Podkroví: interiér, který si vyberete ve stylu chaty, provence, země nebo podkroví, který dekor vyzvednout, podrobnosti o videu a fotografii

Obsah článku:

1. Uspořádání kuchyně v podkroví

2. Výstavba podkroví pro obývací pokoj

3. Uspořádání koupelny a sprchy v podkroví

Mezi mnoha možnostmi využití podkrovního pokoje je především uspořádání kuchyně a obývacího pokoje. Je důležité pochopit, jaký typ podkroví je. Pokud v podkroví zabírají velkou plochu, pak to může být přeměněn na kuchyň, a obývací pokoj je vybaven odděleně, s malými velikostmi v místnosti, je možné kombinovat kuchyň s obývacím pokojem. V každém případě bude design podkroví odlišný. Druhá možnost je nejvhodnější v sídle země, jejíž majitelé se snaží maximalizovat využití plánování domova bez snížení půdy.

Obsah
  1. Uspořádání kuchyně v podkroví
  2. Uspořádání podkroví pro obývací pokoj
  3. Konstrukce koupelny a sprchy v podkroví

Uspořádání kuchyně v podkroví

Vzhledem ke konstrukčním vlastnostem není standardní nábytek pro podkrovní kuchyň vhodný, proto je třeba jej objednat v jednotlivých velikostech, nebo použít pouze nízké skříňky a umístit je podél stěn. Podle doporučení odborníků může být feng shui podkroví mnohem funkčnější, pokud jsou stěny instalovány kolejnice a malé police. Rayling je kovová trubka nebo tyč, vyrobená z nerezové oceli. Velikost těchto detailů, stejně jako barva, závisí na preferencích majitelů, stylu pokoje a množství kuchyňských potřeb. Jako příklad lze uvést podkrovíve stylu country je k dispozici na fotografii, jejíž interiér bude dokonale doplněn měděnými, mosaznými nebo bronzovými kolejnicemi pod ručníkem, příbory, lehkými policemi, hrnci.

Kuchyňský pracovní prostor můžete vybavit podél jakékoli stěny podél štěrku. S umístěním kuchyňských skříní se zpravidla nevyskytují žádné zvláštní obtíže, ale jen zřídka se dosáhne slučitelnosti masivního skříňového nábytku a malé místnosti. Nejlepší možností je podkroví ve stylu Provence s modulárním nábytkem nebo transformátorovým nábytkem, díky němuž se kuchyně v kuchyni snadno přestaví bez dodatečných nákladů. S pomocí sofistikovaných stolů a židlí, posuvné nebo rozkládající se pracovní plochy nábytku mohou významně ušetřit užitnou plochu a ubytovat mladý pár a dokonce i malou rodinu.

Stále více a více populární mezi majiteli chaty používá podkroví ve stylu chaty se zvláštním umístěním nábytku a domácích spotřebičů, když je kamna umístěna v blízkosti svislé stěny, a všechno ostatní (dřez, skříně) - u zdi pod šikmou střechou. Toto umístění je vhodné v případě sklonu střešní střechy ne více než 35 stupňů a parapet (svislá stěna, umístěná pod úkosem) by měl být vysoký 1,2 m a zkosený strop nad pracovními plochami a nad - 1,9 m

Uspořádání podkroví pro obývací pokoj

Velmi praktickou možností pro uspořádání obývacího pokoje je podkroví skandinávského stylu, kde je veškerý design prováděn na základě jedné vybrané položky. Úloha takové dominantní role obvykle připadáTV nebo krb, který se stává nejžádanějším mezi bohatými lidmi. V blízkosti stěn jsou instalovány parapety, jejichž výška je volena tak, aby se strážci vedle nich mohli pohodlně posadit. Střed podkroví zpravidla zůstává prázdný, aby umožnil volný pohyb několika lidí najednou.

Čalounění vypadá v japonském stylu jako mansard, má dostatek prostoru pro vytváření zón - rozdělení čtverce do několika sekcí (viz: "Japonská střecha: instalace"). Není nutné instalovat příčky, stačí, například, dát několik křesel kolem stolu vedle okna, nebo p-ve tvaru pohovky ve výklenku místnosti pro pohodlnou komunikaci.

Vizuální zvedání nosu přes hlavu stropu lze provést pomocí velkého množství bílých nebo jiných světlých odstínů. Loftový podkroví může být částečně zdobeno, kde iluze vysokých stropů je tvořena nástěnnými lampami a zrcadly umístěnými v obývacím pokoji.

Je-li to žádoucí, lze celkovou plochu rozdělit do několika malých místností, ale lépe s pomocí světelných obrazovek, dvoustranných regálů, pódií a ne hluchých příček. Je zřejmé, že v této situaci není výzdoba podkroví menší než 40 metrů čtverečních, kterou lze rozdělit do dvou izolovaných místností.

Schodiště nezbytná pro pohyb osob ze spodních podlaží do podkroví musí být vybavena madly, jako je lehký kov,a cenné dřeviny. Pro bezpečnost je lepší umístit dveře do místnosti u zdi, pak by se směr zvedání schodiště měl shodovat se sklonem střechy (viz: "Schody do podkroví, stavět dohromady"). Na fotografii je také spousta možností, kde můžete vidět, v jakém stylu můžete vyzdobit interiér dětského pokoje v podkroví a další místnosti (viz také: "Interiér podkroví").

Výstavba koupelny a sprchy v podkroví

Navzdory multifunkčnímu podkroví není jeho umístění do obývacího pokoje vhodné pro každého, zejména pokud se předpokládá stavba v venkovském domě. Mnozí říkají, že pozvání hostů na šálek čaje v posledním patře domu je zcela neefektivní, zejména v letním období. Cenově dostupnější variantou je ložnice v podkroví, která dokonale doplní interiér podkroví ve stylu Provence, nebo kombinovanou koupelnu.

Pro výstavbu koupelny bude dostatek malé plochy (cca 1,5 m2), ale je důležité zajistit spolehlivost podkrovních stropů, které budou pod keramickou dlažbu pokládány betonové betonové desky. Jde o celý paprsek a v místě, kde se plánuje instalace instalatérství. Co se týče kompletního vybavení místnosti pro koupelnu, může být jako majitel vybrán interiér pokoje v podkroví, ale vyztužení nosných podlahových konstrukcí je povinné.

Zásobování vodou a kanalizace je prováděno ve vytápěné části místnosti a pro dodávku požadovaného tlakuvoda je instalováno čerpadlo. Vývojáři, kteří se zabývají uspořádáním koupelny sami, se doporučuje obrátit se na zkušené instalatéry na instalaci pódia pod sprchu pro normální provoz odtokové trubky. Tam může být podkroví v námořním stylu, av případě omezeného rozpočtu a tradičně přijímaných možností.

Jak vybavit obývací pokoj v podkroví, odborné poradenství:

V některých případech může být sprchový kout nebo vana doplněna dalším podstavcem - záleží na výšce stropu místnosti v místě, kde bude instalatérské zařízení stát. S ohledem na stanovené požadavky, koupelna se nehodí podkroví, který se nachází nad obytným prostorem (nezapomeňte si přečíst: "Vana v podkroví: klady a zápory").

Stručně řečeno, navrhované myšlenky pro návrh podkroví mohou být pouze příkladem praktických a často využívaných možností, ale ne jediného možného, ​​protože vytvoření interiéru do značné míry závisí na preferencích vlastníka domu, jeho materiální bezpečnosti, jakož i konstrukčních prvcích samotné budovy. (čtěte: "Nápady pro půdu: různé styly - různá řešení").