Plovoucí záhon - uděláme květinový ostrov na vodě

V posledním desetiletí mají tzv. Plovoucí záhony pro evropské designéry zvláštní lásku. Jsou to malé ostrovy, osázené květinami a jinými zelení. Originální květinové záhony, volně unášené nebo upevněné na jednom místě, jsou sebevědomě zakořeněny jako globální trend krajinářského designu, ale u nás je to stále novinka, která je zřídka viděna. V tomto malém kusu materiálu vám povíme o úžasných možnostech pěstování rostlin přímo na vodní hladině. A možná po přečtení se rozhodnete, že vaše sázka je také potřebná v tomto šperku.

Plovoucí záhony - původní způsob úpravy nádrží

Obsah
 1. Obsah
 2. Malý příběh o plovoucích postelích
 3. Varianty pneumatik z plastu, dřeva nebo pryže
 4. Volně plovoucí nebo pevné?
 5. Jaké rostliny zasadit do plovoucí záhony?

Obsah

 • Několik příběhů plovoucích lůžek
 • Opce z plastových, dřevěných nebo gumových pneumatik
 • \ t
 • Volně plovoucí nebo pevné?
 • Jaké rostliny zasadit do plovoucí záhony?

Několik příběhů plovoucích lůžek

V krajinářském designu začaly plovoucí květinové záhony svůj triumf v roce 1999, kdy na výstavě Chelsea v květnu představili obecnou revizi designu Paula Coopera v Anglii. Vynález vynalezl a postupně získal popularitu po celém světě. Název plovoucí záhony však stále není možný. Historie výsadby na povrchu nádrží je totiž dostačujícíStarověké a používané pro zemědělství stále starověkých Aztéků. Moudří Indové používali pro tyto účely maso-chinampasas větví a rákosí, který položit půdu a zasadil rostliny.

U rybníka nemusí být rostliny na záhonu krmeny

.

Starověké kmeny se samozřejmě nezabývaly výzdobou nádrží a krajinářského designu, ale touto metodou pěstovali obilí a zeleninu. A mimochodem, mají dobré výsledky! Faktem je, že kořeny rostlin, pronikající otvory v pontonu, dostávají vlhkost přímo z nádrže, což značně zjednodušuje péči o výsadby. Pokud je navíc rybník obýván rybami a obojživelníky, pak voda bude obsahovat a vynikající organická hnojiva - plýtvání životem obyvatel vod.

Doplňky z pneumatik z plastu, dřeva nebo pryže

\ t

V přítomnosti finančních prostředků si můžete koupit plovoucí záhon, který se skládá z plastového pontonu s půdou a vysázenými rostlinami. Cena je poměrně drahá - asi 300 dolarů za 1m2, ale za tyto peníze získáte produkt, který je zcela připraven k plavání zdarma.

Můžete udělat záhon a sami, za tímto účelem použít jakýkoliv materiál, který se nepotápí ve vodě. Nejjednodušší způsob je použití hotového plastového tvaru nebo malé pánve. Kolem kontejneru, podél obvodu, upevněte ohnutou plastovou trubku, která se připojuje k formě svařováním. Pomáhá udržet rovnováhu plovoucího ostrova. Za účelem pěstování rostlin"Ate" s vodou, na dně tvaru otvorů. Je důležité dodržovat opatření a ne přehánět. Velký počet otvorů zaručí konstantní vlhkost a bažinaté půdy, což je dobré pouze pro rostliny, které milují vlhkost. Druhy odolné vůči suchu v takových podmínkách zahynou, takže pokud se rozhodnete vzít šanci a dát je do plovoucí záhony, je lepší neotevírat otvory vůbec. Pak budete někdy muset uchýlit k obvyklému zavlažování, ale rostliny jsou zaručeně naživu.

Hotové plastové nádoby vám umožní vytvořit plovoucí záhony jakéhokoliv tvaru

.

Před vyplněním dna zeminou je nutné připravit geotextilii nebo jiné netkané textilie. Toto opatření zabraňuje impregnaci vlhké půdy z formy, ale umožní kořenům získat potřebné množství vlhkosti.

Jako půda se nejčastěji používá běžná půda vhodná pro vybrané rostliny. Pokud si chcete vyzkoušet sami v umění hydroponie, můžete pro tyto účely použít malé kameny nebo hydrogel. Je třeba chápat, že takový způsob kultivace vyžaduje spotřebu živin z vody, což je vhodné pouze tehdy, pokud jsou rybníky obývány rybami a obojživelníky.

Konstrukce plovoucích záhonů umožňuje pěstování rostlin na hydroponii

.

Z desek nebo větví můžete také vytvořit nádrž pro plovoucí záhonu. Z nich odpadá vor s nízkými hranami po obvodu, který je pak pokryt vodoodpudivou impregnací. Štěrbiny mezi deskami (větve) nemusejí ležet -budou to otvory pro průnik vody do kořenů rostlin.

Plovoucí záhonu na dřevěném plováku - vhodné řešení pro zahradní zahradu

Z obyčejné gumové pneumatiky může vycházet zcela dekorativní plovoucí ostrov. Jelikož není dno dna, je nutné mezi deskami táhnout zemědělské vlákno nebo plastovou síť a shora zavádět geotextilie. Hrany jakéhokoliv záhonu jsou žádoucí k očištění. Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je výsadba od okraje květinových záhonů s velkými závěsnými listy, které pokryjí veškerou přitažlivost. V zahradě krajinářského stylu, jako výzdoba po stranách, můžete použít věnce ze sena nebo révy. Pro pravidelnou zahradu je fasáda okrajů formy jemně kachlová, mozaiková nebo obrubníková páska.

Volně plovoucí nebo pevné?

Banda vody nemusí být nutně volně plovoucí. To není příliš pohodlné, protože při nejmenším větru bude přibit na břeh. Aby se tomu zabránilo, kotva na řetízku je připevněna ke dnu formuláře. Řetěz upravuje oblast pohybu tvaru, proto čím déle je, tím více může záhon květin zasít. Proto, pokud chcete upevnit plovoucí objekt na jednom místě, měla by být délka řetězu rovna hloubce nádrže.

Plovoucí květinové záhony se instalují na kotvu, jinak se ponoří na břeh

.

Jaké rostliny zasadit do plovoucí záhony?

Je jednodušší pěstovat rostliny, které jsou vhodné pro pobřežní zónu, za podmínek konstantní vlhkosti. Mezi takové "lekníny" stojí za tovybrat iris marsh, astilb, lilyniks, hostitelé, cypřiš, geichera. Rostliny odolné vůči suchu mohou být také pěstovány, ale v tomto případě není nutné vyhnout se stálé péči a zalévání zvenčí.

Rostliny, které milují humus, ocení mokré podmínky pobytu v plovoucím záhonu

Zde jsou všechny tipy, které vám pomohou při vytváření vlastního plovoucího ostrova. Pokud máte rybník, pak si nenechte ujít možnost experimentovat a cítit se jako slavný krajinář!

Viz články pro podobná témata:

 • "Zelená" střecha - alternativa zahradnictví
 • Vodopád v zemi vlastními rukama vytváří kaskádu dopadající vody ve svém území
 • .
 • Jak udělat zahradu v láhvi - vezměte v úvahu pravidla pro vytvoření mini-skleníku za sklem
 • Transformace reliéfu: vytvoření umělého kopce v oblasti
 • Barevné řešení pro zahradu nebo všechny základy krajinného zbarvení
 • Vertikální postele: jednoduché nápady pro pěstování rostlin vertikálně