Pěnový polystyren - univerzální ohřívač pro dům a úly

Pěnový polystyren (jedná se o pěnový polystyren, je to pěna) - ohřívač, který byl rozšířen ve stavebních pracích spojených se zařízením tepelné izolace.

Obsah

 • Pěnový polystyren a jeho typy
 • \ t
 • Jak dochází ke ztrátám tepla
 • Izolace budov
 • \ t
 • Výhody ohřívače
 • Oblast působnosti
   \ t
  • Stavba
  • Průmysl a podnikání
  • \ t
Obsah
 1. Pěnový polystyren a jeho typy
 2. Jak dochází ke ztrátám tepla
 3. Izolace budov
 4. Výhody topení
 5. Oblast působnosti
 6. \ t
 7. Stavba
 8. Průmysl a podnikání

Pěnový polystyren a jeho typy

\ t

Materiál se získává tavením syntetického polystyrenu s vodní párou a zemním plynem. Mražené pěnové kuličky se skládají z 98% vzduchu a pouze 2% polystyrenu. Hotový materiál se rozřeže na listy standardní velikosti.

Extrudovaná extrudovaná pěna z expandovaného polystyrenu. Jiná jeho jména jsou pěnový polystyrene techncolle (od jména výrobce), a penoplex. Je vyroben pěněním pod tlakem, zvýšená pevnost umožňuje použití extrudované izolace v nosných konstrukcích. Při výrobě hmotných kuliček, které nejsou navzájem spojeny v plochém plechu, se získá granulovaný pěnový polystyren - plášť z pěnových koulí o průměru do 8 mm

Vysoká popularita materiálu souvisí s jeho nízkou cenou, kombinovanou s vynikajícímitepelně izolační vlastnosti a snadná manipulace (dodávka, instalace). Podle statistik se 80% prací na izolaci provádí pomocí dvou typů syntetických ohřívačů - běžného a extrudovaného pěnového polystyrenu.

Jak velké vlastnosti pěnového polystyrenu zateplení a jaký účinek lze dosáhnout při zahřívání tímto materiálem?

Jak dochází ke ztrátám tepla

Skutečnost, že se teplo vydává doma, je známa již dlouhou dobu. Na jaře jsou cesty podél stěn před sněhem osvobozeny, půdní prostor domu je vždy teplejší než venkovní vzduch. Výše tepelných ztrát však bylo možné vidět pouze v polovině 20. století. Byly použity přístroje pro měření tepelných toků - termokamery - začaly určovat a odrážet velikost tepelného infračerveného záření. Nárůst nákladů na teplonosné látky, rostoucí náklady na vytápění byly doplněny ohromujícími obrazy, ve kterých byly budovy fotografovány v infračerveném záření, kde byly jasně viditelné obrysy teplého pozadí budov.

Americký termální průzkum území SSSR z vesmíru ukázal obecný teplotní záře obytných budov, které na pozadí izolovaných evropských domů působily dojmem ohřevu vzduchu.

Podle termokamer se asi 40-50% tepelných ztrát vyskytuje přes okenní otvory a 20-30% ztracených stěnami a stavebními spáry. Další ztráty jsou na střeše a větrání.

Izolace budov

\ t

Snížení tepelných ztrát stěnami domu je dosaženo jejich izolací. MíčJe lepší instalovat ohřívač z vnějšku vytápěné místnosti, aby se nulový bod posunul z nosné stěny do tepelného izolátoru.

Seznam použitých topidel obsahuje přírodní a syntetické materiály. Plstěná, pálková a příze (přírodní), minerální vlna, skleněná vlákna a pěna (umělá). Pěnová izolace z pěnového polystyrenu patří mezi nejoblíbenější na trhu. Jaké jsou výhody izolace s tímto materiálem?

Výhody ohřívače

Tepelná vodivost pěnového polystyrenu(0,037-0,043 W /m * ° C) poskytuje tepelnou izolaci vyšší než tepelná izolace minerální vlny (0,046 W /m * ° С), 4krát lepší než dřevo

. , 18 W /m * ° C), 8 krát vyšší než suchý pěnový beton a 20krát - cihlová zeď.

Dostupnost . Pěnoplast za cenu dostupnou prakticky každému majiteli domu. Cena plechů závisí na tloušťce, nejlépe na polystyrénových vlastnostech z extrudovaných pěnových polystyrenů patřících k plechům o velké tloušťce (8 - 10 cm).

