Plnění pekingského zelí v otevřeném terénu: kdy ho vyčistit?

V domácích terénech je pekingské zelí spíše exotickým výrobkem. A tak mnoho zahradníků se bojí experimentovat s tím, preferring více známé ruské nebo holandské odrůdy. Mezitím pěstování pekinki v domácnosti nevyžaduje značné úsilí a speciální znalosti. Pokud se domníváte, kdy je nejlepší zasít semena a kdy odstranit pekingské zelí, pak pokud chcete sklízet úrodu z postele, může být dokonce dvakrát ročně.

Pekingské zelí v zahradě

Obsah
 1. Doba setí pekingského zelí
 2. Jak dvakrát ročně sklízet pekingské zelí?
 3. Krmení Pekinki pro rychlý růst
 4. Podmínky zrání odrůd v různých odrůdách
 5. Ruská velikost
 6. Sklenice
 7. Lyubasha
 8. Šanghaj
 9. Vlastnosti agrotechniky
 10. Metoda výsevu
 11. Bezproblémová cesta
 12. Doporučení pro sklizeň
 13. Jak skladovat pekingské zelí?

Čas zasít pekingské zelí

Pekingské zelí patří k raným odrůdám. V průměru, od setí semen v zemi k zrání volů trvá od 45 do 70 dnů. Abychom však získali lahodné, šťavnaté listy a velké řádky, je čas držet krok s načasováním a rysy setby.

Pekingese se pěstují několika způsoby. Někteří krajané sbírají po celý rok plodiny ze skleníků nebo obsahují vegetaci v krabicích na parapetu. Ostatní zahradníci zasévají semena přímo na lůžka.Každý způsob zahrnuje jeho nuance:

 • Prasnice zelí ve skleníku je povoleno od konce března do začátku podzimu. Sklizeň v tomto případě dozrává 1,5 měsíce.
 • V otevřeném terénu se doporučuje zasít semena buď na jaře nebo na podzim. V intervalu od 20. dubna do poslední dekády července, sedět je lepší držet, jako pro pekingské zelí, světelný den v této době je příliš dlouhý. Nadměrné množství světla podpoří rozvoj šípů a kvetoucí kultury.
 • Správný teplotní režim zařízení je 13-15 stupňů. Ale kultura nezmizí ani při nižších teplotách. I ve 4 stupních se semenáčky proráží semena a rostou. Rychlost růstu v takových podmínkách však bude snížena.

Pozor! Poslední bod je obzvláště důležitý. I když nízké teploty pečení a vydrží, ale pokud je mrazová oblast stále pravděpodobná, je lepší počkat na semeno zasít.

Při výsevu, jako v případě jiných druhů, je důležité přistupovat k výběru místa pod lůžky správně. Prasnice zelí na pozemku, kde rostly rajčata, brambory, luštěniny. Území kde ředkvičky, zelí a břízy rostly lépe se vyhnout.

Jak dvakrát ročně sklízet pekingské zelí?

Je-li to žádoucí a správná volba odrůd pekingského zelí může být zaseta dvakrát ročně. Výnos zeleniny navíc není snížen. Hlavní věc je vybrat správná data přistání, takže první sezení nebylo provedeno v chladném terénu a na druhém příkopu měli čas dozrát.

Všechny druhy pekingského zelí jsou rozděleny do tří typů:

 • Brzy měsíce Tento druh je připraven k čištění po 40 dnech po setí semen.
 • Střední třída. Vegetační období trvá 55-60 dnů.
 • Pozdní. Od okamžiku setí do sběrných hlav prochází 70-80 dní.
 • Ve většině regionů jsou pro výsadbu vybrány první dvě odrůdy, neboť obě prasnice spadají za příznivých podmínek. Pokud však na místě přijde jaro a na konci podzimu se objeví mrazy, je možné pěstovat a pěstovat odrůdy pozdního chovu.

  Po výběru odrůdy se první výsev provádí od 15. dubna do 20. dubna. Zároveň je nesmírně důležité sklízet úrodu včas, aby zelí nezačalo kvést, což vážně poškozuje chuť kultury. Po sklizni řádků se okamžitě zaseje druhá dávka semen. Obvykle se setí mezi 20. a 10. srpnem. To může být opožděno trochu, ale přistání by mělo být provedeno nejpozději do konce srpna. Jinak hlavy nemají dostatek času na zrání.

  Vedoucí pekingského zelí

  \ t

  Krmení pekinki pro rychlý růst

  \ t

  Za účelem urychlení růstu a rozvoje je nutné několikrát během sezóny nakrmit několik pekingských zelí. První obvaz se provádí dva týdny po setí semen nebo po výsadbě sazenic do otevřeného terénu. Jako hnojivo se používá jedno z následujících řešení:

  • Chov tekuté krávy. Pro každý litr vody vezměte asi 100 ml krávy a důkladně promíchejte.
  • Infuze založená na plevelech. Po odstranění zbytečné vegetace z města opatrněrozdrcený a položený v hlubokém kontejneru. Nalejte vodu na základě podílu 1 litru kapaliny na 200 g drceného plevele. Roztok se nechá stát po dobu 3 až 4 hodin.
  • Infuze na vrh kuřete. Jako účinné dusíkaté hnojivo je také vhodné suché kuřecí stelivo. V tomto případě se přidá suchá látka v množství 100 g podestýlky na 2 litry kapaliny.

