Plast pro koupelnové foto, instalace vlastními rukama

Je známo, že pro úpravu koupelny by měly být upřednostňovány výhradně materiály odolné vůči vlhkosti a vodě. A někteří dávají přednost dlaždicovým obkladům, ale neméně zajímavý a praktický materiál - plast.

Plast pro koupelnu- relativně nový, ale již poměrně běžně používaný zpracovatelský materiál. Mezi dalšími výhodami panelu tohoto druhu materiálu je řádově levnější než stejný dlaždice dlaždice. Současně se úspory projevují nejen v ceně samotného materiálu, ale i v placení práce. Je mnohem jednodušší instalovat plast, než dát dlaždice, a proto, kdo to může udělat sami, aniž by se uchýlil k pomoci kvalifikovaných odborníků, čímž se ušetří slušné množství peněz.

Plastový panel z PVC

Obsah
 1. Hlavní výhody plastových panelů:
 2. Příprava koupelny před zpracováním plastů
 3. Koupelna plast - co potřebujete k práci
 4. Priorita montáže panelů:
 5. Shrněme výsledky

Hlavní výhody plastových panelů:

 • Odolnost proti vlhkosti . Zpracování plastů je odolné vůči páře a vlhkosti, takže je ideální pro místnosti s vysokou vlhkostí (sprchy, toalety, vany atd.).
 • Lehkost . PVC panely mají relativně malou hmotnost, což značně zjednodušuje dodávku a instalaci.
 • Snadné použití . Jak již bylo zmíněno, každý domácí průvodce může nainstalovat plast, stejně snadno jako demontáž.
 • Není nutné žádné další zpracovánípovrchy před instalacíplast (což nelze vyloučit při dokončování stěn keramickými obklady).
 • Snadná péče . Čisté plastové povrchy nebudou speciální prací.

Jediná věc, kterou plast dává keramické dlaždici, je nestabilita mechanického poškození.

Předpokládá se, že plastové koupelnové panely vypadají příliš „oficiálně“. To je způsobeno tím, že mnoho kanceláří je plastových. Ale tento názor je falešný. Nyní mají plastové panely obrovský barevný rozsah a velký výběr textur (je zde plast "pod stromem", "mramor" atd.), Proto je dekorace koupelen plná originality a odrůdy.

Příprava koupelny před zpracováním plastů

Celý proces začíná čistěním povrchů z dřívějších nátěrů (barvy, omítky atd.), Prachu a nečistot. Současně nemůže být samotný povrch vyrovnán.

Aby se zabránilo tvorbě plísní mezi stěnami a PVC panely, musí být v lázni zajištěn správný výfuk, nebo, je-li extraktor slabý, dodatečně zakoupen s elektrickým ventilátorem.

Zkontrolujte, zda kapota pracuje efektivně, připojením běžného kusu papíru. Pokud kapota funguje dobře, pak list "ukotvit" do větrací mřížky a bude tam udržován vzduchem.

Dalším předchozím opatřením je pokrytí všech běžných povrchů speciálními antibakteriálními prostředky. Toto je děláno předejít vzhledu houby, která se objeví v teplých, výškových místnostechvlhkost, která má ve skutečnosti koupelnu.

Mírná houba nejenže narušuje vzhled místnosti, ale také voní. Plíseň má mimo jiné negativní vliv na lidské tělo.

Koupelna plast - co potřebujete k práci

Pro pokrytí místnosti plastem budete potřebovat následující vybavení:

 • Profil pro rám. Při vyrovnání povrchu je nejlepší použít profily z plastu nebo hliníku. Je lepší nepoužívat strom, protože špatně snáší přetečení (pod vlivem vlhkosti, může změnit svůj původní tvar, který může poškodit celistvost celého designu).
 • Šroubovák.
 • Samořezné šrouby.
 • Ruleta.
 • Připojte k ní sešívačku a sešívačky.
 • Výroba silikonu.

Ošetření by mělo začít od stropu. Pro montáž plastu na strop namontujte profilovou mřížku.

Pro podrobný koncept celého procesu můžete sledovat videa, která nabízejí četná staveniště.

Profil pro PVC panely

Priorita pro instalaci panelů:

 • Základní profil ve tvaru písmene P je položen na stěnu, ze které se začíná fólie.
 • Určete výšku stropu. Pokud jde o tuto úroveň, rámová konstrukce je připevněna ke stěně.
 • Bezrámové profily se upevňují ke stropu šrouby.
 • Při plánování následné instalace sofistiků je nutné prodloužit elektrický kabel uvnitř rámu.
 • První panel je také nastaven na počáteční profilpoté upevněte držáky k mřížce.
 • Každá následující montážní deska by měla zavřít montážní polohu před ní.
 • Finální pruh z plastu je nastaven na šířku a upevněn "tekutými hřebíky".

Když je výzdoba stropu již zcela dokončena, můžete dokončit dokončení stěn. Začněte s nastavením profilu. Vzdálenost by měla být 40 cm a profil by měl být kolmý ke směru plastových panelů.

Při manipulaci se sprchou by měla být upřednostňována vertikální poloha panelů. To umožní, aby kapky vlhkosti, které dopadly na ošetření, volně odtékaly, což výrazně sníží vlhkost v místnosti.

Vertikální uspořádání panelů je také vhodné pro majitele malých koupelen. To je dáno tím, že takto umístěné panely vizuálně zvětšují prostor a vytvářejí dojem vyšších zdí, než ve skutečnosti jsou.

Dalším krokem po nastavení je instalace prvního panelu. Je upevněn jednou stranou ke startovacímu profilu a druhá strana je sešívačka upevněna. Další práce je podobná jako při instalaci stropů.

Na konci povrchové úpravy by měly stěny připevnit podlahu k podlaze a stropu ke stropu. Aby se zlepšilo větrání, je vhodné dávat přednost speciálním soklům s mikrovlnami.

Poté by mělo být místo, kde bude instalováno instalatérské zařízení, ošetřeno speciálním tmelem a pak můžete těsnicí pásku utěsnit.

Způsob připevnění PVC panelu přímo k povrchu

Způsob upevnění PVC panelu na latě

Upevnění plastových panelů

\ t

Vyrovnání plastových panelů

Použití konečných profilů

Montáž vnitřních a vnějších úhlů bez použití dokončovacích profilů

Příslušenství pro montáž (profily)

\ t

Dokončete proces opravy instalací obrazovky pod vanu. Plastová podšívka může nebo nemusí kontrastovat s tónem celkového barevného schématu.

V těch koupelnách, které se nemohou pochlubit velkou plochou, je vhodnější instalovat neslyšící obrazovky, ale ty, které jsou vybaveny dveřmi. Tento krok vám umožní vytvořit další prostor pro koupelnu pro uložení různých věcí, aniž by zabíral místo v místnosti sám.

Shrňme výsledky

Koupelnový plastje skvělým materiálem pro manipulaci, zejména v případech, kdy je omezený rozpočet nebo netouží strávit spoustu času prací s keramickými obklady. Plastové panely se navíc montují velmi rychle a mohou plně zakrýt vanu za 2-3 dny. Každá domácí osoba, a to i bez odpovídajících zkušeností, bude schopna zvládnout koupelnové PVC panely individuálně.

V souladu se všemi pravidly a vlastnostmi zpracování můžete provádět opravy nejen rychle a snadno, ale také po dlouhou dobu.

Mnoho stránek má témata týkající se konstrukceškolení videa, která vám pomohou zvládnout opravy bez problémů. Najdete zde řešení mnoha problémů, které se mohou objevit v procesu montáže plastových panelů v koupelně.