Plastový septik pro venkovský dům nebo venkovský dům. Výběr a montáž septiku

Plastový septik je jedním z nejoblíbenějších typů místních čistíren odpadních vod. Mezi jeho výhody patří snadná instalace, trvanlivost a vysoká spolehlivost. Septik je v podstatě septik, který čistí odpadní vody pomocí obranných a životně důležitých funkcí různých typů anaerobních bakterií, tj. Pro svou činnost nevyžaduje elektřinu.

Z tohoto článku se naučíte, jak si vybrat plastový septik pro venkovský dům nebo venkovský dům a správně ho nastavit.

Obsah
 1. Požadovaný objem plastické septiky
 2. Typy plastových septiků
 3. Plasty z polyethylenu
 4. Polypropylenové septiky
 5. Sklolaminátové plasty
 6. Montáž plastových septiků
 7. Při instalaci plastové septiky
 8. se nejčastěji objevují chyby.

Požadovaný objem plastické septiky

Objem septiků se vypočítá na základě SNiP 2.04.03-85, aby se stanovil požadovaný objem pro kanalizaci soukromého domu:

 • Celkový odhadovaný objem se vypočítá takto: s objemem odpadních vod menším než 5 m3 za den - přítokem třikrát denně nebo více; Při objemu odpadní vody více než 5 m3 denně - 2,5 krát denně nebo více.
 • V průměru připadá na osobu asi 100-200 litrů denně.
 • Výpočet minimálního množství septiků na osobu V = 1 200 * 2,5 = 500 litrů a pro dvě osoby V = 2 x 200 * 2,5 = 1000 litrů.
 • Typy plastových septiků

  \ t

  V současné době k dispozici ke koupiSeptik, vyrobený z různých typů polymerů. Taková septiková nádrž je vhodnou alternativou k tradičnímu septiku z betonu. Plastová septik se doporučuje pro instalaci v domech, kde lidé žijí trvale a v chatkách.

  Spotřebitelé si dnes mohou koupit plastové stany pro dům nebo venkovský dům se třemi druhy materiálů:

  • sklolaminát;
  • polypropylen;
  • polyethylen.

  Nyní je třeba každý z nich podrobněji zvážit.

  septiky z polyethylenu

  \ t

  V obtížných podmínkách velmi dobře fungují modely, které jsou vyrobeny z odolného polyethylenu. Moderní modely takových septiků mohou pracovat jak s agresivním prostředím, tak s poměrně velkými teplotními rozdíly.

  Moderní technologie umožňují výrobu bezešvých modelů septiků, které mají stěny bránící tvorbě různých usazenin. Je také velmi důležité, aby septik mohl mít prakticky jakýkoliv tvar.

  Častěji polyetylenové septiky dávají vícevrstvé vrstvy ke zvýšení pevnosti jejich stěn, což značně zvýší délku jejich služeb. Rozsah provozních teplot pro polyetylenové septiky je -50 až +70 stupňů, takže mohou být použity prakticky v jakémkoliv klimatu.

  Polypropylenové septiky

  \ t

  Hustota polypropylenu je menší než hustota polyethylenu, má však větší odolnost proti oděru a trvanlivosti. Polypropylenový septik pro venkovský dům lze využít i na vyšší úrovniteplotu odpadní vody, protože je schopna odolat ohřevu na 140 stupňů. Navíc je velmi odolný proti koroznímu praskání. Polypropylenové plasty se díky těmto vlastnostem často používají tam, kde je největší agresivní prostředí, stejně jako pro úpravu průmyslových odpadních vod.

  Sklolaminátové plasty

  \ t

  Tento typ septiků je vyroben z materiálu na bázi pryskyřic. Aby se zvýšila pevnost stěn, přidává se k těmto materiálům během výrobního procesu skleněné vlákno.

  Taková septiková nádrž je kapacita rozdělená na články. Lze jej použít při práci v agresivním prostředí, protože sklolaminát není vůbec nakloněn korozi.

