Plánování garáží - maximální pohodlí a komfort

Plánování garáží do značné míry závisí na jejich umístění ve vztahu k domu. Existují tři typy umístění garáže, a než se zamyslíte nad vnitřním plánováním, měli byste si vybrat jeden z nich.

Obsah
  1. Druhy garáží
  2. Obecné požadavky na garáže
  3. Plánování vnitřních garáží
  4. Výstavba dílny v garáži
  5. Pár slov o potřebném vybavení garáže

Druhy garáží

Existují tři typy garáží:

  • Vestavné
  • Vestavné
  • Samostatný

Vestavěná garáž je plánována spolu s domem. Může zabírat část prvního nebo suterénu. Nesporným plusem vestavěné garáže je, že pro vstup do ní nemusíte chodit do ulice. Vestavěná garáž je mnohem jednodušší vybavit, není třeba nastavit komunikaci v celém areálu (jako v případě samostatné stavby). To také umožňuje ušetřit na potrubí, kabeláže a potřebné vybavení.

Při navrhování vestavěné garáže je třeba vzít v úvahu skutečnost, že v obytné části budovy nad garáží by neměly být prostory, ve kterých obyvatelé tráví spoustu času, protože mohou vstupovat do par benzínu. Místo nad garáží nebo technickou místností. Ze stejného důvodu vyžaduje vestavěná garáž velmi silné nucené větrání.

Vestavěná garáž se staví po vybudování hlavní budovy.Často je také spojován s domem, takže všechny hlavní výhody tohoto typu garáže jsou stejné jako v předchozím, včetně těch, které se týkají komunikace. Existují dva problémy při výstavbě takových garáží - základ kombinace a výběru harmonicky kombinovaný s hlavním designovým domem.

Zpracování bytového domu, zejména v případě, že vyžaduje velké finanční investice, není nutné ve zpracování vnější garáže opakovat. Podívejte se na levnější materiály podobné barvy a podobné textury.

Jednotlivé garáže jsou zpravidla vzdáleny od hlavní budovy, se samostatným základem a samostatným vchodem. Taková garáž vyžaduje největší náklady všech těchto typů, ale nejrozmanitější v plánování. Pokud máte velké území pro výstavbu samostatné garáže, může být uspořádána uvnitř další technické místnosti, dílny, atd.

Pokud žijete v bytě na hranici města, určitě budete potřebovat garáž v garáži. Sotva tu jsou téměř žádná mistrovská díla. Garáž je obvykle pokoj se samostatným vchodem v garáži.

Obecné požadavky na garáže

\ t

Minimální vnitřní prostor prostoru pro automobily, na kterém se vozidlo může snadno přizpůsobit jakékoli značce, je přibližně 17 metrů čtverečních. K tomuto obrázku by měla být přidána dostupnost polic pro nářadí, pracoviště, dílnu, sklad atd. Dobrá ventilace - hlavní podmínkou pro garáž, ať už to může být, samostatněumístěný nebo vestavěný.

na úrovni podlahy v garáži by měla být 30-40 cm nad úrovní terénu pro instalaci přirozené proudění vody a zaplavení interferenční garáž déšť nebo voda z tajícího ledu. Vzhledem k tomu, podlaha je lepší použít cihly nebo betonové podlahy plniva.

Každá branka je garáž, ale ne v každém garážových vrat je volitelný, používá-li se stroj nemusí vyjíždět a dostat se do garáže potřeba. Jedná se o velmi užitečné konstrukční prvky, takže před výběrem garážové projekt, považují tento bod.

Plánování vnitřek garáže

Dvě hlavní Pravidla mít na paměti, pro motoristy, která se zabývá vnitřní dispozice garáže, ergonomii a pohodlí. Použijte Potřeby pro domácí stavební materiály a praktické umístit předměty tak, aby měli snadný přístup k nástrojům. opravy automobilů bude účinnější a méně času, pokud je stejný Vnitřní dispozice garáže bude váš spojenec. Foto Plánování garáž lze vidět níže.

Pracoviště lépe na druhém konci garáže, když garáž proniká, definuje ji mezi dvěma sloupky po stranách. To by mělo být kompaktní mini workshop, kde vše, co potřebujete, je na dosah ruky. Ve vaší garáží dílně by mělo být umístěno zařízení opravy, preventivní, tesařské a klempířské práce. Na zlepšení na pracovišti budou popsány níže ve zvláštní části.

v blízkosti pracovníchmísto by mělo umístit skříňku s policemi pro skladování tekutin - oleje, maziva, nemrznoucí kapaliny atd.

