Plnohodnotný meč vlastními rukama

Meč plný velikosti s vlastními rukama

Dat.vydání: 25-01-2014, 14:27

Chcete-li, aby meč s plnou velikostí nemusel mít svou vlastní kovárnu, stačí použít velmi jednoduchou technologii, která v tomto případě umožňuje vytvořit takový meč i pro nováčka.

Pro výrobu meče bude třeba dodat, že bude požadována ocel, stejně jako stroje a nástroje umožňující zpracování kovů.

Nejprve musíte rozhodnout o velikosti a tvaru budoucího meče. Pak natáhněte ocelové pásy jeho kontur. A pak řez obrobku bulharským nebo autogenním. Dále je důležité nezapomenout, že čepel by měla být háčkovaná s přední stranou na jedné straně a širokým dílem určeným pro montáž krytu na druhou stranu.

Dalším krokem je broušení. Broušení musí být provedeno tak, aby dokončená práce byla dokončena bez jakýchkoliv nesrovnalostí, a co je nejdůležitější, měla by být hladká. Poté, co budete muset posouvat střed kotouče a začít broušení s ostření hran tak, aby přesně uprostřed lopatky měl největší tloušťku.

Po dokončení celého cyklu broušení, můžete pokračovat k výrobě další části konstrukce meče, ale můžete také podřídit meč speciální teplotní ošetření, ale musíte pochopit, že to bude s největší pravděpodobností vyžadovat zapojení odborníků.

Mimochodem, další část designu je garde, musí být také vyrobena z kovové desky, nejprve řezané, pak leštěné a dokonce ohnuté v požadovaném směru. Nejtěžší věc, kterou je strážce dělat, jeotvory pro průchod rukojeti. Zde je třeba nejprve vrtat a pak odtékat.

Dále je nutné vyrábět opláštění pro rukojeť, pro to bude nutné kvalitní dřevo. Obecně je nutné vyrobit dvě poloviny a v nich je nutné vytvořit drážky pod rukojetí tak, že při uložení na kovovém základu rukojeti se okraj dřevěných dílů zastavil.

V další etapě je nutné sestavit konstrukci, nejdříve vysadit ochranný kryt, který by měl být přilepen na okraj čepele, a pak přilepit dřevěnou rukojeť. Musí být aplikováno epoxidové lepidlo.

Po zaschnutí lepidla lze rukojeť natřít nebo nalakovat. Kromě toho je na jeho okrajích možné upevnit hlavu z kovové koule. Ale pouze v tomto případě může být zapotřebí svařovací stroj.

Na konci práce musíte meč vyleštit jemnozrnným brusným papírem.