Podkrovní schody vlastníma rukama


Vyrábíme podkrovní schody samostatně

Pokud se byt nachází na dvou úrovních, jsou schody velmi důležité. Je důležité zvolit správné místo pro schody správně. Důležitý je také vzhled schodů.

Žebříky mohou být umístěny uvnitř domu nebo na vnější stěně, tj. Venku. Nicméně, způsob vnitřního uspořádání schodišť je výhodnější, protože schody se předpokládají v chladném období. Vnější půdorys schodiště je vhodný, je-li nahoře samostatný byt.

Začátek schodiště může být na chodbě nebo na jiném místě k tomu určeném. Je velmi důležité, aby umístění schodišť nebylo v rozporu s nikým žijícím v bytě. Proto je nepravděpodobné, že by bylo vhodné nastavit schodiště do obývacího pokoje, kuchyně nebo místnosti.

Pro tento účel je vhodné zvolit chodbu nebo předpokoji. A velikost místnosti by měla být dostatečná, kromě schodů zde bylo pohodlné.

Schody mohou být krásné a originální. V tomto případě by výška a šířka schodů měla být taková, aby se pohodlně chodila. Některé typy schodů se svou krásou nejsou vždy funkční. Například točité schodiště může být obtížné vylézt na starší osoby. Je žádoucí mít zábradlí, které umožňují, aby schody byly bezpečnější. To je velmi důležité, pokud jsou v domě malé děti.

Bude nezbytné uvažovat otevřeně ze schodů nahoru a dolů z interiéru, aby se vytvořil nejpříznivější dojem z výzdoby bytu. Je to také velmi důležitéosvětlení na schodech. Je nutné instalovat osvětlovací zařízení, aby se zabránilo lezení a sestupu ve tmě během dne.

Schody lze odvézt do galerie, která se nachází před místností. Galerie může vypadat krásně. Ale musíte mít na paměti, že pokud pokoje jdou do galerie, vytvoří panoramatický efekt. Pak to nebude možné získat samoty, a to nemusí být příjemné pro někoho žijícího v bytě. Galerie je otevřený prostor. Proto je při jeho instalaci nutné uvažovat o dalším systému větrání a vytápění. Koneckonců, z prvního patra vzroste teplý vzduch. Takže v galerii a pokojích s výhledem na ni bude vždy příliš horké. A v prvním patře bude vždy v pohodě.

Obecná doporučení pro instalaci podkrovních schodišť

Nejvhodnější, pokud vnitřní schody vedou do chodby nebo haly. Pokud je žebřík veden do obývacího pokoje, je možné zvážit přijatelnou možnost, ale je lepší vybavit speciální zónu, kterou lze zavřít. Pokud horní patro (podkroví) nebude intenzivní, pak schody mohou být zcela umístěny v obývacím pokoji. V tomto případě to bude spíš jako vnitřní prvek než jako funkční prvek. Pokud se však má horní podlaží intenzivně používat, pak nebude v obývacím pokoji příliš pohodlné. Koneckonců, jeden z rodinných příslušníků vyleze nebo sestoupí, čímž zabrání těm, kteří jsou v obývacím pokoji. Proto je stále potřeba nějaký samostatný žebřík. Z hlediska funkčnosti je účelnéumístit dolní a horní schodiště do samostatné chodby.

Jaké schody upřednostňují: jednochodové, dvojité nebo trojkombinované? Vše záleží na individuálních preferencích a velikosti prostoru. Jednochodové schody - nejjednodušší volba. Obvykle se používá, pokud rozdíl mezi podlahami nepřesahuje 3 m. Jednoduchost v tomto případě však nepopírá možnost originálního řešení. Jednodílné schody mohou být klenuté, v tomto případě to vypadá mnohem zajímavěji. Schodiště s jedním bažinovým schodištěm lze také vyrobit ve formě divergentních paprsků. Tím se vytvoří jedinečný a originální interiér. Můžete si točit po schodech.