  Kapalné hnojivo se nalije do bazální oblasti rychlostí 1 litr na keř. Bez ohledu na to, jaké hnojivo si vyberete, musíte ho několikrát aplikovat. Při jarním výsevu se semena oplodňují třikrát v intervalech 2 týdnů. Pokud byl výsev prováděn v létě, bude dostatek dvou krmiv.

  Zkušení obyvatelé v létě doporučují při pokládce dlážděných kostek ošetřovat keř s roztokem kyseliny borité. V množství 2 gramy takovéto prostředky přidejte v litru horké vody a důkladně promíchejte. Přidá se také 9 litrů studené vody. Výsledný roztok hojně postříká všechny keře.

  Podmínky zrání odrůd v různých odrůdách

  \ t

  Pekingské zelí dosud obsahuje několik odlišných odrůd a hybridů. Každý z nich tedy předpokládá individuální dobu zrání pro řádky.

  Ruská velikost

  Ruská dimenze je hybrid, který vyrostl v Rusku. Vegetativní doba kultivace je delší než u předchozí odrůdy. Kočky zcela zrají 3 měsíce po výsadbě zelí. Ale později, zralý hybrid kompenzuje jeho zásluhy:

  • velká hmotnost hlavy dosahuje 3,5-4 kg;
  • odolnost vůči nízkým teplotám;
  • křupavé a zároveň šťavnaté listy s příjemnou chutí.

  Sklenice

  Odrůda Kelih se vyznačuje průměrnou velikostí hlav a křupavými listy. Kachan má oválný tvar a vysokou hustotu. Listy přitom zůstávají šťavnaté i při dozrávání a těsně zavírají hlavu, což podporuje dlouhodobé skladování zeleniny.

  Jeskyně jsou tvořeny 65-70 dní po objevení prvního žebříku. Na konci vegetačního období jsou tyto kultury pečlivě sledovány, protože za dobrého počasí hlavy rychle začínají šípy a začínají kvést.

  Lyubasha

  Odrůda Liubasha je obzvláště žádána mezi krajany o chuť a příznivé vlastnosti. Ve žlutých vnitřních listech pece bylo obsaženo velké množství vitamínu C, minerálních prvků a živin. Ve středu rostou hlavy až 2,5 kg.

  Liubasha označuje odrůdy střední třídy. Zrání hlav v závislosti na povětrnostních podmínkách nastává za 55-70 dní po prvních sazenicích.

  Šanghaj

  Tato odrůda je jednou z nejoblíbenějších. Vyznačuje se velkými, širokými listy světle zelené barvy. Tato zelená má jemné jemné žíly a jemnou konzistenci. V průměru dosahuje cachan hmotnosti 1,3-1,5 kg.

  Třída zelí Šanghaj

  Podle splatnosti se odrůda považuje za průměrnou. Sklizeň můžete sklízet po 55-60 dnech po výsevu v zemi.

  Vlastnosti agrotechniky

  V závislosti na klimatických podmínkách regionu a výhodách pěstitele pekingského zelísazenice nebo bezsemenná metoda. Každý z nich má své výhody a vlastnosti.

  Metoda výsevu

  \ t Tato metoda kultivace vyžaduje více úsilí od dachy, ale zrání kultury probíhá mnohem dříve. Kromě toho se zahřáté sazenice snáze snášejí chladem a chorobami.

  Při pěstování sazenic se semena obvykle vysévají v posledních březnových dnech. Pokud se plánuje opětovné podání žádosti, pak se druhé přistání uskuteční nejpozději v poslední dekádě června.

  Osev vyžaduje určité podmínky:

  • osivo se provádí okamžitě v oddělených nádobách, protože zobrazení může negativně ovlivnit růst sazenic;
  • vysazují semena v půdě skládající se ze zeminy a rašeliny, smíchané ve stejném poměru;
  • před výsadbou semen, bohatou vodou a exhumací půdy;
  • semena se zmrazí do hloubky 1 cm;
  • po opětovném vysázení půdy opět sypané vodou.

  Po těchto okamžicích jsou po 2-3 dnech první kroky. V této době vyžadují sazenice zvláštní péči. Držte krabici s hrnci na poměrně lehkém místě, a pokud je světlo malé, jeho deficit je naplněn diodovými lampami.

  Zalévání rostlin jako sušení horní vrstvy půdy. Pokaždé, současně, opatrně spěchejte do půdy.