Jeden ze zajímavých tahů zabíjí dva zajíce, zařízení nad pracovištěm mohutných mezanin, na jejichž dně jsou vloženy lampy. To vám umožní snadno vyřešit problém s úspěšnou distribucí osvětlení a skladování objemných, zřídka používaných věcí. V mezipatře můžete uložit předměty, které nesouvisí s garáží - rybářské potřeby, stany, spací pytle a notoricky známé nebe. Nebudou odnášet užitečné a bez cenných míst ve skříních a policích podél zdí.

Na stěně mezi mezipatro a stůl lze umístit regály, které budou kloubové nástroje, nebo police pro jejich umístění. Stojan je pohodlný, protože nevede k hromadění obstrukčního světla můstku přes hlavu pracovní, kromě zavěšení na zdi nástroje jsou viditelné najednou, což vám umožní rychle dostat drážky potřebné a využít ji.

Vedle pracoviště musíte mít vývod, který bude poháněn elektrickým nářadím. Počet vývodů v garáži může být libovolný a může být umístěn na různých místech, ale zásuvka by měla být v blízkosti pracovní plochy. Když plánujete provádět elektřinu v garáži, přemýšlejte předem, takže později by nebylo obtížné umístit dílnu, přizpůsobit se umístění sousedního vývodu.

V blízkosti vchodu by měla být umístěna skříň, hlavní podmínky, pro které - malýšířka Ve skříni musí být dvě přihrádky, jedna z nich bude pracovní oděv, druhá, ve které jste přišli. Důvodem samostatného umístění je ochrana oděvu před náhodným kontaktem s nečistotami specifickými pro garáž.

Skříň může obsahovat mezaninu nebo spodní zásuvku pro uložení nezbytných a ne příliš potřebných věcí. Pokud zabíráte jakoukoliv oblast podél stěny skříňkou nebo jiným nábytkem, zkuste použít prostor nad ním maximálně.

Máte-li možnost vložit do garáže kanalizaci a vodovod, nešetřete a určitě ji využijte. Přítomnost umyvadla v garáži výrazně usnadňuje život jeho majitele a zajišťuje řádnou hygienu a do jisté míry zvyšuje požární bezpečnost garáže. Umyvadlo by mělo být umístěno nedaleko od vchodu do garáže. Nad ní umístěte malé police na čištění a detergenty.

Pokud garáž nemá výhody civilizace, stále má malou hygienickou oblast. Stěrače a kbelíky dejte do zdi, i když takové skromné ​​podmínky výrazně usnadní život, když budete potřebovat umýt ruce.

Vedle obráběcího stroje musíte umístit místo pro umístění hasicích prostředků. To je nezbytná podmínka pro všechny garáže, kontrola garážového dodržování požárních předpisů se kontroluje zejména při registraci práva na garáž. V garáži musí být nutně hasicí přístroj (vždy zkontrolujte jeho datum expirace), vědro, krabici s pískem, lopatu.

Výstavba dílny v garáži

Dílna může být vybavena v samostatné garáži,nebo ve stejném, ve kterém je vozidlo uloženo. Plánování domu s garáží zřídka zahrnuje pro tyto účely další inženýrské prostory, většina prostor je využívána pro potřeby obytné části domu. Pokud máte omezený prostor, umístěte pracovní prostor přímo do garáže v blízkosti vzdálené zdi.

Hlavní kus, který potřebujete k provedení většiny práce - stroj s úchyty. Pro provádění zámečnických operací je nejvhodnější průmyslová truhlářská lavička. Pokud nechcete být strašně rozptýlení, můžete si dobře udělat s pracovním stolem.

Optimální výška pracovního stolu - uprostřed palmy stojí osoba, která je blízko něj. Celkově je výška individuálně zvolena, a co je nejdůležitější, neměli byste při práci dělat zbytečnou fyzickou námahu. Při výrobě stroje vlastníma rukama používejte pevné pevné desky o tloušťce 4-5 sm.

Obrázek ukazuje standardní provedení univerzálního stroje. Délka je 1,5 m, šířka 60 cm. Pokud rozměry garáže nejsou povoleny, můžete vytvořit pracovní stůl a menší velikost.

Jak vidíte z obrázku, pracovní stůl se skládá ze dvou polovin, první práce se provádějí přímo, druhý, vzdálený, rozkládá potřebné nástroje. Okraj obráběcího stroje sousedící se stěnou musí být omezen stranou.