Marsh je řada stupňů bez mezilehlé platformy. Šířka schodiště schodiště by neměla být menší než 0,8 m. Šířka letu na schodiště by neměla být menší než 1,1 m. Je třeba poznamenat, že dveře nemusí otevírat schody.

Minimální šířka schodiště nesmí být menší než šířka schodiště, které k němu přiléhá. Velikost jednoho kroku by měla být taková, aby bylo vhodné pro dospělého jít nahoru. Doporučujeme provést kroky ve velikosti 63-65 sm. Vypočítat šířku horního panelu stupně může být následující - šířka horního panelu je rovna délce osy jeho horizontální roviny. V tomto případě bude výška kroku rovna vzdálenosti mezi dvěma vodorovnými rovinami úrovně.

Schody jsou často vyrobeny ze dřeva, oceli, skla, železobetonu. Možnékombinace těchto materiálů. Kroky mohou být pokryty umělým nebo přírodním kamenem, kobercem, linoleum, gumou a jinými materiály. Volba materiálů pro stavbu a výzdobu schodů závisí na řadě faktorů - na celkové dekoraci bytu; dokončovací materiály; chutí majitele; materiální příležitosti, atd. Prostor pod schody lze využít, vybavenou malou stodolou nebo jinou technickou místností.

Zajímavým konstruktivním řešením je polopřesahující posunutí. Ovlivňuje estetiku místnosti. Proto je třeba dbát na to, aby vypadalo co nejkrásněji. V tomto případě má vzhled schodů a zábradlí také zvláštní význam, protože pohled padá na tyto prvky interiéru.

Schody jsou nedílnou součástí moderní budovy. Jsou složité, jejichž výhodou je jejich kompaktnost a stacionární.

Postavíme podkrovní schody sami

Instalace složitých schodišť zahrnuje použití dřeva - dubu, borovice atd. Základem schodiště je kovový rám, který upevňuje dřevěné schody. Nevýhodou obtížných schodů je nemožnost regulace jejich velikosti. Aby bylo možné přizpůsobit velikost (délku) těchto schodů výšce podkroví, obvykle odstraňte (nebo odřízněte) dolní stupně nebo přidejte další. Můžete tak dosáhnout přesné velikosti schodiště s velikostí podkroví. Dalším typem schodiště je tzv. „Harmonika“. Jejich funkčním rysem je schopnost montáže. Tento typ schodiště je vyroben z kovu.

Instalace všech typů schodů vyžaduje přesné určení rozměrů otvoru ve stropě (vstup do podkroví). Tato díra je otvor ve stropě pro vstup do podkroví. Při instalaci a instalaci schodiště je nutné znát jeho přesnou výšku.

Instalace schodišť zahrnuje použití následujících nástrojů: desky, rám, šrouby, pily, kladivo, hřebíky. Pro stoh žebříku je třeba (je-li to nutné) otevřít strop (výstup do podkroví). V další fázi se měří výška žebříku. Třetí etapou práce je vybudování samotného žebříku. K tomu můžete použít dřevěné desky, které jsou přichyceny k základně (mohou být upevněny šrouby). Je nutné, aby byly schody umístěny rovnoběžně s povrchem podlahy. Jinak to bude obtížné a nebezpečné lézt na něj. Umístění schodů by nemělo být kolmé k povrchu podlahy, ale v určitém úhlu vůči němu. Sklon schodů je v úhlu přibližně 20-25 °. Je možné, že během stohování se ukáže, že bude o něco delší, než se předpokládalo dříve. Aby se tento problém odstranil, můžete s místností snížit dolní nebo horní schody do plné výšky. Po konečném stohování lze použít laky pro vyhlazení povrchu schodů.

Pro zvýšení nebo snížení schodů do podkroví se obvykle používá pružinový mechanismus. Pro použití takového mechanismu se používá mechanismus řízení. Skládá se z prstence, táhnoucího se po schodech postupně klesá.

Místo pro opravu bytu, byl jsem rád, že jsem pomohl.