Podkroví v soukromém domě, jak si vybrat výšku budovy, zařídit zimní zahradu a pokoje zevnitř, pokyny k videu a fotografii

Obsah článku:

1. Zahradní domek s podkrovím: hlavní etapy doplňku

2. Uvnitř: vlastnosti izolace střechy

3. Podkroví v soukromém domě: vlastnosti pomocných prvků

Mnozí se ptají na otázku: "Co je mansard?" Důležitým rysem, který upozorňuje na ruské právní předpisy, je výška místnosti: vzdálenost mezi podlahou a střechou by neměla být menší než jeden a půl metru.

Pojem "podkroví: definice" by měl věnovat zvláštní pozornost bezpodmínečným výhodám tohoto typu místnosti, neboť se zabývá vyhledáváním na internetu a různými referenčními knihami. Za prvé, umožňuje efektivněji využívat celý prostor soukromého domu. Současně, pokud na samém počátku svého vzhledu bylo podkroví určeno především pro nízkopříjmové občany a služebníky, je dnes domek s podkrovím indikátorem hojnosti jeho majitele.

Za druhé, půdní prostor, transformovaný do podkroví, může být vhodným místem pro individuální pracovní i rodinnou dovolenou. Zatřetí, jak vyplývá z výzkumu, je nejčistší vzduch v domě ve střešní místnosti, což má velmi pozitivní vliv na zdraví jeho obyvatel.

Za čtvrté, je velmi užitečné vnést do našeho extrémně pragmatického věkuve svém životě alespoň trochu romantiky. Velkou možností pro to je proměnit zanedbané podkroví na útulné podkroví. Ti, kteří tak již učinili, tvrdí, že taková restrukturalizace má velmi pozitivní vliv na tvůrčí potenciál obyvatel domova i na úroveň rodinné soudržnosti.

Konečně, v pěti, domy s podkrovím vyžadují, aby jejich majitelé ukázali svou kreativitu. Je třeba mít na paměti, že pokud hlavní místnosti uvidí všechny hosty a návštěvníky, podkroví je často čistě intimním místem. Takže můžete ukázat svou fantazii v plném programu!

Obsah
 1. Zahradní domek s podkrovím: hlavní etapy doplňování
 2. Interiér podkroví: vlastnosti izolace střechy
 3. Podkroví v soukromém domě: charakteristické znaky pomocných prvků

Zahradní domek s podkrovím: hlavní etapy doplňku

Ve většině případů se půda staví nad již existující budovou. Pro tuto operaci existuje několik možností, všechny však zahrnují konstrukci a konstrukci nosné části. Tyto procesy jsou velmi důležité, protože výška domu s podkrovím může být výrazně vyšší, než se původně předpokládalo. Pokud výpočty ukazují, že pevnost hlavní konstrukce neumožňuje vydržet dodatečné zatížení, je nutné předem instalovat speciální sloupy na samostatný základ, který bude mít hlavní váhu podkroví.

Neméně obtížná volba - když se nachází zahradní domekPodkroví je udržováno v pořadí opotřebovaných vzorů. V tomto případě je nejlepší trávit čas, rozebrat konstrukci a nahradit staré nosiče novými. Také v tomto případě, můžete posílit nadaci, což jí extra sílu.

Obecně platí, že při konstrukci podkrovní nástavby je třeba věnovat pozornost následujícím klíčovým bodům:

 • Nástavba jakékoli budovy nemůže být bez tzv. Páskovacího pásu. Hlavním účelem této pomocné konstrukce je, že na jedné straně pomáhá rovnoměrně rozložit zatížení vestavěných prvků a na druhé straně spojuje novou konstrukci s hlavní budovou. Surovinou pro vytvoření takového vázacího pásu je železobeton a beton z keramiky. Je vyroben ze vzorového šroubu s konzolou, který umožňuje výrazně se neodchylovat od původního návrhu budovy. Malé domy s podkrovím mají obvykle vázací pásek z kovového rámu (viz také: "Rámový vikýř"). Také zde budou vhodné takové konstrukční prvky jako odvodnění, oplocení, ochranné deště a sněhové přeháňky, stejně jako schodiště.
 • V případě, že se k vytvoření popruhu použije monolitický železobeton, je nutné bednění předem nainstalovat. Hlavní surovinou pro jeho výrobu je pěnový polystyren, který se nanáší a fixuje ručně. Pokud se tento druh práce jeví jako nadměrně těžký, můžete použít bednění malého tvaru, jehož základ lze zakoupit ve stavebním obchodě.
 • ProJe možné použít i nemechanické komponenty, které jsou vyráběny a instalovány ručně, a high-tech prvky, vyráběné v dostatečném množství v mnoha tuzemských i zahraničních podnicích, ke zkrácení doby výstavby a vazebního pásu a celé nástavby obecně.
 • Náčrtky domů s podkrovím nutně zajišťují přítomnost energetické struktury, která je kostrou střechy, která bude později připevněna k ostatním složkám podkroví. Zde vše záleží na síle vorového systému, který by měl nejen odolat tlaku sněhu, ale také vydržet silný vítr a déšť. Obvykle jsou takové regály vyrobeny buď z pozinkovaného profilu nebo ze dřeva. Také v posledních letech se stala velmi populární kombinace pozinkovaného profilu a železného kovu. Veškerý materiál před instalací by měl být předem připraven: dřevo musí být pokryto speciálním roztokem, který chrání proti plísním a mikroorganismům, a kovové profily pro nátěry antikorozní barvou.
 • Kromě stojanů na nosných konstrukcích zahrnuje podkroví zejména farmu nebo rám. Pro instalaci je třeba namontovat mauerlat - speciální paprsek, který je instalován po obvodu horní části stěny. Rámy jsou obvykle vyrobeny z lehkých materiálů - profil nebo dřevo.
 • Interiér podkroví: vlastnosti izolace střechy

