Plynový beton v soukromé výstavbě

Není to tak dávno v arzenálu stavitelů se objevil gazofibroeton, materiál je drahý, ale zaslouží si pozornost. Jaké jsou hlavní výhody plynárenského betonu v soukromé výstavbě a jaký rozsah jeho použití se dozvíte z tohoto článku.

Dosud bylo patentováno několik typů plynových fibretonů. Směs zpravidla obsahuje cement, perlit, hliníkový prášek a vápno. Jeho složení nezahrnuje syntetické komponenty, které zaručují ekologickou čistotu a bezpečnost materiálu.

Svými vlastnostmi je plyn-fobberon podobný pěnovému betonu. Vezměte si například uzavřené póry materiálu, poskytující lehkost a absolutní odolnost materiálu vůči vlhkosti.

Jedinečná kvalita plyn-fibretonu je jeho schopnost zvyšovat objem při zabírání a zaplňovat se všemi dutinami, které skutečně určují rozsah jeho použití. Nezastával vedoucí postavení mezi materiály pro novou výstavbu, ale jeho role v pracích na rekonstrukci budov a staveb je těžké přeceňovat. Díky využití se renovace a opravy budov časem, fyzickou námahou a někdy i hmotnými náklady stávají méně nákladnými.

Obsah
  1. Rekonstrukce podlahy na půdě pomocí betonu s plynovými vlákny
  2. Rekonstrukce stěn
  3. Závěr

Rekonstrukce podlahy pod zeminou pomocí betonu z plynových vláken

V praxi není neobvyklé čelit problému potopení podlahové desky v garáži nebo jiné budově, kde je podlaha umístěna v zemi.Jedním z důvodů takové nepříjemnosti je použití oběžných panelů, ale hlavním faktorem poklesu desky je nespravedlivý přístup k přípravě půdy. Ať už to bylo cokoliv, je-li nějaký problém, je třeba jej řešit. Na přání je možné kamna rozebrat jako dříve, pečlivě upevnit základnu a vytvořit zcela novou podlahu. Ale není nutné házet do extrému, protože vznik trhu s plynovými vlákny může tento úkol kvalitativně usnadnit.

Proveďte následující postup: vyvrtejte několik otvorů ve varné desce a protřepejte plynový fobber. Materiál se rozpíná a doslova se naplní celou prázdnotou. Jeho síla je nízká, ale je dostačující pokračovat v provozu kamna bez problémů v budoucnu.

Rekonstrukce stěn

\ t

V době, kdy rekonstrukce vyžaduje stavby postavené v 50. a 70. letech, je stavba tohoto období charakterizována metodou dobře zděného zdiva s tloušťkou stěny 380 mm a mezerou 120 mm v jejím vnitřním prostoru. Pokládka měla dostatečnou pevnost pro malé domy, ale mylně se domnívala, že taková zeď by byla opravdu teplá. Maximální účinek v tomto ohledu může být dán pouze vzduchovou mezerou do 40 mm, ne více.

Tam byla touha zahřát nebo posílit zdi této budovy, například, stavět add-on, můžete uspokojit pomocí plyn-fibreton. Úkolem mistra - vyvrtat zeď na vhodných místech a naplnit vzduchovou mezeru roztokem.Princip práce je stejný jako při rekonstrukci podlahy na zemi, ale v případě zdi, ujistěte se, že s ohledem na doporučení výrobce: k naplnění řešení by měla být ve výšce ne více než 25 cm, protože velký vertikální tlak může jednoduše nedává řešení k realizaci svého plného expanzního potenciálu .

Plnění betonu z plynových vláken do dutin by mělo být provedeno přibližně 10 litrů v jedné studně. V průběhu dne se hmota do určité míry rozšíří. Další den postup opakujte. Když naplníte poslední část směsi, uzavřete otvory alabasterem nebo jiným rychle se pohybujícím opravářem. Rozšiřování plynové fibrilace samo stoupá ke stropu. Zpravidla 5-6 dnů stačí k úplnému zaplnění dutin ve zdi, které zajistí ochranu proti zamrznutí a zlepšení vazby cihel.

Závěr

V tomto článku byly zohledněny pouze dva příklady použití plynového fibrobetonu v soukromé výstavbě, ve skutečnosti je rozsah jeho použití mnohem širší. V důsledku toho je třeba poznamenat, že konkurence v plyn-fibretonu v podobných oblastech použití může tvořit pouze směs na bázi cementu oxidu hlinitého. Bohužel, když je tento rozšířen, vytváří velmi velká napětí, což omezuje možnosti jeho aplikace mezi tvrdými rovinami. Gazofibroboton má nízkou sílu k rozpadání, což je v tomto srovnání jeho nespornou výhodou.