

\ t

Při přímém výsevu do otevřeného terénu je nutné vyčkat na dobu, kdy se noční teplota nastaví nad značku +7 stupňů. Půda by měla býtBýt připraven na podzim, v něm kompost a humus a v případě potřeby vápno.

Pozor! Pekingské zelí roste špatně v kyselé půdě. V takových podmínkách je nemocná.

Ideální předchůdci Pekinki jsou:

 • rajčata;
 • brambory;
 • cibule;
 • mrkev;
 • řepa.

Semena se pokládají na 2-3 kousky v drážkách s hloubkou 1 cm v přírůstcích po 20-30 cm, mezi řadami ponechají 40-50 cm, po vzejití schodů se rostliny zředí a zanechají slibné sazenice ve studni. V budoucnu se pro normální vývoj sazenic zvyšuje oblast výživy.

Sazenice semen

\ t

Metoda pěstování zelí Gelch vám umožňuje získat sklizeň dříve, takže je populární mezi zahrádkáři, kteří žijí v oblastech středního pruhu. Před výsevem semena nutně podstoupí několik fází zpracování:

 • Kalibrace - přistávací materiál se umístí do pevného fyziologického roztoku po dobu 5 minut. Velká semena - nejlepší, s dobrým potenciálem, obvykle se usadí až na dno. Lehký a malý pop. Nepoužívají se pro přistání.
 • Dezinfekce v roztoku fytosporinu pro dekontaminaci.
 • Namočte do vody zahřáté na 50 stupňů, následované ochlazením.
 • Pekingské zelí špatně reaguje na transplantaci, takže je okamžitě nutné připravit oddělené nádrže pro setí. Ideální volbou budou rašelinové šálky. Je důležité připravit vhodný substrát pro pěstování sazenic - výživný, voňavý, s neutrální úrovní kyselosti. Jako složky se použije směs:

  • trávník;
  • kompost;
  • humus;
  • písek.

  Kompost

  Složky půdy se berou ve stejném poměru. Při pečení vařené půdy přidejte sklenici popela ze dřeva. Popel obsahuje minerály a detoxikuje škůdce. Půdní směs se doporučuje zbavit roztoku manganistanu draselného nebo zahřívat v peci na teplotu 200 ° C. Jedná se o nezbytné preventivní opatření, které pomáhá předcházet rozvoji chorob zelí.

  Připravený zvlhčený substrát se naplní kapacitou sedadel. V centru do hloubky 1 cm zásobníku 2-3 semena, v případě, ne-li všechny rostou. Poháry jsou potaženy potravinovou fólií. Jakmile se povrch půdy jeví jako jemné výhonky, je odstraněn.

  Péče o sazenice

  \ t

  Mladé rostliny potřebují odbornou péči. Poháry s sazenicemi jsou přeneseny na chladné, dobře osvětlené místo. Teplota v místnosti během dne by neměla překročit značku +15 stupňů - v teplých sazenicích jsou extrahovány.

  Je důležité pravidelně navlhčovat substrát v brýlích, aby se zabránilo sušení. Nadměrné zalévání je také škodlivé - hrozí hnijící kořeny. Seamounts chrání před přímými slunečními paprsky, ale neztrácejí světlo. V případě potřeby jsou osvětleny zářivkou. Optimální délka světelného dne je 9-10 hodin.

  10-12 dní po vzniku schodišť jsou odstraněny další rostliny ze splaškové kanalizace a ponechány pouze ty nejrozvinutější. 2 týdny před plánovaným termínem výsadby ve městězačnou provádět na ulici, zvyklí na vnější podmínky. Ve stejném období jsou krmena jednorázovými minerálními hnojivy.

  Transplantace v otevřeném terénu

  Sazenice zelí Peking Gel je připraven k výsadbě na lůžku ve věku 25-30 dnů, za předpokladu, že na stoncích vznikly 4 stonky. V tomto případě by teplota vzduchu na ulici v noci neměla klesnout pod značku +8 stupňů. Ideální místo na místě pro tuto kulturu, která se nachází na slunci, a ne ve stínu.

  Jamky jsou uspořádány podle schématu 30x40 cm. Každý z nich přidává hrst popela a 20 g superfosfátu. Rostliny jsou vysazeny ve vlhké půdě přímo v přepážkách rašeliny, pohřbívají se na úrovni spodních listů. Ihned po výsadbě je zelí v prášku s popelem na ochranu proti hmyzu.

