Penofol samolepicí

Obsah
 1. Reflexní izolace
 2. Obsah
 3. Co je to reflexní izolace?
 4. Typy přenosu tepla?
 5. Technické vlastnosti pěny?
 6. Charakteristiky samolepicí pěny?

Odrazová izolace

Penofol C se skládá z pěnového polyethylenu, potaženého na jedné straně hliníkovou fólií o tloušťce 14 μm, s další vrstvou lepidla

.

Na dnešním trhu je prezentován velký počet tzv. „Odráží izolaci“.

Většinou se jedná o napěněné polyethyleny s pokoveným PET filmem.

Obsah

 • Co je to reflexní izolace
 • Typy přestupu tepla
 • Technické vlastnosti pěny
 • \ t
 • Specifikace samolepicí pěny
 • \ t

Co je to reflexní izolace?

Pěna má dvě vrstvy - modrou a bílou

Pojďme si vyjasnit a odpovědět na otázku, co je takzvané. reflexní izolace, její užitečné vlastnosti a které výrobky by měly být v tepelných izolacích zdůrazňovány.

Penophole se nazývá reflexní izolace, jedná se o moderní, tenký, lehký a pružný materiál, na kterém vidíme metalizovaný brilantní povlak s vysokým odporem přenosu tepla. Díky nízkému koeficientu tepelné vodivosti základní vrstvy může tento materiál hrát roli tepelné izolace. Tloušťka pěny je malá - do 10 mm.

Typy přenosu tepla?

 • Tepelná vodivost materiálů - to je v podstatěpřenos vnitřní energie z více vytápěných těles (nebo jejich jednotlivých částí) na méně zahřáté. Tento proces se provádí chaoticky se pohybujícími částicemi těles (atomů, molekul, elektronů atd.).
 • Konvekce - proces přenosu tepla v kapalném, plynném nebo sypkém prostředí proudem hmoty (v tomto případě je to vzduch).
 • Tepelné záření (také nazývané záření) je proces přenosu energie přenášené z jednoho těla na druhé prostřednictvím elektromagnetických vln, ke kterému dochází v důsledku tepelné energie těchto těles. Tepelné záření je přenášeno do infračervené oblasti spektra. Každé vyhřívané těleso a zdroj tepelného záření. Podíl tepelného záření zahrnuje až 70% přenosu tepla v zimě a až 90% v teplém období. Reflexní izolace je zaměřena na zachování velmi tepla, které je emitováno při ohřevu prvků uvnitř areálu.
 • Technické vlastnosti pěny?

  Tato tepelná izolace má prakticky jedinečnou kvalitu tepelné a parotěsné bariéry s reflexním účinkem. Pěnová pěna z pěnového polyethylenu má tzv. Samozhášecí vlastnosti.
  V závislosti na technické specifikaci a stavebních normách se pěna používá s potaženým nebo na jedné nebo obou stranách vysoce kvalitního reflexního hliníku o tloušťce 14 mikronů.

  Vlastnosti samolepicí pěny?

  Jak jsme již pochopili, základem složení pěny je stejná pěna, na jedné straně je potažena tenkou vrstvou pěny.hliníková fólie (14 mikronů), na zadní straně má speciální samolepicí vrstvu.

  Tento materiál se používá pro vnitřní izolaci, jakož i pro jiné podobné účely: parotěsné zábrany, izolace proti hluku, nejen stěny, ale i podlahy, střechy.Taková pěna je vhodná pro zařízení pro tepelnou izolaci vzduchovodů a potrubí uvnitř areálu.

  Pěnový pěnový materiál se samovolným tvarováním má tepelnou vodivost 0,049 W /mK. Baleno v rolích. K dispozici jako pěna. Obvykle dvouvrstvá. Jedna z vrstev je modrá, druhá bílá.

  Tento typ tepelné izolace je považován za neškodný pro zdraví, jak se odráží v jeho certifikačních dokumentech.