Podpěra stroje se používá k držení obrobku během hoblování. Jedná se o jednoduchou dřevěnou desku 10x20x2cm s jednostranným trojúhelníkem. Noha se nachází nedaleko levého okraje stolu a je připevněnato s hřebíky. Pokud jste strohaete nejširší část desky, spočívá v dlani končí v obstruhyvanyy okrajích je deska je vyřešen v trojúhelníkovém výstřihu doraz.

otvory vyvrtány po celé délce stolu v určité vzdálenosti od sebe navzájem. Je nutné mít k dispozici sadu otvorů pro kolíčky v různých výškách pro produkty různých velikostí. Kolíky jsou také zaměřit při řezání materiálu a dalších děl.

, aby se tabulka byla stabilní během provozu, je nastavena na silné nohy upevněné tyče. Hotová tabulka je pokryta lakem ve dvou vrstvách, měla by být tato procedura provést jednou za měsíc, aby se zabránilo tabulky z rozsyhannya.

hoblice je vyrobena, aby vám věrně sloužit po dlouhou dobu a neztratil svůj vzhled, musí být chráněna při práci. Z tohoto zpracovávaného materiálu umístěna pod tlustých desek, pájení a pro lepidlo nebo použít stojan.

Nespouštějte na pracovním stole, těžkou práci pro ně lepší použít železnou desku. Je vhodný zejména pro řezání tlustý drát.

Je-li prostor nedovoluje garáž Workbench kompletní sadu, mohou stavět verstalnuyu desku. Tato deska umístěna na stole a obvyklé volno po práci. Minimální délka a šířka desky 70h25sm a maximální 150h60. V verstalnoy deska používána jako boční doraz a otvory s kolíky nejsou vyrobeny.

Není to špatné, pokud je garáž je nainstalován naviják je určen k pohybu těžkých částí, například,motoru Samozřejmě, že všechny tyto úpravy jsou potřebné pouze pro motoristu, který má schopnosti samostatně opravovat a opravovat auto.

Pár slov o potřebném vybavení garáže

Jedním z sporných momentů je uspořádat vyhlídkovou jámu v soukromé garáži. Inspekční otvor vyžaduje velkou hydroizolaci, může se stát zdrojem vlhkosti v garáži. Pokud nemáte další výjezd a potřebujete pozorovací jámu, věnujte mu maximální pozornost. Stěny inspekční jámy by měly být položeny cihlově a betonovány. Rohy jámy by měly být upevněny kovovými rohy 5x5cm. V rozích můžete uzavřít víko, které zavírá otvor, když se nepoužívá. K víku můžete připevnit rukojeti nebo otvory jednoduše otevřít.

V některých případech musí být vozidlo zvedáno nad podlahu pomocí šle. Motoristé pro tento účel obvykle používají vše, co spadá pod paži - dřevěné nárazníky, cihly atd. Na trhu existují speciální průmyslové stánky, v těchto případech je to jejich nejracionálnější využití. Vozidlo bude bezpečně upevněno a riziko pádu vozu z podpěr je sníženo na nulu.

Garážová zařízení jsou užitečným nástrojem, brusicím strojem, vrtacím strojem a kompresorem. Kompresor se hodí, když potřebujete pneumatiky hustě a účinně pumpovat. Pokud nechcete koupit vrtačku, můžete ji postavit pomocí konvenčního elektrického vrtačky. Vrták na konzole je připevněn ke svislicityč tak, aby mohla být upevněna v jakékoli výšce od podlahy. Bar je opevněn ve stabilním stánku.

Plánování dvoupodlažního domu s garáží předpokládá dobrou ventilaci v garáži, avšak výfukové plyny při zahřívání vozidla, při odbavení a výstupu z garáže mohou stále vstupovat do areálu a pronikat do obytné části domu. Tam je zábavný, ale velmi efektivní způsob, jak řídit výfukových plynů z místnosti. Pro tento účel je použita plastová kanalizační trubka o délce asi 2 metry. Plastová trubka je umístěna na výfukové trubce a druhá končí v otevřených garážových dveřích.

Existuje několik jednoduchých vynálezů, které umožňují řádné parkování, zejména pro začínající řidiče. Aby nedošlo k montáži nárazníku do zadní části garáže, je třeba provést následující. Postavte se pod strop na laně staré pneumatiky tak, aby visel na úrovni nárazníku. Když řidič zjistí, že se pneumatika dotkla nárazníku, je čas stisknout brzdový pedál.