Technologie . Desky tepelného izolátoru váží tak málo, že mohou být neseny větrem. Proto může topné těleso instalovat jedna osoba. Při výškových pracích umožňuje malá hmotnost tepelně izolačního materiálu tepelnou izolaci ve výšce 7., 9. nebo 14. patra. Deska je snadno řezatelná pilou, možná tvarovanou pilou požadovaného tvaru. Pro posílení ohřívače na zdi používá lepidlo pro pěnový polystyren a další klipy, "deštníky". Všechny uvedené operace jsou technologicky jednoduché, nevyžadují drahé zařízení nebovysoce kvalifikovaného pracovníka a v případě potřeby lze provádět nezávisle.

Oblast působnosti

\ t

Stavebnictví

Montáž na stěnu . Nehybné bednění z expandovaného polystyrenu urychluje stavbu. Formy pro lití betonu (bloky) jsou vyrobeny z materiálu ohřívače. Výsledný design se vyznačuje dobrou tepelnou izolací, technologickým a praktickým provozem, který umožňuje použití bloků z pěnového polystyrenu jako teplé, neodstranitelné formy. Ponořené bednění je teplejší než dřevo, silnější cihlová zeď a levnější pórobeton.

Tepelná izolace základů- zabraňuje zamrznutí základu, neumožňuje vznik mikrotrhlin a zvyšuje životnost budovy.

Tepelná izolace podlah . Často se používá v teplých podlahách, kde povrch podlahy slouží jako radiátor, vyzařuje teplo a vytápí místnost. Pěnový polystyren pro teplou podlahu dává možnost omezit údržbu tepla v zemi nebo v suterénu. Izolace podlahy pěnovým polystyrenem navíc působí jako vibrační a zvuková izolace topného systému podlahy, pro tento účel se používají desky s výklenky pro pokládku prvků topení.

Tepelná izolace stěn a fasád . Vedeno externě i uvnitř budovy. Zahřívání zdí z vnějšku (fasády) více než uvnitř. Výsledkem je vícevrstvá struktura skládající se z nosné stěny (cihla, rakushnyak, beton, saman), vrstva ohřívače a ochranný kryt (omítka nebo plášť). Izolace fasádPěnový polystyren bude vyžadovat dodatečné náklady. Povinná ochrana topného tělesa je provedena obkladem, obkladovými cihlami nebo "kožichem". Zahřívání střechy. Stropní deska z pěnového polystyrenu díky malé hmotnosti se snadno instaluje na krokvy pod střechy střechy, nedává dodatečné zatížení stěn.

Tepelná izolace inženýrských komunikací- přívod vody, kanalizace, komunikační kabel, umožňuje snížit hloubku pokládky, čímž se snižují náklady na pokládku vody nebo kabelů.

Silnice, železnice, dráhové dráhy - pěnové polystyrénové desky se instalují pod kryt, který je odděluje od zamrzlé půdy, což zvyšuje trvanlivost sledovaných silnic.

Nejvšestrannější, vhodné pro všechny druhy izolací je "psb 25".

Průmysl a podnikání

\ t

Včelařství. Pěnové polystyrénové nosníkymají řadu výhod: tepelnou kapacitu (ochrana před zimním chladem a letním teplem), lehkou konstrukci (důležitou pro mobilní včelařství), dostupnou (levnější než dřevo). V některých podnicích je organizována výroba pěnových úlů. Zajímavým kombinačním řešením bude dřevěný úl s izolační vrstvou z pěny, která je umístěna mezi vnější a vnitřní vrstvou dřevěných desek. Tento důkaz má přirozený povrch stromu a zároveň chrání rodinu před mrazem -30-40C.

Balení . Prakticky každý moderní obal obsahuje pěnové plastové díly. Skleněné a keramické výrobky, léčivéampule, krabice se spotřebiči (notebook, pračka, TV). Pěnoplast pro balení je proveden s prohlubněmi, které opakují formu předmětu. Těsnicí hmota neumožňuje, aby se produkt pohyboval na obalu, který jej chrání před možným nárazem. Také pěna izoluje produkty podléhající rychlé zkáze během přepravy.

Odpisy . Pěnoplast je umístěn na vnitřním povrchu přileb, jízdních kol, lyžařských přileb atd.

Plnivo . Vyhřívané granule se používají jako výplně měkkých hraček a nábytku.

Účinnost použití izolace z pěny pro izolaci je potvrzena řadou pozitivních recenzí. Při aplikaci extrudované pěny na základě zpětné vazby vytvořila spolehlivější a trvanlivější tepelnou izolaci, která se obecně vyplatí nafouknutou cenou. Přítomnost sporů o použitelnosti a propustnosti vzduchu z pěnového syntetického materiálu pouze potvrzuje skutečnost, že se používají pěnové plasty. Izolují vše, co vyžaduje izolaci, umístění ohřívače - prakticky v jakémkoliv přístupném místě.