Pěstování zelí s kvasnicemi v otevřeném terénu

Dobrá sklizeň zelí je snem každého zahradníka. Tato podmanivá zelenina vyžaduje pečlivou péči, pravidelné zavlažování a pravidelné krmení. Jeden způsob, jak dostat velké sukulentní swaddlers je oplodnit rostliny s kvasinkami. Tento lidový lék pomáhá rostlině brát z půdy všechny nezbytné pro intenzivní růst a zároveň je šetrný k životnímu prostředí a bezpečný.

Kvasinky pro dobrou sklizeň zelí

\ t
Obsah
 1. Výhody kvasinkového zelí
 2. \ t
 3. Obecná doporučení pro použití směsí kvasinek
 4. \ t
 5. Recept na zelí na bázi kvasinek
 6. Suché droždí
 7. Sýrové droždí
 8. Ostatní krmení zelí pomocí kvasinek
 9. \ t
 10. Popel ze dřeva
 11. Kyselina boritá
 12. Čističe brambor

Výhody výživy zelných kvasnic

\ t

Zavedení roztoku kvasinek do půdy může zvýšit jeho plodnost bez použití chemických hnojiv. Vyrobení kvasnic v otevřeném terénu je nutné jen několikrát v sezóně, což zlepší kvalitu plodin:

 • zvýší odolnost zelí vůči chorobám;
 • zlepší chuť a zvýší šťavnaté zelné listy;
 • urychlit růst zeleniny;
 • vám pomůže získat velké husté řádky.

Kapusta kvasinek není jediným populárním prostředkem zvyšování výnosu. To může být kombinováno s popelem, sodou nebo čpavkem, který bude produkovat trvale dobré výsledky.

ProOdpovědi na otázku, zda je možné zavlažovat zelné droždí, stojí za to analyzovat jejich účinek po vstupu do půdy. Složení krmiva pro kvasinky zahrnuje houby, které zvyšují rychlost rozkladu organické hmoty. Také výživa kvasinek je vynikajícím zdrojem bílkovin, který stimuluje růst zelí a jiných rostlinných plodin v zahradě. Po zavedení kvasinkové houby na lůžku zlepšuje mikroflóra a mladé rostliny dostávají více živin.

Obecná doporučení pro použití směsí kvasinek

\ t

Krmení kvasnic se provádí pouze po zahřátí půdy. Zavedení takového hnojiva brzy na jaře nepřinese žádný výsledek, protože kvasinky ve studené zemi budou nepřístupné. Je důležité neporušovat doporučené termíny: urychlit růst zelí a zvýšit odolnost vůči chorobám, stačí třikrát zalévat roztok kvasinek během vegetačního období. Taková hnojiva mohou být také použita při vykládání mladých keřů v půdě a při léčbě nemocí.

Důležité! Použití kvasinky řešení nevylučuje použití jiných hnojiv: kombinování různých typů hnojení, můžete získat největší účinek.

Recepty na kvasničné zelné hnojivo

\ t

Pro přípravu hnojiv lze použít suché nebo surové droždí, vhodné pro pečení pekárenských výrobků. Mohou být baleny v briketách nebo prodávány v práškové formě. Je důležité zkontrolovat, zda kvasinky neuplynulyvyčerpaný

Suché droždí

\ t

Suché droždí se v nedávné době objevily a rychle získaly popularitu. Jsou pohodlně skladovány a dávkovány, jsou vysoce aktivní. Mezi lidové recepty můžete najít několik možností vaření suchých kvasnic. Všechny jsou však založeny na následujícím receptu:

Jak suché droždí vypadá

 • 150 g kvasinek se rozpustí v 10 litrech teplé vody a přidá se 80 gramů cukru.
 • Nechte stát po dobu 3 hodin, aby se začaly kvasinky.
 • V roztoku přidejte dalších 20 litrů vody a nechte působit 48 hodin, poté můžete použít pro zalévání zelí.
 • Sýrové droždí

  \ t

  Při použití syrového droždí je nutné připravit 5 litrů teplé vody a 1 kg droždí (obvykle se prodává v balení po 100, 200, 500 gramech). Po rozpuštění kvasinek se roztok míchá po dobu 5 hodin, načež se přidá dalších 10 litrů vody. Připravené hnojivo je nutné uchovávat na chladném místě po dobu 3-5 dnů.

  Ostatní druhy zelí využívající droždí

  \ t

  Kombinace různých lidových prostředků pro hnojení zelí může zvýšit účinnost hnojení. Roztok kvasinek se často používá společně s popelem nebo kyselinou boritou.

  Popel ze dřeva

  Dřevo popílek nejen pomáhá zlepšovat kvalitu neutrální nebo kyselé půdy, ale také účinně bojuje proti mnoha škůdcům. Popel obsahuje fosfor, draslík, hořčík, síru a zinek, které zajišťují rychlý růst rostlin.

  Důležité!Ošetření rostlin z dřevního popela by mělo být prováděno ráno, dokud listy nejsou sušené rosou. Jinak před použitím popela posypte zelím vodou.

  Pro přípravu roztoku se 300 g popela propláchne horkou vodou a vaří se 30 minut. Poté by měl být hotový vývar napuštěn a dále zředěn 10 litry vody. Pro zlepšení přilnavosti roztoku při nástřiku se doporučuje přidat 40 gramů tekutého mýdla.

  Dřevo popílek také pomáhá rychle se zbavit hlemýžďů a hlemýžďů bez použití chemických léků: dostatek k rozptýlení suchého popela kolem řádků a přímo kolem stonků.

  Kyselina boritá

  V 5 litrech vody rozpusťte lžíci kvasinek, 30 gramů cukru, 2 gramy kyseliny askorbové (vitamin C) a hrst země. Roztok se míchá a refluxuje během dne. Pro zavlažování 1 litr hotové směsi přidejte do kbelíku s vodou, ve kterém je předběžně rozpuštěný popel nebo kyselina boritá v množství 5 gramů na 10 litrů. Toto řešení může postříkat zelí při pokládání pupenů, po odkvětu a při zrání plodů. Použití kyseliny borité urychluje asimilaci živin, normalizuje produkci dusíku a vede k vyšším výnosům.

  Odrůdy kyseliny borité

  \ t

  Čističe brambor

  \ t

  Čističe brambor jsou vynikajícím hnojivem pro mnoho rostlinných plodin. Pro zvýšení výnosu před výsadbou sazenic do půdy na dno studny, která je připravena o 10-15 cm hlouběji než obvykle,bramborová slupka je vyložena. Poté je sypána vrstvou zeminy a osázeným zelím. Kosti kůže mohou být také vykopány v blízkosti hlavní dutiny, a sami vyčistit trvat na teplé vodě změknout.

  Mastné léky na zelí se liší nejen osvědčenou účinností, ale také naprostou bezpečností. Hnojiva kvasnice - vynikající volba pro ty, kteří pěstují ekologicky šetrné zeleniny na svých stránkách a chtějí získat dobrou úrodu.