Plot z vlnité lepenky s vlastními rukama: užitečné tipy

Vaším úkolem je vytvořit krásný plot vašeho venkovského domu nebo území kolem soukromého domu. Proč to nevyřešit, když jste se pokusili postavit plot z vlnité lepenky vlastníma rukama? To bude pro vás velmi úspěšná volba. Pojďme diskutovat o tom, proč tomu tak je, a získáte několik konkrétních tipů, jak postavit takový plot.

Výhody této možnosti
Nízké náklady

Nízká cena takového zařízení je tedy nepopiratelnou výhodou. Ale i když se chystáte nainstalovat plot s vlnitou lepenku na vlastní pěst, pak to bude stát vás za velmi nízkou cenu. I když budete muset oplocení naplnit poměrně velkým prostorem, řekněme, že uděláme plot pro dachu, vaše zdroje budou stále používány velmi komplexně.

Poměrně snadný způsob, jak postavit tuto stavbu

I když nejste profesionál, pak taková budova, budete však na zubech. Zřetelnou výhodou v této věci je hmotnost materiálu. Vlnitá lepenka má malou tloušťku, což znamená, že může být dokonce zvedána a nosena v pyšných sólech a také v práci. I když máte dopravu a nakládku-vykládku, ale tyto procesy nevyžadují mnoho úsilí a nákladů.

Jednoduchost výpočtu

Je nepopiratelnou skutečností, že takový plot je pro vás snadný. Zde je důležité správně vykreslit obvod stránky. Pak budete moci spočítat počet listů. Když je značení hotové, spočítejte materiál - je to jen jednoduchá záležitost.

Pružnost

Není to důležitý moment při použití profilovaného plechu. V každém případě tato vlastnost přispívá k tomu, že plot bude stabilní a trvalý.

Volba barvy

Je-li pro vás důležité vyzvednutí barev, je plot z vlnité lepenky opravdu vaší volbou. Rozsah barev a odstínů je velmi různorodý. Zapadá do interiéru každého pozemku nebo domu. A pokud barva není důležitá, a co je nejdůležitější rychlost v práci, pak právě tato možnost je velmi vhodná i pro vás. Jednoduchý list bez nátěru je levnější, ale spíše než plot z vlnité lepenky s vlastními rukama stále nebudete stavět.

Pořadí nezávislé konstrukce plotu z vlnité lepenky

Začneme s definicí obvodu pozemku a provedeme značení. Dříve bylo důležité znát velikost samotného profilu. Je také důležité určit, jaký bude váš plot. Velmi nízké

Je dostatečně vysoká?

A možná chcete kombinovat výšku ve výšce?

Bude po obvodu po celé ploše profilový plech, který bude stát a stát? Je důležité identifikovat všechny tyto body, než začnete svou práci. Na tom bude záviset umístění podpěrných sloupků a vzdálenost mezi ležáky nebo hospodářskými zvířaty.

Kostra

Když vám budou jasné předchozí otázky, můžete začít. Držte sloupy po obvodu a proveďte mezi nimi vodorovné vazby.

Budete potřebovat zemskou bouři. Bez ohledu na to, na čem jstevybrali pro váš plot, dřevo nebo kov. Nejprve vytáhněte šňůru podél jedné strany k plotu, aby sloupy později následovaly stejnou čáru. Pak se ponořte do požadovaných míst v hloubce přibližně 0,6 až 0,8 metru. Záleží na výšce plotu. Čím vyšší je, takže vaše díry by měly být hlubší.

A okamžik: čím vyšší je plot, tím lépe je kostra stále z kovu. Dřevěné základny obracíme na ruberoid, vložíme je do otvorů a pevně popruhu, abychom zajistili dobrou stabilitu. A pokud používáte kov, instalujte sloupy pomocí betonáže.

V tomto případě je důležité připevnit polyethylenovou fólii na hotové jamky. Tímto způsobem se můžeme vyhnout kontaktu použitého betonu se zemí. Pokud se tak nestane, zem bude rychle absorbovat vlhkost z hotového betonu, což mu nedovolí získat požadovanou sílu. Ale s použitím polyethylenové vrstvy, bude beton jít dlouho na vlhkost, a proto bude shromažďovat potřebné značky pevnosti.

Můžete si představit dvě možnosti instalace regálů. Za prvé, můžete nalít do studny betonu jednoduše nahoře desku s přivařenou k ní na rovině na jedné straně třemi nebo čtyřmi délkami výztuže asi dvacet centimetrů. Tyto kolíky jsou vloženy do tekutého betonu, takže na jeho povrchu je pouze kovová deska. Po uchopení a ztuhnutí betonu bude možné na tuto desku navařit kus kovové trubky nebo roh. Ale pokud nejste svářeč a není šance použít svářečezařízení, pak bez jakýchkoliv desek, jednoduše vložte do jamek připravené regály z trubky nebo rohu a nalijte beton, předběžně vyrovnejte stojany s hydraulickou hladinou vodorovně a obvyklou úrovní svislé.

Po instalaci všech regálů upevníme prozhiliny. Mohou to být kov nebo dřevo. Nízkorozpočtové a zároveň kvalitativní varianta pro plot z vlnité lepenky, kdy jsou regály kovové a prozhiliny jsou dřevěné.

Pokud provádíte zpoždění z kovu, například z rohu, bude to ještě lepší, ale mnohem dražší. Nejedná se tedy pouze o kvalitu, ale také o cenu. Přiložíme protokoly přesně horizontálně, paralelně k sobě, dva pro každý let. V případě vysokého plotu bude muset přidat třetí.

Upevnění profilového plechu

Nezáleží na tom, jaký druh výkonu máte rám pro plot, dopis může být v každém případě šité kovové kovové šrouby. Nejlepší je vyzvednout šrouby s klobouky pod barvou profilovaného plechu. Pro vrtání šroubů nebo šroubováků používáme šestihrannou trysku. Pokud máte v rukou dobrý elektrický nástroj, zašroubujte je do toho, co chcete. Pouze v případě kovového rámu by neměly být používány příliš dlouho, jinak zevnitř bude pozorován zde je takový neatraktivní obraz.

Musím říci, že připevnění listu je poslední, ale ne nejjednodušší operací. Za předpokladu mírné chyby a odchylky od vertikální úrovně docela dost při instalaci prvního listu, v budoucnu můžeproblém. Snažte se upevnit první list pomocí přesně svislé úrovně nebo chrámu.

No, s největší pravděpodobností jste všichni odešli. Postavili jste plot s vlnitou lepenkou vlastníma rukama. Samozřejmě, můžete použít vlnitou lepenku a ne jako hlavní prvek pro plot, ale jako další. Takže jako dekorace. Například, jako na obrázku níže.

Je to však úplně jiný příběh.