  Pozor! Zkušení zahradníci doporučují napnout malou síťovinu přes zelí. Ochrání rostliny před šneky, motýly a jinými škůdci. Tento úkryt nebrání pronikání slunečního světla a zalévání lze provést přímo skrze něj.

  Péče o pekingský květák Kielich

  Kultura vyžaduje pravidelné, ale mírné zalévání. Není možné, aby půda přetékala, může se proměnit ve vývoj hnijících procesů v kořenech nebo vést k plísňovým onemocněním rostlin. Ideální frekvence zavlažování - 1 krát týdně, s použitím 6-7 litrů vody pro každý keř.

  Další den, po zvlhčení lože, je nutné uvolnit půdu a odstranit plevele. Tvorba husté kůry na povrchu je nepřijatelná - kvůli tomukořenový systém nedostává dostatek kyslíku. Sazenice zelí Kielh krmení 10 dní po transplantaci do otevřeného půdního organického hnojiva (1 litr pod keřem):

  • zředěnou vodu infuzí krávy v koncentraci 10%;
  • roztokem transplantovaného ptačího kapkoviště vařeného v poměru 1:10.

  Během tvorby vaječníku je pekingské zelí krmeno roztokem kyseliny borité, který postřikuje nadzemní část. Lék se připraví - 2 g látky se rozpustí v 1 litru teplé vody a výsledný koncentrát se při teplotě místnosti zředí v 9 litrech vody.

  Ochrana před škůdci

  Gorodniks, který ihned po převedení zelí na lůžko pokrývaly mřížku, pravděpodobně nebude čelit problému invaze hmyzu. Další vůle musí být připravena - mladí buši budou zahrnovat trosky:

  • hlemýždi;
  • motýli;
  • mšice;
  • štěnice obecná;
  • zelné mouchy.

  Ochrana vykládek před napadením hmyzem může být prováděna pomocí lidových prostředků. Gurmáni používají různá řešení pro postřik pekingského zelí:

  Mírný mýdlový roztok

  • octová;
  • amoniak;
  • na základě valeriánu;
  • je mýdlové.

  Pozor! Při ošetřování rostlin kapalnými směsmi je hlavní pozornost věnována spodní straně listového listu. Tam tam žijí housenkové housenky a malý létající a plazivý hmyz.

  Je velmi důležité bojovat proti škůdcům, protože jsou průkopníkem infekcí způsobujících nemoci v kultuře. Odvětšina zelí nemůže být uložena. Pekingské odrůdy zelí Kelih, stejně jako jiné rostliny z čeledi kříže, jsou náchylné k nemoci:

  • Keela. Houba ovlivňuje kořeny, což vede k tvorbě nepravidelných tvarů na nich. V důsledku toho je potrava narušena, což vede ke smrti sazenice.
  • Fusarium. Vyznačuje se žloutnutím keře a umírajících listů.
  • Černá skvrnitost. Pro toto onemocnění je charakteristický vzhled na destičkách destiček mnoha center nekrózy ve formě černých teček různých velikostí.
  • Slizniční a vaskulární bakterióza. Nemoci způsobené bakteriální infekcí. V obou případech vidlice začnou hníst a zakrývají sliznice. Když vaskulární bakterióza žíly, rostliny jsou zčernalé.

  Proč zelí šipka?

  Třída pekingského zelí Sklo jde na šipku, pokud délka světla přesáhne 10 hodin. Gurmáni doporučují zasadit ji brzy na jaře nebo blíže ke konci léta. Dalším důvodem pro střelbu je zima. Když teplota vzduchu klesne pod + 6 stupňů, květy zelí. V oblastech, kde není možné zajistit ideální podmínky pro pěstování čínského zelí, používají zahradníci dobře vybavené skleníky.

  Pěstování a péče o tuto plodinu nelze nazvat komplikovanou, ale zahradník potřebuje znát výhody odrůdy a jejích vlastností. Chyby v agrotechnice mohou vést ke smrti rostlin nebo k vyřazení, což znamená, že nebudou moci sklízet. Zelí Pekinskaya Kelihdržet se teplotního režimu a trvání světelného dne. Vyžaduje kvalitní péči, která zahrnuje mírné zavlažování, ochranu proti škůdcům, aplikaci hnojiv.