Plemeno jorkšírských prasat: popis vzhledu, péče

Jméno tohoto plemene je dáno stejným názvem kraje, který je v Anglii, ale to se stalo v století předtím. V roce 1851 bylo veřejnosti představeno plemeno jorkšírských prasat.

Obsah
 1. Historie původu
 2. Vlastnosti vzhledu
 3. Jak krmit?
 4. Co trpí prasata Yorkshire?
 5. Výhody a nevýhody
 6. Videa. Plemeno prasat Yorkshire

Historie původu

\ t

Žáci nového plemene patřili Josephu Toulovi a on se obrátil na chovatele zvířat, kteří mají zájem o prasata. Velké rozměry, v kombinaci s harmonickou strukturou těla, prakticky nenechali nikoho lhostejného k návštěvníkům výstavy. Prasata mají štíhlé, těsně přiléhající tělo, velkou velikost a zároveň nemá smysl, že zvířata jsou obézní.

Pro zemědělce, který chová nové plemeno, přivezla celý stát, který byl získán prodejem hospodářských zvířat. Po představení Yorkshire, mnoho lidí chtělo dostat takové domácí zvířata na jejich farmě.

Hlavní výhodou prasat jsou masné výrobky ve velkém množství a vynikající slanina. Je to maso, které patří do mramorového typu a má prvotřídní charakter. Zvířata se vyznačují stálostí v kombinaci s rychlým růstem. Zemědělci také přitahují skutečnost, že zvířata se dokonale přizpůsobují jakýmkoli životním podmínkám a není snadné krmení základny.

Vlastnosti vzhledu

Při srovnání velkých bělochůYorkshire s vietnamskými vyslobryuchi, pak rozdíl v článcích, a obecně ve vzhledu, bude velmi snadné si všimnout. Zvířata mají následující plemena:

 • hlava malé velikosti označuje světelný typ;
 • ušnice jsou velké;
 • tělo je protáhlé;
 • končetiny jsou krátké.

U velkých velikostí prasata mají sympatický a neagresivní charakter.

Nevýhody plemene lze připsat chladnému počasí. Pokud se předpokládá, že zvířata budou držet zvířata v klimatickém pásmu s drsnými podmínkami, pak bude nutné vybudovat teplé prase, kde bude yorkshiry spolehlivě chráněno před nízkými teplotami a chladnými větry. Na jihu čelí chovatelé dalším problémům. Z důvodu bílé kůže mohou zvířata trpět agresivním slunečním zářením. Stále existuje tendence přijímat nadváhu, což ovlivňuje kvalitu masných výrobků.

Jak krmit?

Podobně jako ostatní prasata vyžaduje i jorkšírsko dobře vyváženou stravu, která zahrnuje vysoce kvalitní krmiva, která mohou být použita v tak krátkém časovém období ke krmení zvířat s porážkovou hmotou a později vynikajícími masnými výrobky.

Zpravidla majitelé uvádějí tyto druhy krmiv:

 • koncentráty;
 • zelenina;
 • zelená hmota;
 • směs;
 • ovoce.

Průměrná hmotnost kojícího prasete je asi 1000 gramů a ve věku 60 dnů je osoba schopna získat hmotnost 20 kg až do 210 dnů více než 100 kg. Na každých 1000 gramů růstu se používá krmivo v množství 4,5 kg. Doba výkrmu začíná od 90 dnů,až do věku jednoho mládě váží asi 200 kg.

Účast na krmení selat může být již třetí den po vynoření. Za prvé a především, mléčná pšenice, kaše, vařené na něm, nahradit odstraněné mléko může být integrován. Od 7 dnů se vaří brambory a obiloviny.

Jeden den krmí jedno prase v množství 3 kg a dospělé prase asi 5 kg. Děloha krmí mláďata do 90 dnů a potom se mohou selata přepravovat do krmiva pro dospělá zvířata.

Pokud hovoříme o masovém a zeleninovém směru, v yorkshirském regionu to není stejné. Toto plemeno je lídrem v množství libového masa obsaženého v jatečně upraveném těle, průměrném denním přírůstku hmotnosti a reprodukčních vlastnostech. Dalším pozitivním rysem je přítomnost dobře vyvinutého mateřského instinktu u prasnic, který vám umožní získat dobrý mladý.

Co trpí prasata Yorkshire?

I přes vynikající imunitní systém mohou být příslušníci tohoto plemene vystaveni určitým onemocněním. Například v případě špatné diety nebo porušení podmínek udržování zvířat čelí zdravotním problémům žáků.

Většina prasat trpí křivicí nebo avitaminózou. Takové jevy se objevují v mládí v raném jaře. Aby se zabránilo onemocnění, zvířata distribuují větve smrku nebo bylinné mouky. A bude to užitečné jak pro selata, tak pro dospělé.

Na druhém místě je kožní onemocnění - vrchol, který se projevuje jako vyrážka skvrn na řiti, nohou, tváři. Mají tmavou barvu a sloužízdroj nepohodlí, způsobující těžké svědění. To vše může být doprovázeno vysokou teplotou.

Králíci léčí veterináři, kteří předepisují léky a vysvětlují, jak je používat. Je důležité vědět, že nemoc je nakažlivá, a proto při podezření na infekci je nutné rozdělit nemocné a zdravé zvíře.

Výhody a nevýhody

\ t

Stejně jako u všech ostatních plemen mají tito zástupci plusy i minusy. Mezi pozitivní stránky patří:

 • dobrá fyzikální data;
 • vynikající imunitní systém;
 • rychlé přizpůsobení životním podmínkám;
 • vynikající rychlost růstu;
 • lhostejnost ke krmné základně;
 • plodnost.

Mezi nedostatky chovatelů hospodářských zvířat v Yorkshire patří:

 • jemná kůže a nedostatečně vyvinuté štětiny nechrání zvířata před ultrafialovým zářením, a proto prasata často trpí spálením sluncem, zejména v jižních oblastech;
 • V případě podvýživy se objevuje nadváha, která ovlivňuje kvalitu jatečně upravených těl, doporučuje se, aby se s hospodářskými zvířaty zacházelo co nejpřísněji.

Video. Yorkshire plemeno prasat

\ t