  Na rozdíl od vnitřku podkroví nemá vnitřek podkroví přirozený tepelný polštář: není žádný vzduchový prostor, který by se vypnulprostředí. Proto má střecha manzardu největší tepelné ztráty - asi 25%. Z výběru ohřívače a správné izolace střechy podkroví zvenčí závisí mikroklima nejen na prostoru pod střechou, ale také na celé budově jako celku.

  Podíváte-li se pozorně na úsek podkroví, lze poznamenat, že jeho tepelná izolace zahrnuje následující vrstvy:

 • Vrstva parotěsné zábrany, jejímž hlavním účelem není projít dvojicí, která se pohybuje zespodu na úroveň ohřívače. Tato vrstva je zvláště důležitá v případech, kdy je podkroví vybaveno koupelnou nebo kuchyní.
 • Hydroizolace, která naproti tomu zabraňuje pronikání kapek kondenzátu do ohřívače vytvořeného v důsledku významného rozdílu teplot uvnitř místnosti a vnějšku. Navíc hydroizolační vrstva pomáhá odstraňovat páry, které pronikají do ohřívače, čímž se udržuje jeho účinnost.
 • Ohřívač. Toto je nejdůležitější část této konstrukce, která na jedné straně umožňuje, aby pobyt v podkroví byl co nejpohodlnější a na druhé straně sám potřebuje ochranu před výkyvy vlhkosti a teploty. Na četných fotografiích můžete pečlivě zvážit část domu s podkrovím, z čehož většina je věnována pouze tepelně izolační vrstvě. Zde stojí za povšimnutí, že u plochých střech je nejoptimálnější verzí ohřívače pěnový polystyren, ale pro skalní střechy je nejlepší zásobit kamennou vlnou. V tomto druhém případě se jedná o samostatné listyizolace je uložena v několika vrstvách (obvykle 3-4). Aby nedocházelo k tzv. "Mostům chladu", musí být přehnuty, aby se minimalizovaly případné dutiny. Desky z minerální vlny vydrží mnohem déle, pokud se nejprve zaměříte na hustší varianty. V opačném případě, v průběhu několika let, v důsledku nevyhnutelné deformace mezi jednotlivými vrstvami, budou dutiny, které velmi negativně ovlivní celkový stav tepelné izolace v podkroví.
 • Je-li v podkroví touha uspořádat zimní zahradu nebo ji vybavit pod koupelnou, je nutné naplánovat větrací mezeru (viz "Jak vybavit zimní zahradu na střeše domu"). Taková jednoduchá struktura pomůže odstranit přebytečnou vlhkost z místnosti, která je tvořena ostrými výkyvy teploty na ulici.
 • Mřížka, na které je instalována střecha.
 • Střešní krytina, kterou může být dlaždice, plechy z vlnité lepenky (viz: "Malované paluby - metody lakování"), dřevěné desky atd.
 • Rámový panelový dům s podkrovím, zajímavé video:

  Podkroví v soukromém domě: vlastnosti pomocných prvků

  Takové prvky, jako jsou nosné konstrukce, krokvy a izolace, hrají samozřejmě při uspořádání podkroví prioritní úlohu. Jeho normální fungování však není možné bez takových drobných detailů, jako jsou dveře a okna na první pohled.

  Dveře do podkroví jsou jakýmsi spojením mezi touto místností a hlavní budovou. Ona jemusí být nejen trvanlivé, ale také mají vynikající izolační vlastnosti. Kromě toho by měl být pohodlný vstup do podkroví a měl by zapadat do celkového interiéru místnosti.

  Před výběrem oken pro podkroví je nutné jasně pochopit jejich funkční účel. Dnes jsou na trhu dva hlavní typy oken - vertikální a šikmé. Je známo, že ty, které jsou zesíleny v rovině střechy, jsou předávány o více než čtyřicet procent slunečního světla více než svisle. Zároveň jsou v zimě vystaveni sněhu, což může nepříznivě ovlivnit jejich stav a celkové osvětlení místnosti. Přečtěte si také: "Jak postavit půdu na starém domě".

  Problém s odvodňovacím systémem je velmi důležitý. S vertikální okna v tomto plánu je snazší, protože mají projekce, ale při umístění šikmých oken, je nutné předem přemýšlet o systému okapů, jinak místnost pod podkrovím bude neustále prožívat účinek přebytečné vlhkosti.