  Výsadba sazenic v otevřené půdě 25-30 dnů po výskytu prvních výhonků. Hlavním rysem zrání sazenic je přítomnost 4-6 plnohodnotných listů.

  Nezaznamenánometoda

  Hlavní výhodou této metody je nižší výdaje na síly a čas potřebný k pěstování kultury. V půdě se semena vysazují buď v období od 15. dubna do 20. dubna, nebo v prvních srpnových dnech.

  Pro setí je vybrána dobře osvětlená část. Doporučuje se dávat přednost těm půdám, kde se křížové květy během posledních 3 - 4 let nezvýšily.

  Proces výsevu se provádí takto:

 • Půda je vyrovnaná, vypuzená a hojně zalévaná vroucí vodou, v níž je rozpuštěn mangan.
 • Dále, ve vzdálenosti 30 cm od sebe a se stejnou šířkou řad kopání otvorů pod přistáním.
 • V každém výklenku nalijte směs humusu (1 litr plechovky) a popel (dvě lžíce).
 • Každá jamka po hnojení je napojena a nechá se prosakovat hluboko do půdy.
 • V jamkách nasypte semena, pokropte je na vrstvu zeminy v 1,5-2 cm a zároveň ponechte otvor v otvoru 3-4 cm, což zjednodušuje zavlažování.
 • Pro rychlejší zvlnění zárodků horní vrstvy pokryté filmem. Pod tímto krytem se sazenice objevují po 4-6 dnech od doby výsadby. Kromě toho vrstva filmu pomůže chránit plodiny před řadou škůdců, chrání před mrazem a silnými dešti.

  Zalévání sazenic a výsadbu sazenic v otevřeném terénu jednou týdně. Vezmeme-li to, usadíme se a zahřejeme na slunci, vodu. Zvlhčete půdu v ​​blízkosti kořene zelí a jemně stříkejte listy. Cvičte zavlažování lůžek pekingského zelí výlučně ve večerních hodinách.

  Zabránit útokům z křížového lesku aostatní škůdci lůžka hojně posypeme popelem ihned po výsevu semen a po určité době po vzniku sazenic. Pokud se hmyz stále dostává do rostlin, doporučuje se použít lidové prostředky nebo chemikálie Fitomerm, Fury, Kemiophos a další.

  Doporučení pro sklizeň

  Sklizeň zelí v Pekingu

  Je důležité zvolit správná data pro sklizeň zeleniny před časem zrání hlav. Zpravidla se tento okamžik vyskytuje, když jsou listy pekinki a kachanu již zcela utvořeny, ale šipka a květenství se ještě nezačaly objevovat.

  Listy na salátech nebo jiných pokrmech se při formování dlažebních kostek odříznou. Řez je až do velikosti 10-12 cm. A často to dělá zčásti a zanechává bod růstu. V tomto případě po chvíli opět roste. Nezapomeňte na jaře odříznout listy z hlavního keře, když jsou hlavy zasazeny blízko u sebe a narušují normální zavlažování a hnojení.

  Hlavy se čistí, pokud dozrávají zcela podle odrůdy. Hmotnost kokpitu by měla být nejméně 1,2 kg. Řez je téměř na hlavu hlavy, ale tak, aby nepoškodil krycí listy. Pokud je slanina znovu zasazena, sklizeň se sbírá na podzim před prvními mrazy.

  Důležité! Chcete-li vyčistit vybrat chladný chladný den. Po dobu 3-4 dnů před tím úplně zastavit zalévání rostlin. Kořeny vlevo v zemi jsou pečlivě odstraněny po špičkách.

  Jak skladovat pekingské zelí?

  Proces skladováníSklizená sklizeň má také své vlastní vlastnosti. Stojí za zmínku, že pro skladování jsou vhodné pouze hlavy, které byly zasety počátkem července. Pokud bylo zelí zasazeno uprostřed jara, je vhodné pouze pro čerstvou spotřebu.

  Sběratelé sbíraní na podzim jsou skladováni do konce prosince a neztrácejí svůj vzhled a chuťové vlastnosti. Měla by být dodržena následující pravidla:

  • pro skladování jsou vhodné pouze ti střelci, kteří nemají stopy zjevného poškození, hniloby nebo onemocnění;
  • opouští horní listy na hlavách;
  • každá vidlice je obalena potravinovou páskou nebo novinami;
  • teplota v místnosti by měla být 5-7 stupňů.

  Nápověda. S výhradou těchto podmínek se řezané hlavy skladují po dobu 3-3,5 měsíce.

  Pekingské zelí se široce používá při vaření. Zelenina je velmi oblíbená s dobrou chutí a vysokým obsahem stopových prvků, živin a vitamínů. Při pěstování kultury je důležité přesně vědět, kdy je nutné sklizeň. To umožní nejen sbírat řádky dříve, než ztratí chuť v důsledku kvetení, ale také získat dvě sklizně ve stejnou dobu v sezóně, vyzvednout správná data opakovaného setí semen.