  Montáž plastových septiků

  \ t

  Plastové septiky pro chaty nebo venkovské domy mají poměrně malou hmotnost (přibližně 150–200 kg), což umožňuje ruční instalaci malé brigády složené ze 4–5 osob. Chcete-li to provést, měli byste nastavit kapacitu septik na palubě před studny, pak uvázat lana na montážní uši, a odstranění desky, jemně snížit septik na lanech v jámě.

  Během instalace septiku musí být dodrženy určité podmínky:

  • na dně jámy by měla být vrstva písku o tloušťce 15-20 cm, která by měla být vyrovnána s hladinou, nebo by měla být vytvořena betonová stěrka s rovným povrchem;
  • mezi povrchem septiku a stěnami jámy by měla zůstat přibližně 30 cm;
  • aby se zabránilo deformaci septiku pod tlakem zeminy, je nutné pokládat cihlovou zeď studny(v kulatém úseku septiku - 12 cm a v pravoúhlém - 25 cm);
  • je-li hladina podzemní vody nad dnem septiku, pak je nutné držet "podvazek" roztokem z pískoviště (1 díl cementu na 4 části písku). K tomu je třeba nalijeme kapacitu pod septik s vodou o 20 cm, pak roztok nalijte kolem 15 cm a opakujte tento postup, dokud nedosáhnete horního okraje septiku;
  • Je-li septik uložen do hloubky přesahující půl metru, doporučuje se nad ním instalovat železobetonovou podlahu;
  • Než začnete pohřbít septiku, musíte se ujistit, že všechny spoje potrubí a potrubí se septickou těsností jsou utěsněny.

  Při instalaci plastové septiky bylo provedeno pět nejběžnějších chyb

  Zde jsou považovány za nejčastější chyby, které jsou povoleny při instalaci plastové septiky, což může narušit celý systém:

 • Septik není připevněn k betonové desce. Septické chování v půdě lze srovnávat s plovákem a role dřezu hraje betonový podklad, který drží septik na svém místě a zabraňuje odtlakování, změnám ve svazích, odtoku vody do půdy a zastavení práce v celém systému.
 • Také septik může být ukotven upevněním na kotvy, které jsou upevněny v betonových betonových studnách.

 • Septik nebyl pískovaný ani pískově cementový. Takové tření je ochranný kryt, který neumožňuje kontakt s povrchem septiku a zamrzlou půdou,omrzlá zemina, septik nebude vytlačen ze země.
 • Pro septickou stěrku byl použit nebělený písek. Jsou-li v troskách velké zlomky, pak když je tlak na nich zmrzlý, jsou přitlačeny proti septiku, což může způsobit díry a praskliny.
 • Než začnete kropit septiku, musíte ji naplnit vodou, aby se zabránilo stlačování, které může způsobit díry a praskliny.

 • Objem septického triku je nedostatečný. Septik prochází řadou procesů čištění odpadních vod: biochemickým rozkladem a mechanickým srážením. Konečné čištění odtoku nastává za septikem a filtrem v půdě. Aby však odpadní vody, které prošly úplně všemi těmito procesy, vyžadovaly, aby mikroorganismy žijící v kanalizacích fungovaly přibližně měsíc. Čím větší je objem septiku, tím déle bude odtok, což znamená, že voda na výstupu bude čistší.
 • Čím větší je objem septikové nádrže, tím se čistič dostane do filtrační jímky, což znamená, že může být čištěn méně často. Je zakázáno vyrábět septik v objemu menším než je množství odpadu za tři dny.

 • Nedostatečná ventilace nebo porucha. Zápach metanu a sirovodíku, který vzniká během života bakterií, je nevyhnutelný. K odstranění tohoto zápachu je ventilátorový stojan. Musí být připojen přes potrubí se septikem.
 • Připravený plastový septik nebo venkovský dům je poměrně modernířešení pro odvodnění odpadních vod. Vzhledem k tomu, že se velmi snadno montuje, mnoho spotřebitelů používá tento způsob likvidace odpadních vod.